Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Interesnantna situacija u US. Rastu i equity i bond market. Jedni su u "krivu", uskoro cemo vidjeti koji.

Bond i equity market se gotovu uvijek krecu u suprotnim smjerovima. Ovo je jedan od rijetkih dana kada to nije slucaj.

U krivu su i jedni i drugi [wink]

Ide to sve down [bye]
[/quote]

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Ja sam mislio da ce S&P preci 1150, cim probije 1140. Obveznice ne padaju, nego rastu sto je dosta cudno s obzirom da su dionicki indeksi rasli preko 1,5%. Dollar nije pao, sto je opet u suprotnosti sa rastucim trendom. Volume je opet dosta nizak. Neobican razvoj situacije.

Sutra ce najprije Irci probati uvaljati 2 milijarde obveznica. Kako ce proci je jako bitno, pogotovo za dionice banaka. Slijedi Housing Starts. S obzirom da su gradevinari imali lijep rast na krilima dobrog Lenertovog izvjestaja svaki rezultat ispod ocekivanja bi mogao to ponistiti. Na kraju FED announcment. Svi znamo da nece dirati interest rate, ali komentari o stanju ekonomije ce utjecati na burzu.

Puno je toga sutra na programu i na koju god stranu burza okrene mislim da ce pomak biti znacajan.


Housing je ispričana priča, tržište nekretnina više nema momentuma pokrenut stvari na bolje, ni na gore.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Amere čeka uskoro NOVO KRVOPROLIĆE!

http://3.bp.blogspot.com/_TwUS3GyHKsQ/TJfABgWPzBI/AAAAAAAAHkA/7ZRgKhbRdQk/s1600/djia.png

26.11.2010 - Dan D


Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Amere čeka uskoro NOVO KRVOPROLIĆE!

http://3.bp.blogspot.com/_TwUS3GyHKsQ/TJfABgWPzBI/AAAAAAAAHkA/7ZRgKhbRdQk/s1600/djia.png


Al je počeo drugi građanski rat u Americi ??!



Ja sam mislio da ce S&P preci 1150, cim probije 1140. Obveznice ne padaju, nego rastu sto je dosta cudno s obzirom da su dionicki indeksi rasli preko 1,5%. Dollar nije pao, sto je opet u suprotnosti sa rastucim trendom. Volume je opet dosta nizak. Neobican razvoj situacije.

Sutra ce najprije Irci probati uvaljati 2 milijarde obveznica. Kako ce proci je jako bitno, pogotovo za dionice banaka. Slijedi Housing Starts. S obzirom da su gradevinari imali lijep rast na krilima dobrog Lenertovog izvjestaja svaki rezultat ispod ocekivanja bi mogao to ponistiti. Na kraju FED announcment. Svi znamo da nece dirati interest rate, ali komentari o stanju ekonomije ce utjecati na burzu.

Puno je toga sutra na programu i na koju god stranu burza okrene mislim da ce pomak biti znacajan.


Housing je ispričana priča, tržište nekretnina više nema momentuma pokrenut stvari na bolje, ni na gore.
[/quote]

Ostalo je otprilike jos 830 banaka ciji opstanak ovisi o kretanju cijena nekretnina. To su sve male banke, ali kada propadne puno malih banaka onda se nakupe veliki otpisi. S druge strane i velike banke jos imaju puno losih kredita pa cijene nekretnina uticu na razultat. I na kraju i gradevinski sektor je na burza. Stanje trzista nekretnina utice na poslovanje mnogih firmi.

Istina je i da su ocekivanja po pitanju oporavka trzista nekretnina skromna i neki znacajan rast sigurno nije uracunat u cijene dionica. Medutim, ako se desi to bi moglo pokrenuti burzu, i ekonomiju, naprijed.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan




Ja sam mislio da ce S&P preci 1150, cim probije 1140. Obveznice ne padaju, nego rastu sto je dosta cudno s obzirom da su dionicki indeksi rasli preko 1,5%. Dollar nije pao, sto je opet u suprotnosti sa rastucim trendom. Volume je opet dosta nizak. Neobican razvoj situacije.

