Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

isprekidalo je odgovor lynxu, nema dosta plahte..ne da mi se ispravljat, sve je rečeno, ko želi shvatit će [yawn] [bye]

KAD NEMA BOOKA, NEMA NI DRUKA!



saudijci huškaju izrael na iran više nego itko zadnje vrijeme.
izrael i jordan su jedine razvijene zemlje u toj regiji, svi ostali se nisu makli iz 14. stoljeća.
libanona mi je žao, da im daju 10 minuta mira, vinuli bi se u nebesa.
za sve ostale tu je Timur Lang.

koje li ironije, upravo je Timur spasio zapadnu civilizaciju [smiley]
[/quote]
i to sa stilom, pokraj njega i staljin izgleda ko dobrica.
mongoli su nam braća s dalekog istoka i jedan od stupova zapadne civilizacije uz grke i židove.
mijenjo bi 10 francuza za jednog mongola u svako doba dana.


isprekidalo je odgovor lynxu, nema dosta plahte..ne da mi se ispravljat, sve je rečeno, ko želi shvatit će [yawn] [bye]

Ma dobro je – dovoljno je napisano da je jasno je da razmišljamo bitno drugačije. I to je ok… različitost je lijepa 😉

Mi, "pošteni i moralni kapitalisti" upravo zato i doživljavamo tako duboko pojam društveno odgovornog djelovanja, odnosno konkretno "filantropije", shvaćamo da smo svi različiti, da će uvijek postojatai i "različite države" i da ne možemo uvijek ljudima pomoći tako da svima učinimo njihovu zemlju "Novom Amerikom" ili još bolje "Novom Švicarskom" nego moramo prihvatiti različitost i na tome polju a onda pojedinačnim ljudima u raznim "drugačijim državama", možemo pomoći direktno kroz razne konkretne humanitarne projekte… na kraju krajeve one koji nikako ne mogu "preživjeti" u svojoj bivšoj državi možemo ih dovesti u svoje države, pružiti im utočište… tako je uvijek bilo i tako će uvijek biti. Kao što je uvijek bilo i biti će i "zločestih kapitalista" koji nekako uvijek ispadaju u prvi plan i svima nam tako ocrnjuju obraz… što je pak jedna druga priča…

Što se tiče ovog Irana, ja se samo nadam da rata ipak neće biti, jer to zbilja ništa ne riješava i teško da će nekome to donijeti dobro.

Mi u Hrvatskoj nemamo puno veze s time, evenutalno posredno preko cijene nafte a neposredno samo kroz to nešto malo izvoza i ovu tvornicu što gradimo, ali valjda će i to sve biti ok.


Mi u Hrvatskoj nemamo puno veze s time, evenutalno posredno preko cijene nafte a neposredno samo kroz to nešto malo izvoza i ovu tvornicu što gradimo, ali valjda će i to sve biti ok.

to je tebe stislo znači, adrisova tvornica. [lol]

Nema druge morat će mo ići zaštititi hrvatske interese u Iranu [lol]
Zašto Iranu "pružit" drugu šansu
Vaš link

Vaš linkOvdje upišite svoj komentar…

Big George žestoko kreše svoj dionički portfelj…

"Soros je prodao 99 posto Wal-Marta, 97 posto JP Morgan Chasea te 95 posto dionica Pfizera, dok je u potpunosti izašao iz brazilskog Petrobrasa izlistanog na NYSE-u. Od zadržanih pozicija ističe se udjel u fondu koji pretežnu imovinu drži u zlatu i sada predstavlja 13 posto njegove ukupne imovine u vrijednosnicama.

Sudeći prema tom pozicioniranju ulaganja Soros očekuje da će SAD novim padom gospodarstva ipak krizu završiti kao recesiju s dvostrukim dnom" (business.hr)

hate red

Šta kažete na ovo, je li čiča Soros u pravu ili će promašiti ?

