Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

UK economy grew ‘more than first thought’

The UK economy grew by more than initially thought in the second quarter of 2010, boosted by a strong performance by the construction sector.

http://www.bbc.co.uk/news/business-11107415

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

BDP bolji od očekivanja! Ožeži po asku! [thumbsup]


BDP bolji od očekivanja! Ožeži po asku! [thumbsup]

ja bih vrlo rado, ali na žalost ne trgujem s USA dionicama nego na ZSE [wink]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Evo razloga za rast u ponedjeljak hehehe

http://edition.cnn.com/2010/BUSINESS/08/27/warren.buffett.birthday/index.html?hpt=C2#fbid=5B-RZdJ9Cbv&wom=false


Evo razloga za rast u ponedjeljak hehehe

http://edition.cnn.com/2010/BUSINESS/08/27/warren.buffett.birthday/index.html?hpt=C2#fbid=5B-RZdJ9Cbv&wom=false


Zašto?
"Value investitori" ne vole visoke cijene dionica.
Najbolji rođendanski poklon bi njemu bio kada bi ovaj ponedjeljak ušao u povijest kao nekakav "crni ponedjeljak" kada bi se cijene dionica u USA npr. strmoglavile 15 % u jednom danu.
Pa onda… u tom rasulu od pada 15 %, možda bi neke dobre koje su već jeftine pale isto toliko ili više… i time prešle granicu na kojoj bi on bio spreman kupovati… i onda bi nešto lijepo si kupio za rođendan!!

Eto, samo radi W.B., osobno priželjkujem da sljedeći ponedjeljak bude "veliko sniženje"!
On, i svi pravi investitori, vole sniženja!

hmmm sto po tebi znaci value investitori?

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


hmmm sto po tebi znaci value investitori?

Sljedbenici temeljne analize.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


hmmm sto po tebi znaci value investitori?

Po meni ništa, ne definiram ja taj pojam, ali po onima koji su ga izmislili to je nešto otprilike kao "sljedbenici Grahama"-

Buffett nije čisti sljedbenik Grahama, on je to čak dosta "nadgradio", ali i takvu nadgradnju Grahamova pristupa nazivaju value, i to zovu "fokusirani value", i priznaju da su pojmovi vrlo nejednoznači i da su neke verzije "fokusiranog value" tanke granice sa nečim što bi drugi rekli da je "growth", pa i sam Buffett je jednom rekao nešto na tu temu kao da se "value" i "growth" spoje u hipu, da nije odvojivo i da su zapravo dvije strane iste medalje.

Dakle ovo što se ovdje misli su oni investitori koji nastoje napraviti relativno fokusirani (tj. vrlo umjerene diverzifikacije) portfelj na svoje "najbolje odabire" u smislu najbolje firme koje će trajno zadržati svoju konkurentsku prednost i stabilnu (koliko-toliko rastuću) profitabilnost a kupljene po cijenama bitno nižim od njihove procjene intrinzične vrijednosti u trenutku kupnje (što nekada na prvi pogled može izgledati svima da ima smisla, a nekada i ne mora, ako je taj koji procjenjuje procijenio da će firma značajno rasti po profibalnosti što možda nije svakome bilo u tom trenutku jasno pa mu se takva cijene nije činila kao "klasična value", e to je to spajanje value i growth dok si rekao keks, dakle ti su pojmovi podložni različitoj interpretaciji jer nisu jednoznačni – tako će neki kupnju Coca Cole nazvati čistom “growth pristupom” dok drugi kažu da je to dio njegove verzije fokusiranog value pristupa)



hmmm sto po tebi znaci value investitori?

Sljedbenici temeljne analize.
lp
[/quote]
glupost.
analiza i strategija investiranja su dvije potpuno različite stvari.

sta to Bernanke kaže…ja nijeznam engleski, al umem, da citam grafove…mora da je reko neku pizdariju cim ovi vako pali

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]



hmmm sto po tebi znaci value investitori?

Po meni ništa, ne definiram ja taj pojam, ali po onima koji su ga izmislili to je nešto otprilike kao "sljedbenici Grahama"-

Buffett nije čisti sljedbenik Grahama, on je to čak dosta "nadgradio", ali i takvu nadgradnju Grahamova pristupa nazivaju value, i to zovu "fokusirani value", i priznaju da su pojmovi vrlo nejednoznači i da su neke verzije "fokusiranog value" tanke granice sa nečim što bi drugi rekli da je "growth", pa i sam Buffett je jednom rekao nešto na tu temu kao da se "value" i "growth" spoje u hipu, da nije odvojivo i da su zapravo dvije strane iste medalje.

Dakle ovo što se ovdje misli su oni investitori koji nastoje napraviti relativno fokusirani (tj. vrlo umjerene diverzifikacije) portfelj na svoje "najbolje odabire" u smislu najbolje firme koje će trajno zadržati svoju konkurentsku prednost i stabilnu (koliko-toliko rastuću) profitabilnost a kupljene po cijenama bitno nižim od njihove procjene intrinzične vrijednosti u trenutku kupnje (što nekada na prvi pogled može izgledati svima da ima smisla, a nekada i ne mora, ako je taj koji procjenjuje procijenio da će firma značajno rasti po profibalnosti što možda nije svakome bilo u tom trenutku jasno pa mu se takva cijene nije činila kao "klasična value", e to je to spajanje value i growth dok si rekao keks, dakle ti su pojmovi podložni različitoj interpretaciji jer nisu jednoznačni – tako će neki kupnju Coca Cole nazvati čistom "growth pristupom" dok drugi kažu da je to dio njegove verzije fokusiranog value pristupa)
[/quote]
pa buffet je cisti "ROE" investitor, on ne kupuje book, zato i je najbolji…ako je makroekonomija dobra treba biti u visokoprofitabilnim tvrtkama, a ako je loša ne treba biti u book tvrtkama, pa se nadati da ce sacuvati dupe, vec u šortevima…

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

ovaj ludi ben kaze da je ekonomija u u kurcu ali da su oni spremni na stimulanse…
Umjesto da pusti gamad da rikne ko mora i gotovo, da oni fino padnu na 300 bodova , da ja kupim coca-colu po 15 dolara i da ostatak života ladim jaja na bora bori [thumbsup]

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

New Report

Close