Sutra ce najprije Irci probati uvaljati 2 milijarde obveznica. Kako ce proci je jako bitno, pogotovo za dionice banaka. Slijedi Housing Starts. S obzirom da su gradevinari imali lijep rast na krilima dobrog Lenertovog izvjestaja svaki rezultat ispod ocekivanja bi mogao to ponistiti. Na kraju FED announcment. Svi znamo da nece dirati interest rate, ali komentari o stanju ekonomije ce utjecati na burzu.

Puno je toga sutra na programu i na koju god stranu burza okrene mislim da ce pomak biti znacajan.


Housing je ispričana priča, tržište nekretnina više nema momentuma pokrenut stvari na bolje, ni na gore.
[/quote]

Ostalo je otprilike jos 830 banaka ciji opstanak ovisi o kretanju cijena nekretnina. To su sve male banke, ali kada propadne puno malih banaka onda se nakupe veliki otpisi. S druge strane i velike banke jos imaju puno losih kredita pa cijene nekretnina uticu na razultat. I na kraju i gradevinski sektor je na burza. Stanje trzista nekretnina utice na poslovanje mnogih firmi.

Istina je i da su ocekivanja po pitanju oporavka trzista nekretnina skromna i neki znacajan rast sigurno nije uracunat u cijene dionica. Medutim, ako se desi to bi moglo pokrenuti burzu, i ekonomiju, naprijed.
[/quote]
ma te banke su već propale, ako ovise isključivo o tržištu nekretnina nema im spasa. housing ciklus je završen i housing neće sudjelovati u sljedećem gospodarskom ciklusu. zato više ne igra bitnu ulogu u kretanju gospodarstva. najbolje što mu se može dogodit je da ostane u bočnom trendu 10 godina, što pretpostavljam da i hoće.




Interesnantna situacija u US. Rastu i equity i bond market. Jedni su u "krivu", uskoro cemo vidjeti koji.

Bond i equity market se gotovu uvijek krecu u suprotnim smjerovima. Ovo je jedan od rijetkih dana kada to nije slucaj.

U krivu su i jedni i drugi [wink]

Ide to sve down [bye]
[/quote]

[/quote]

Ono jučer je labuđi pjev barem što se tiče bijelih labudova [bye]

Uz znanje inajsd info ti nije potreban.........

Kad je objava rezultata u US, prodaja kuća.





Interesnantna situacija u US. Rastu i equity i bond market. Jedni su u "krivu", uskoro cemo vidjeti koji.

Bond i equity market se gotovu uvijek krecu u suprotnim smjerovima. Ovo je jedan od rijetkih dana kada to nije slucaj.

U krivu su i jedni i drugi [wink]

Ide to sve down [bye]
[/quote]

[/quote]

Ono jučer je labuđi pjev barem što se tiče bijelih labudova [bye]
[/quote]

A ti ringo star vičeš već mjesec dana da je labuđi pjev a ono svako dan novi labuđi pjev….
neće vam ostat niti za štap a kamo li za gaće vama u shortu……. [tongue]

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA


Kad je objava rezultata u US, prodaja kuća.

U 14.30. Bolje od očekivanja je ispalo kolko na brzinu vidim……

Hvala.

FED poslao signale da je i dalje spreman pomoći gospodarstvu ako bude potrebno, Wall-Street odmah pozelenio (oko 20.30) i dolar oslabio u 15 minuta za 180 pipsa (EUR/USD 1.3105-1.3285) u 15 minuta spram EUR-a što im je cilj jer se boje deflacije. Da li će veliki valovi optimizma koji se valjaju sa zapadne obale Atlantika zapljusnuti bar s kojom kapljicom i nas?!?

New Report

Close