Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Obama je shvatio da će retorikom protiv visokih cijena nafte i njenim napumpavanjem od strane rebublikansko-naftnog lobija isti jednostavno pomesti na izborima koji slijede. Iako je navedeni lobi mislio Ameriku dovesti do očaja i predati je Obami u takvom stanju ako ovaj ipak pobijedi, mislim da su se sad predomislili jer su napravili negativan imidž sami sebi. Zato ne bi me iznenadilo da sad krenu opako rušiti cijenu nafte kako bi Obami izbili glavni adut iz rukava. [bye]



dow +2,04%, nasdaq +1,81%, sp500 +1,98%

ispravak krivog navoda, hihihi, dow +2,51%, nasdaq +2,19%, sp500 +2,22% ( u 21:30h ) [smiley]
[/quote]

Ispravak ispravka krivog navoda.

Dow 2.86% Nasdaq 2.67%.

nafta na 117.7 USD. Kako ono bjese, ‘strucnjaci’ ovdje na forumu predvidjali rast crnila?

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Oil falls as low as $118 on demand concerns

NEW YORK (AP) – Oil traders sent crude prices tumbling as low as $118 Tuesday on the growing belief that a U.S. economic slowdown and high energy costs are curbing consumer demand for gasoline and other petroleum products.

Evo Amerikanci uopće ne razumiju da nafta ustvari pada zbog njihovog ekonomskog rasta.
Oni misle da nafta pada jer njihova ekonomija nije u redu.
Trebao bi njima kolega sava objasniti malo kako to funkcionira

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


Oil falls as low as $118 on demand concerns

NEW YORK (AP) – Oil traders sent crude prices tumbling as low as $118 Tuesday on the growing belief that a U.S. economic slowdown and high energy costs are curbing consumer demand for gasoline and other petroleum products.

Evo Amerikanci uopće ne razumiju da nafta ustvari pada zbog njihovog ekonomskog rasta.
Oni misle da nafta pada jer njihova ekonomija nije u redu.
Trebao bi njima kolega sava objasniti malo kako to funkcionira

Nafta pada jer se špekulatnima dalo do znanja da bi mogli naje..ti.

Čelni ljudi OPEC-a su sto puta ponovili da svaka cijena preko 80 dolara je čisto špekulativna.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

Dow 11,615.52 +331.37 +2.94%
Nasdaq 2,349.83 +64.27 +2.81%
S&P 500 1,284.87 +35.86 +2.87%

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.




dow +2,04%, nasdaq +1,81%, sp500 +1,98%

ispravak krivog navoda, hihihi, dow +2,51%, nasdaq +2,19%, sp500 +2,22% ( u 21:30h ) [smiley]
[/quote]

Ispravak ispravka krivog navoda.

Dow 2.86% Nasdaq 2.67%.

nafta na 117.7 USD. Kako ono bjese, ‘strucnjaci’ ovdje na forumu predvidjali rast crnila?

[/quote]

Sakai isto vidi bijele miševe ko sava.
Nafta danas nije bila niže od 118.
A završila na 119,17

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

hmmmm.
http://www.bloomberg.com/markets/commodities/cfutures.html

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.




dow +2,04%, nasdaq +1,81%, sp500 +1,98%

ispravak krivog navoda, hihihi, dow +2,51%, nasdaq +2,19%, sp500 +2,22% ( u 21:30h ) [smiley]
[/quote]

Ispravak ispravka krivog navoda.

Dow 2.86% Nasdaq 2.67%.

nafta na 117.7 USD. Kako ono bjese, ‘strucnjaci’ ovdje na forumu predvidjali rast crnila?

[/quote]

Nokaut nastupa onda kada dobiješ udarac koji nisi vidio da dolazi. [cool]
Nafta je ionako svoje odradila. Demand destruction gospodo. Ja u tome ne vidim ništa pozitivnoga.

Sakai isto vidi bijele miševe ko sava.
Nafta danas nije bila niže od 118.
A završila na 119,17

Ti se izgleda voziš na biciklu kad ti je toliko mrsko što je nafta PONOVNO pojeftinila.


Sakai isto vidi bijele miševe ko sava.
Nafta danas nije bila niže od 118.
A završila na 119,17

Ti se izgleda voziš na biciklu kad ti je toliko mrsko što je nafta PONOVNO pojeftinila.

[/quote]

Meni je "mrsko"?
O čemu ti pričaš?
Daj nam radije elaboriraj kako ekonomski rast u Americi ruši cijenu nafte,ha,ha

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


hmmmm.
http://www.bloomberg.com/markets/commodities/cfutures.html

Da,vidim.
Na Yahoobusiness-118,64, Wall Street Journal-118,54, CNNMoney-119,17,
Tradingcharts-119,17, Associated Press-119,17, MSNMoney-119,17 i nigdje nije bila ispod 118 osim na Bloombergu

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

U Europi i Americi danas narodno veselje.
Neki indexi rasli i 3 posto.
Pitate se kako je to moguće?
Pa nafta pada, nemamo bitnih ekonomskih indikatora i ono najvažnije Fed odlučio ne dizati kamate do daljnjeg.
A i rekao sam još prije tjedan dana da smo vjerojatno na dnu kratkoročno.
Ali već sutra nas očekuje poslastica, a to je izvješće Freddie Maca.
Ovdje je težak gubitak već odavno ugrađen u cijenu dionice i raspoloženje tržišta,
ali u slučaju puno goreg gubitka od očekivanog ono dno o kojem sam govorio će biti puno kratkoročnijeg karaktera nego što sam mislio.

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

New Report

Close