Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Rezultate ostalih kompanija ćemo vidjeti kad daju svoja izvješća.
A i to je nebitno jer su najveće i najvažnije kompanije dale već svoje rezultate,
a ti rezultati su loši.
Ovih 276 više ne mogu promijeniti sliku, tako da je svejedno.

Kome je svejedno? Tebi? Ili ti misliš da si neki glasnogovornik svih ulagača na burzi?
[/quote]

Svejedno je svima koji imaju imalo pojma o tome.
Kao npr. analitičarima sa Bloomberga koji su izračunali podatke prema prvih 226 kompanija jer znaju da su ove koje slijede potpuno nebitne.
Uopće ni ne očekujem da ti to shvatiš

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


Rezultate ostalih kompanija ćemo vidjeti kad daju svoja izvješća.
A i to je nebitno jer su najveće i najvažnije kompanije dale već svoje rezultate,
a ti rezultati su loši.
Ovih 276 više ne mogu promijeniti sliku, tako da je svejedno.

I onda se čudiš kat ti zabibere kolca!
Nije to iz razloga što pišeš samo negativno nego iz razloga što je to nesuvislo.

[/quote]

Sava ja se uopće ne čudim kad mi ti zabiberiš kolca.
Što se tiče nesuvislosti ti si i dalje nedodirljiv i lider u tom polju.
Daj ti nama lijepo suvislo reci kakvi su rezultati ostalih 276 kompanija.
A ako možeš daj se suvislo i osvrni na pad cijene nafte zbog gospodarskog rasta Amerike.
Siguran sam da ovdje ima dosta nas koji bi se htjeli još jednom dobro nasmijati

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Crobex vs S&P500

[img]http://www.poslovni.hr/Forum/ForumDownloads.aspx?attID=29727[/img]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off



Rezultate ostalih kompanija ćemo vidjeti kad daju svoja izvješća.
A i to je nebitno jer su najveće i najvažnije kompanije dale već svoje rezultate,
a ti rezultati su loši.
Ovih 276 više ne mogu promijeniti sliku, tako da je svejedno.

I onda se čudiš kat ti zabibere kolca!
Nije to iz razloga što pišeš samo negativno nego iz razloga što je to nesuvislo.

[/quote]

Sava ja se uopće ne čudim kad mi ti zabiberiš kolca.
Što se tiče nesuvislosti ti si i dalje nedodirljiv i lider u tom polju.
Daj ti nama lijepo suvislo reci kakvi su rezultati ostalih 276 kompanija.
A ako možeš daj se suvislo i osvrni na pad cijene nafte zbog gospodarskog rasta Amerike.
Siguran sam da ovdje ima dosta nas koji bi se htjeli još jednom dobro nasmijati

[/quote]

Kod mene je i dalje 276 veće od 224 pa mniem da itekako veće može utjecati na manje.
Obzirom da je u nutar ovih 224 sadržan financijski sektor i autoindustrija začuđujuće je malo palo. Zaključak je da je ipak ovih 276 prevagnulo.




Rezultate ostalih kompanija ćemo vidjeti kad daju svoja izvješća.
A i to je nebitno jer su najveće i najvažnije kompanije dale već svoje rezultate,
a ti rezultati su loši.
Ovih 276 više ne mogu promijeniti sliku, tako da je svejedno.

I onda se čudiš kat ti zabibere kolca!
Nije to iz razloga što pišeš samo negativno nego iz razloga što je to nesuvislo.

[/quote]

Sava ja se uopće ne čudim kad mi ti zabiberiš kolca.
Što se tiče nesuvislosti ti si i dalje nedodirljiv i lider u tom polju.
Daj ti nama lijepo suvislo reci kakvi su rezultati ostalih 276 kompanija.
A ako možeš daj se suvislo i osvrni na pad cijene nafte zbog gospodarskog rasta Amerike.
Siguran sam da ovdje ima dosta nas koji bi se htjeli još jednom dobro nasmijati

[/quote]

Kod mene je i dalje 276 veće od 224 pa mniem da itekako veće može utjecati na manje.
Obzirom da je u nutar ovih 224 sadržan financijski sektor i autoindustrija začuđujuće je malo palo. Zaključak je da je ipak ovih 276 prevagnulo.

