Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://seebiz.eu/hr/politika/financial-times-pada-utjecaj-eu-na-svjetskoj-sceni,92412.html

a mi navalili ko grlom u jagode

http://seebiz.eu/hr/banke/the-economist-bankarska-utrka-za-afriku,92403.html

ako upucaju dovoljno para uskoro će bRIC biti out a afRIC in a koji prvi uđu RICh

uglavnom RIC

http://seebiz.eu/hr/politika/the-times-ruski-medvjed-na-arktiku-pokazuje-zube,92422.html

štite i što nije njihovo i mi nismo ni svoje resurse(npr zalihe vode koje mogu biti bar europski brend)

kakva rusija (R)?
di je to, šta je to?!

Kakav je utjecaj oficijelnog proglašenja završetka recesije u USA….

CAMBRIDGE September 20, 2010—The Business Cycle Dating Committee of the National Bureau of
Economic Research met yesterday by conference call. At its meeting, the committee determined that a
trough in business activity occurred in the U.S. economy in June 2009. The trough marks the end of the recession that began in December 2007 and the beginning of an expansion. The recession lasted 18 months, which makes it the longest of any recession since World War II. Previously the longest postwar recessions were those of 1973-75 and 1981-82, both of which lasted 16 months.

http://www.nber.org/cycles/sept2010.pdf

Ode US burza u nebesa.

Interesnantna situacija u US. Rastu i equity i bond market. Jedni su u "krivu", uskoro cemo vidjeti koji.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Ode US burza u nebesa.

Zadnjih pola sata. Da vidimo sta "smart money" misli.

Iznenadilo me da nije bilo short sqeeza kada je S&P presao 1140. Mozda se desi u zadnjih pola sata.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Interesnantna situacija u US. Rastu i equity i bond market. Jedni su u "krivu", uskoro cemo vidjeti koji.

U krivu su i jedni i drugi [wink]

Ide to sve down [bye]

Uz znanje inajsd info ti nije potreban.........


Tajni klub multimilionera
0
Podijeli

AGENCIJE – 17.09.2010 21:10
NJUJORK – Već 25 godina investicioni guru Bajron Vijen, koji trenutno djeluje u "Blackstone" grupi, održava ljetne sastanke s nekim od najvećih igrača na Wall Streetu i s njima dijeli svoje poglede na ulagačke prilike.
Sastanci 50 odabranih, među kojima nema nikoga bez barem 10 miliona dolara uloženih na tržištu, a ima i najmanje 10 milijardera, održavaju se u Hemptonsima na Long Ajlendu, gdje mnogi od njih provode ljetni odmor.

Sada mi je jasno zbog cega Ivana7 nestane preko ljeta.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Bome rasturačina, 1150 vrlo skoro.
Dolar se dobro drži za sada.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Bome rasturačina, 1150 vrlo skoro.
Dolar se dobro drži za sada.

Ja sam mislio da ce S&P preci 1150, cim probije 1140. Obveznice ne padaju, nego rastu sto je dosta cudno s obzirom da su dionicki indeksi rasli preko 1,5%. Dollar nije pao, sto je opet u suprotnosti sa rastucim trendom. Volume je opet dosta nizak. Neobican razvoj situacije.

Sutra ce najprije Irci probati uvaljati 2 milijarde obveznica. Kako ce proci je jako bitno, pogotovo za dionice banaka. Slijedi Housing Starts. S obzirom da su gradevinari imali lijep rast na krilima dobrog Lenertovog izvjestaja svaki rezultat ispod ocekivanja bi mogao to ponistiti. Na kraju FED announcment. Svi znamo da nece dirati interest rate, ali komentari o stanju ekonomije ce utjecati na burzu.

Puno je toga sutra na programu i na koju god stranu burza okrene mislim da ce pomak biti znacajan.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close