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/Soros-rasprodaje-americke-dionice-ocekuje-recesiju-s-dvostrukim-dnom

halfte trinken, halfte Šarcu geben



Mi u Hrvatskoj nemamo puno veze s time, evenutalno posredno preko cijene nafte a neposredno samo kroz to nešto malo izvoza i ovu tvornicu što gradimo, ali valjda će i to sve biti ok.

to je tebe stislo znači, adrisova tvornica. [lol]
[/quote]
Pa zapravo i ne baš. Jer znam onu staru da se "u ratu najviše puši", isto tako znam da se mora i jesti, a što se tiče elektro-energetske opreme, pa za to je rat barem uvijek bio brat, nakon što se sve razruši nakon rata se mora obnavljati…

Tako da zapravo ne mislim da je naše gospodarstvo na negativan način izloženo tome ratu, čak prije moguće na pozitivan. No ja svejedno ne želim rat radi Iranaca samih.


Šta kažete na ovo, je li čiča Soros u pravu ili će promašiti ?

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/Soros-rasprodaje-americke-dionice-ocekuje-recesiju-s-dvostrukim-dnom


Ne znam ja u ta pogađanja i pogađače poput njega, ali jedno pitanje onda: a kako sa europskih dioniacam, njih isto prodaje ili??

Naime znate kako se ono bio prvo obrušio na Europu (Njemačku: http://www.georgesoros.com/interviews-speeches/entry/george_soros_speech_at_humboldt_university/) i tada su mu USA bile "bolje".

I što sad onda, sad više ništa ne valja? Sad očekuje nekakvu kataklizmu?

Mislim da te stvari nitko ne može pouzdano predvidjeti, svi samo pokušaju pogoditi, i teško je bilo što od predviđanja držati iole pouzdanima.

Kada se investira treba raditi tako da te ove kratkoročne stvari u kretanju gospodarstava ne zanimaju.

Kupiš odličnu firmu, po cijeni koja ti je dobra… i gotovo. Nema tu razloga razbijati glavu sa kratkoročnim makroekonomskim kretanjima jer i tako što se tiče samih kretanja cijena dionica, to pravog investitora na kratke staze niti ne zanima, a i svjestan je da ih ne bi mogao predvidjeti čak i kada bi imao pouzdana predviđanja kretanja makroekonomije (jer dionička tržišta su više-manje kaotična na kratke staze, toliko da nisu uvijek niti otprilike na jednoznačan način korelirana sa kretanjima makroekonomije).

Dakle najbolje je kupiti firmu koja će poslovati dobro "neovisno o svemu" (ili "ne jako ovisno") gledajući ipak prije svega dugoročne perspektive (a ne ove kratkoročne manje ili veće ovisnosti o nekim nepredvidljivim stvarima) i cijenu koja se gleda u odnosu na tu dugoročnu perspektivu.

drukenmiller, sorosov glavni analitičar koji mu je predložio shortanje funte je prošli tjedan zatovio svoj fond i otišao u mirovinu (nije star), soros rasprodaje svoje i još nekolicina starih vukova napušta tržište jer ne vide priliku na kojoj bi u sljedećih nekoliko godina mogli zaradit. el erian i gross (bond king) su potpuno izgubili kompas, energy/commodity trejderi također.
to su ljudi s 30-50 godina iskustva, četveroznamenkastim prinosima kroz karijeru koji se ne boje recesije i bear marketa. njihovi potezi meni znače više od mišljenja svih rejting i forecast agencija zajedno.

Osobno mišljenje, uz sve izvedenice koje postoje, tisuće dionica kojih ima u USA da se ne vidi niti jedna prilika ravno je razmišljanju jednog čudaka.
Osim toga ako se očekuje rast kineskog i indijskog tržišta i lova se prebacuje tamo onda dečki kupuju dionice i ne bave se shortanjem i slično.
Jasno kao dan da se šalje određena poruka samo je pitanje koja je poanta.
Da je rekao to za HR tržište i regiju ok, ali tamo stvarno ima gomile izbora a nije JP Morgan ili BAC samo.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close