Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

E pa stvarno postaje sve jasnije: svi saamo crnilo pišu!

A što se nas tiče, pogotovo nam cijela RH crna, sa ovim rebalansom i svime… nitko nije više optimist glede ničega.

Dakle: ponovno dolaze vremena za specijalnu kupnju! [thumbsup]

P.S. Taj vaš Soros, on valjda baš zato i prodaje, jer on je špekulant, pa sada opet pokušava neki dobar tajming pogoditi, prodaje jer "zna" da je "savršeno" vrijeme za kupnju: "uskoro". Dakle prodaje danas samo zato što očekuje u kratkom vremenu smanjenje cijena prije ponovnog nužnog rasta u sklopu dugoročnog pravog bull-a… (očekuje ali sa kojom pouzdanošću?? Očito ima visoko mišljenje o svojoj vidovnjačkoj sposobnosti :rotfl:)

Što se nas u RH tiče, mislim da je nama najvažnije biti svjestan toga da su nam cijene kod mnogih dionica (prije svega kvalitetnih izvozno orjetniranih kompanija, jakih bilanci, vrhunske konkurentnosti) već sada jako jeftine, a to ako će evenutalno još pojeftiniti ovu jesen… tada samo još bolje!

Investitori bi trebali već dokupljivati, a oni malo špekulantskije orjentirani prvo čekaju ovo dodatno pojeftinjene već jeftinih dioinica i tek tada misle dokupljivati (tj. možda baš "kupovati" nakon što sada "rasprodaju"). Neću reći da su glupi, ali svakako da jako riskiraju.

Ja osobno ovo ljeto još ništa nisam kupio niti prodao. Prodao ne jer se ne usudim ništa prodati po ovakvim cijenama, a kupio nisam jer nemam baš keša… međutim, to malo što imam, i još malo ću uskoro dobiti, sigurno ću investirati ove jeseni ako cijene budu još niže nego danas!

Po meni, 20-ak % niže cijene od današnjih, uzimajući u obzir sve okolnosti, definitivno predstavljaju jednako zanimljivu priliku kao i cijene u proljeće 2009. uzimajući ondašnje okolnosti (neizvjenosti) u obzir. Što znači da niti ovo danas "nije loše", pa je stvarno veliki rizik ne-kupovati čekajući te niže cijene koje nitko ne jamči.

Neki su sa žaljenjem godinu dana kasnije gledali svoje nedjelovanje u proljeće, evo im prilike sada (jesenas) da ne naprave istu pogrešku "propustom".

lynx, uspordi prinos od početka ulaganja soros vs. bufett.
patiš od klasičnog investitor kulta i nažalost ne vidiš da si fulo stoljeće za taj pristup tržištu.


lynx, uspordi prinos od početka ulaganja soros vs. bufett.
patiš od klasičnog investitor kulta i nažalost ne vidiš da si fulo stoljeće za taj pristup tržištu.

Uopće nije poanta u par posto gore dolje u anualiziranom prinosu jednog odnosno drugog.
Poanta je u tome što je lakše, biti poput jednog ili poput drugog.

Koja korist od nekog pristupa, koji će možda donijeti par posto više na godišnjoj razini, ako ga rasturaš, ako je gotovo nemoguće ga savladati (odnosno "rasturati").

Radije biram ono što je "sigurnije", što je lakše shvatiti, lakše primijeniti, i što će tada donijeti kakve takve rezultate.
Radije bih vrlo dobre rezultate "sigurno", nego odlične "možda".

To je vjerojatno i stvar jednog dubljeg mentalnog sklopa, načina razmišljanja… Ja osobno u potpunosti, cijelim svojim umom, doživljajem stvarnosti oko sebe, razumijem Buffett-ov pristup kao samorazumljiv (logičan, prirodan) dok mi je Sorosov pristup pomalo čudan (stran, nespojiv sa mojim poimanjem svijeta – i sigurno ga ne mogu dobro primijeniti, nikada).

Dakle svatko je za nešto, razni pristupi mogu biti (i u prošlom, i u budućem vremenu) "dobri", i najvažnije je da svatko sebi izabere onu filozofiju koja mu "najbolje sjeda". Ja sam sebi izabrao. Svatko neka sebi bira kako misli da je najbolje.

P.S. Kakav kult, Buffett niti je jedini, niti je prvi, a vjerujem niti zadnji… on je samo trenutno najrazvikaniji pripadnik te filozofije. Vrlo zaslužan pripadnik, koji je nadgradio staro Grahamovo učenje na jednu sasvim novu razinu… ali samo je jedan od ljudi koji danas na svijetu razmišljaju na taj način.

P.P.S. To ti je kao u matematici, koliko god je matematika apstraktna, jako je dobro ako u nekoj možda i vrlo apstraktnoj matematičkoj teoriji stvari shvaćaš na "intuitivan" način. Tada puno lakše barataš s tom terijom. Tako i ovo: za svaku osobu je vjerojatno najbolji onaj pristup kojega može shvatiti i kojega može i najmanjim detaljima i sasvim intuitivno doživjeti ("interpretirati"). A SIGURNO da i danas/sutra ravnopravno mogu "upaliti" (naizgled) sasvim različiti pristupi.


Nego nitko ne komentira, ili mi je promaklo, najava prodaje 3% HT. Kakav će scenarij majstori složiti. [lol]

Ja sam komentirao da će cijena ht-a drastično pasti ali sam šutke izbrisan.

tko misli kako ova dvojica nemaju inside info kad god požele, i da ga nisu imali od samog početka, taj se treba duboko zamislit nad vlastitom naivnošću. od nule do desetaka i stotina milijardi se ne dolazi osim kroz organizirani kriminal

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


od nule do desetaka i stotina milijardi se ne dolazi osim kroz organizirani kriminal

everything you know is wrong.

sam se ti tješi.. this time next year..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

NIKKEI 225
8.895,00
-2,4%
10:25:19
Meni su ovi dežurna utjeha.

who dares, wins

http://seebiz.eu/hr/valute-i-robe/unca-zlata-pojeftinila-cetiri-dolara-od-kraja-proslog-tjedna,89487.html

veliki padovi na EU burzama se nastavljaju…nije dobro

http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe

Sve što pišem moje je osobno mišljenje, a ne savjet za K/P dionica!

Kuće KATASTROFA!!

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

New Report

Close