Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Adobe los izvjestaj -10% u after marketu

izvjestaj je dobar ali im je ocekivanje za 4.kvartal losije od ocekivanja a s obzirom da nikog ne zanima sta je bilo jucer nego sta ce biti sutra cijena je otisla dole… vratit ce se
[/quote]

To bi bilo precizno objasnjenje. Rezultati su dobri, ali su ocekivanja za 4Q losa.
Sada su ves pali 15%

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Dolar stvarno izgleda loše, padom ispod 80 ide definitivno prema 74.

Jucer si rekao da S&P definitivno danas ide preko 1150. 🙂

Hajde vidjet cemo kako ces pogoditi za dollar. Ja i dalje mislim da je veca vjerojatnost kako ce se trend preokrenuti i da nas uskoro ocekuje korekcija.
[/quote]

Nažalost, ja ti lupetam.
Vodim evidenciju lupetanja.
Sorry [kiss]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

ali kada vidim i procjene drugih uvaženih ovdje ispada da ne lupetam samo ja [bye]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

DAX je već drugi dan za redom u minusu, trenutno je na -1%
http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

USA okrece u zeleno……http://finance.yahoo.com/indices?e=nasdaq

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.

Šta je ovom dolaru?

who dares, wins

Nije mu ništa….
Prodao po 5,72 kako sam napisao….
Isto kao što govorim da će ovi shorteri izgubiti i štap a gaće su već odavno….
Možda mala korekcija tek da se uvate i ovi šta smatraju da su brutalni kapital ili štali već….
lp

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA


Šta je ovom dolaru?

Čini se da su opet počeli masovnu histeriju oko deflacije, svi ponovno bježe iz dionica, u obveznice, kamatne stope padaju, dolar onda na to reagira slabljenjem, FED i tako najavljuje nova tiskanja… to se sve anticipira odmah… i dolar i dalje pada… i bez obzira što i EUR sada ima svoje slabosti, odnosi opet na kraju sad prevagnu u korist dolarskog pada, premda bi Europa zapravo htjela da EUR više pada, da nam to i dalje utječe blagotvorno na izvoz… dakle utrka tko će svoju valutu više oslabiti, gdje evo Ameri opet krenuli voditi u toj utrci.

Jedino je dobro to što sve skupa ipak i dalje pada prema CNY. Što je zapravi i "konačni cilj". Jer ako Kinezi neće svoju valutu dobrovoljno ojačati, onda će ih se na to natjerati tako "što ćemo mi svoje oslabiti". A onda sam odnos EUR/USD postaje stvar drugorazrednog značaja, stvar USA i EU, kao partnera, koji će se već nekako svoje odnose uskladiti, bitno je samo imati usaglašen zajednički nastup prema trećim stranama.

Ja tamo nikakav bijeg iz dionica ne vidim. Ni je sad da to nešto pretjerano razumijem ali koliko vidim promet je veći za zelenih dana i nešto niži za crvenih sve u rasponu od 6-8 milijardi kom. dok je prošlogodišnji prosjek bio preko 9. U ove obveznice i ine pizdarije se u opće ne bi štel mešati jer mi je to skroz strano ali me iskustvo životno uči da će Ameri tu nekoga izvozati. Sad koga bumo vidli. Valjda prvo svoje porezne obveznike, a onda i sve ostale.

who dares, wins


Ja tamo nikakav bijeg iz dionica ne vidim. Ni je sad da to nešto pretjerano razumijem ali koliko vidim promet je veći za zelenih dana i nešto niži za crvenih sve u rasponu od 6-8 milijardi kom. dok je prošlogodišnji prosjek bio preko 9. U ove obveznice i ine pizdarije se u opće ne bi štel mešati jer mi je to skroz strano ali me iskustvo životno uči da će Ameri tu nekoga izvozati. Sad koga bumo vidli. Valjda prvo svoje porezne obveznike, a onda i sve ostale.

E tu si potpuno u pravu, amerika će biti jača nego ikad, pitanje je samo kad će doći to vrijeme, sutra, za godinu dana ili 10. Tko to može predvidjeti taj je car [thumbsup]

U posljednja 24h dolar je oslabio prema EUR-u skoro 3% odnosno 300 pipsa sa 1.3100 do 1.3400, zlato je danas doseglo najveću cijenu u povijesti 1295 dolara i pitanje je trenutka kada će probiti psihološku granicu od 1300, CHF i YEN su već također dodatno ojačali(sve su to utočišta kapitala i to mi se ne sviđa), dobar je znak jačanje EUR-a i AUD, očito se mijenja konstelacija snaga na financijskom tržištu, Da li su to signali velikih promjena?!?

Amerika i Engleska biće zemlja proleterska u roku 5 godina [wink]
Eto sad se možeš početi pripremati.

Nego šalu nastranu, što je s naftom? zašto se ona tako kiseli zadnjih dvaest dana dok sve luduje, nešto tu smrdi, smrdi

Uz znanje inajsd info ti nije potreban.........

New Report

Close