Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Mogu ih sravniti iz zraka ali bez kopnenih snaga nema eksploatacije onoga po sto su dosli. Irak je relativno laka meta jer je ravan ko tacna. Iran je em bitno veci em nije ravan ko tacna.

Ovo je manje važno. Najvažnije je to što je Iran bogata zemlja, svim resursima, prije svega ljudskim. Ima vrlo visoko obrazovano stanovništvo, sposobno za rad na najsloženijim poslovima (recimo i u ratnoj industriji, nešto slično kao Njemačka u WW2) a "duhovnu snagu" toga kalibra da se oni neće predati do zadnje kapi krvi svakog muškarca, svake žene, i svakog djeteta, svoje države.
Svi će se boriti do zadnje kapi krvi. To je glavna razlika u odnosu na Njemačku onoga doba, sve ostalo je vrlo slično. Zato je budala svatko tko bi ih išao tek tako napasti. A pametan onaj koji takav težak rat iskoristi na neki drugi način (npr. naoružavanjem napadača, evenutalno malo pomaganjem i Iranaca paralelno, da rat što duže potraje i uz što više prodanog oružja).

Naravno da je sve ovo strašno, pakleno. Molim Boga da se takvo što ipak ne dogodi (iako su Amerikanci kadri za to!) i da se dođe do nekakov mirnog svrgavanja njihove "diktatorske" vlasti i time početak promjene mentaliteta kako bi se jednoga dana mogla osnovati normalna svjetovna država.

Vjerske države su najveća opasnost suvremenog doba, ne zato što je bilo koja vjera "loša", daleko do toga… nego zato što se vjerom može lagano manipulirati, iskriviti i zlorabati na najgnjusnije načine.
Iran zapravo još i nije takav (ekstremno opasan kakav MOŽE postati) jer tamo žive normalni ljudi, međutim ta nenormalna državna i vjerska vlast ispire mozak i ispire, neprestano… da i najnormalniji ljudi mogu uskoro puknuti. I tada će postati zbilja opasno.

afganistan ne idu u istu rečenicu s ostalim zemljama. već sam pričo o ljudima kukcima koji tamo žive i koji su polomili zube većim ratnicima i moćnijim carstvima od američkog.

iran ne treba ni napadat, urušit će sam u sebi, samo mu treba vremena. oni uvoze benzin, pa to je u rangu hrvatske koja uvozi djetelinu. ovu propagandu o njihovoj duhovnoj snazi i nacionalnom naboju – ko da geldam neku sjevernokorejsku tv produkciju, presmješno.

dajte mi nabrojite zemlje koje su prijatelji s iranom, koje će im pomoći bilo čime.
sudan, sirija, venezuela?

lynx daj se odluči jesi fašist ili liberal, izgubiš se na pola posta.

Mislim da su ratovi trenutno preskupi i Amerima i Iranu. Lakše se vrijeđat preko medija i bockat diplomatski. Tresu se brda već duže vrijeme, a nije se izrodilo ama baš ništa [yawn]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

za amere je rat posao a u iranu posla za njih nema i još vrlo lako mogu izgubiti Izrael, jedinog saveznika koji održava napetost na blistoku.
Svima njima tamo je pun k. Izraela i njihovih sranja i vrlo lako bi se mogla stvoriti kritična masa država koji će se sa iranom uključiti da riješe problem jednom za svagda a onda su ameri definitivno
[bye] iz toga dijela svijeta

Dirty Sanchez is a term for a sex act when a man, after the anal sex, takes his penis and rubs it on the girls upper lip leaving a moustache.


vrlo lako bi se mogla stvoriti kritična masa država koji će se sa iranom uključiti da riješe problem jednom za svagda a onda su ameri definitivno

nabroji jednu.


lynx daj se odluči jesi fašist ili liberal, izgubiš se na pola posta.

niti jedno niti drugo 😛

Ja samo kažem da bi bilo lijepo (obostrano korisno) da "oslobodimo" Irance – međutim, bar je moj dojam takav, to je nemoguće vojnom silom jer su oni ipak prejaki da bi ih se moglo tek tako vojno poraziti.

Irance treba "osloboditi" tako da im se na neki malo elegantniji način svrgne tu diktatorsko-vjersku vlast i pruži im se prilika da samostalno izgrade suvremenu demokratsku državu.