[/quote]

Kolega sava ja ne znam jel ja pričam bugarski ili šta?
Pa majku mu staru o kojih vi 276 kompanija koje su prevagle vi pričate?
Pa te još nisu uopće objavile rezultate.
Ja vam govorim o tome da je svejedno kakve će rezultate tih 276 kompanija imati zato što njihov udio po prihodima u S&P 500 nije toliko velik da bi mogao značajnije utjecati na ukupan rezultat.
Daću vam primjer.
Šta vam vrijedi što će Sothebys objaviti da je povećala dobit za 500% kad je realno povećala dobit sa 3 milijuna na 15 miljuna dolara.
To su beznačajne brojke.
Pa financijski sektor čini oko 20% S&P500 indexa

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

dow +2,04%, nasdaq +1,81%, sp500 +1,98%

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Ja odem na kupanje a ovamo pravi relli di god okreneš vjerovatno i kod nas sutra nešto slično, nisam ja bio lud kad sam prošli tjedan skidao sa aska.

Sutra je prilika za one u cashu da kupe štogod jeftino ali akcija će trajati samo do 10 i 15 pa ko uhvati uhvati.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


dow +2,04%, nasdaq +1,81%, sp500 +1,98%

ispravak krivog navoda, hihihi, dow +2,51%, nasdaq +2,19%, sp500 +2,22% ( u 21:30h ) [smiley]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

@ ententinis

Puno hvala na bezbroj jedinica do sada.

Ameri oće uvjek biti bolji od Europe i ne žele da da rast indexa bude veći u Europi već kod njih.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

Jel vam ovo govori diće nafta

Losers Last Change Change%
Chevron Co… 81.31 -1.49 -1.80%

Pametnom dosta, budali nikada.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

Sampras*

pa amerika raste i kaj sada?
kada su u minusu onda tvrdiš da ne utječu na nas, a kada su u plusu onda si gori nego baron i ja.

Pa legendo daj se odluči dali ima utjecaja na crobex ili ne.
A drugo naravno da rastu kada je pala odluka FED o kamatama i nafta je opet pala.

Btw pričaš nam kako si na moru, pa daj čovječe odi van, nađi nekaj slatko i fino i ostavi se foruma po cijeli dan.
lijepo se provedi i uživaj na godišnjem, znaš i sam da naša blebetanja neće utjecati na odluke fondova i morovnika.

Stoga opuste se, uživaj na moru i mozak na pašu.
Pozdrav

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Obama optužio McCaina da ga financiraju naftne korporacije

Demokratski kandidat za Bijelu kuću Barack Obama predstavio je u ponedjeljak u Michiganu svoju energetsku politiku, te u televizijskom spotu optužio svog republikanskog protivnika Johna McCaina da je u rukama velikih naftnih kompanija.

Nakon što je ismijan u posljednjim TV spotovima republikanaca, Obama je izveo protunapad i lansirao spot o odnosima McCaina i velikih naftnih kompanija.

Velike naftne kompanije su do sada isplatile dva milijuna dolara kampanji Johna McCaina.

"Svaki puta kada punite spremnik svog automobila, naftne kompanije pune džepove", tvrdi se u spotu demokratskog kandidata. "Velike naftne kompanije su do sada isplatile dva milijuna dolara kampanji Johna McCaina. Nakon jednog predsjednika ovisnog o naftnim kompanijama, ne možemo si dopustiti još jednoga", tvrdi se u spotu uz prikazivanje fotografija Georgea W. Busha i Johna McCaina.

Obama je također najavio da će, ako pobijedi na izborima, u roku od deset godina okončati američku ovisnost o bliskoistočnoj i venezuelanskoj nafti. On je najavio da će usmjeriti "sve resurse" američke vlade prema promoviranju obnovljivih izvora energije, ulaganjem od 150 milijardi dolara u desetogodišnjem periodu.

Obama je u ponedjeljak predložio korištenje američkih naftnih strateških rezervi kako bi se smanjila cijena nafte

Negativne reklame McCainovog tabora utjecale su na američko javno mnijenje. Nakon što je Obama 27. srpnja, po povratku s turneje po Bliskom istoku i Europi, imao prednost od devet bodova pred McCainom, nakon objavljivanja republikanskih spotova popularnost mu je drastično pala. U petak i subotu Gallup je dvojicu kandidata izjednačio (44 posto), a u nedjelju je Obama stekao malu prednost (45 posto prema 44). Institut Rasmussen je takođe objavio dnevnu anketu i u ponedjeljak je po prvi puta stavio McCaina ispred Obame (47 prema 46 posto).

Obama je u ponedjeljak u govoru u Michiganu, državi koju je jako pogodila ekonomska kriza, predložio korištenje američkih naftnih strateških rezervi kako bi se smanjila cijena nafte, čemu do sada nije bio sklon. Republikanci se i dalje protive toj mjeri. (Hina)

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

New Report

Close