Bojim se da Amerikanci prije svega gledaju vlastite interese, i radije će Izraelcima prodavati oružje i tako zarađivati… no da malo uključe svoje moralne ciljeve, ideale, bilo bi lijepo da na trenutak u prvi plan stave iranski narod, dobronamjerne obične male ljude, i radi njih probaju "njihovu vlast" svrgnuti nekim mirnijim putem.

Od 2003. god. globalni odnosi u svijetu su se drastično promijenili u korist nastajućih velesila tako da ako Ameri pokleknu nad Izraelskim nadrk…. moglo bi ih to iskustvo jako puno i dugo koštati što će rezultirati gubljenjem pozicije vodeće supersile svijeta koju će teško više ikada dostići. Neki dan je bila vijest da Harvard prodaje dionice izraelskih tvrtki stoga je za očekivati da će se stiskati za ja.. svoje dugogodišnje saveznike i uvjeravati iste kako nastupaju neka nova vremena. [bye]

Ja samo kažem da bi bilo lijepo (obostrano korisno) da "oslobodimo" Irance – međutim, bar je moj dojam takav, to je nemoguće vojnom silom jer su oni ipak prejaki da bi ih se moglo tek tako vojno poraziti.

[shocked] [shocked] [shocked]
nisi ti baš dobre glave, jelde?
[shocked]

ovo tvoje sranje o oslobađanju me podsjetilo na TV Beograd i one što su ’91 također "oslobađali" Dubrovnik od Dubrovčana, Vukovar od Vukovaraca, itd.. [bye] [bye] [bye]

zanimljivo kako smeta Iran jer je eto, teokratski i nedemokratski (iako redovno imaju izbore), dok Saudijska Arabija i Pakistan koji su puno gori ne smetaju…
zanimljivo kako je smetao Irak koji je bio najsekularniji (uz Siriju) od svih bliskoistočnih režima.

KAD NEMA BOOKA, NEMA NI DRUKA!


za amere je rat posao a u iranu posla za njih nema i još vrlo lako mogu izgubiti Izrael, jedinog saveznika koji održava napetost na blistoku.
Svima njima tamo je pun k. Izraela i njihovih sranja i vrlo lako bi se mogla stvoriti kritična masa država koji će se sa iranom uključiti da riješe problem jednom za svagda a onda su ameri definitivno
[bye] iz toga dijela svijeta

Jedan izrael moze sjebat 300 milijuna arapa jer je vojno miljama iznad njih…
Iran bi u ratu protiv izraela imao sanse kao mlada prvu noć da ostane nevina

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


Ja samo kažem da bi bilo lijepo (obostrano korisno) da "oslobodimo" Irance – međutim, bar je moj dojam takav, to je nemoguće vojnom silom jer su oni ipak prejaki da bi ih se moglo tek tako vojno poraziti.

[shocked] [shocked] [shocked]
nisi ti baš dobre glave, jelde?
[shocked]

ovo tvoje sranje o oslobađanju me podsjetilo na TV Beograd i one što su ’91 također "oslobađali" Dubrovnik od Dubrovčana, Vukovar od Vukovaraca, itd.. [bye] [bye] [bye]

zanimljivo kako smeta Iran jer je eto, teokratski i nedemokratski (iako redovno imaju izbore), dok Saudijska Arabija i Pakistan koji su puno gori ne smetaju…
zanimljivo kako je smetao Irak koji je bio najsekularniji (uz Siriju) od svih bliskoistočnih režima.
[/quote]
Ja govorim o svrgavanju diktatorske vlasti… MIRNIM putem 🙂

Malo se obruši na ove ostale koji zvecakaju oružjem, što je sad moj prijedlog "elegantnog" svrgavanja nedemokratskgo sustava tako loš??

Ne znam kako tebi može biti nejasno da se mnogi ljudi, niti teoretski gledano, ne mogu osjećati slobodnim u takvoj teokratskoj državi, kako ti to nije jasno??
A valjda je naša moralna dužnost, kao slobodnih građana slobodnih država, da pomognemo tim ljudima u dostizanje toga zajedničkog ideala. Zar se ti ne osjećaš moralno odgovornim pomoći ne-slobodnim/ugnjetavanim ljudima u svijetu koji imaju manje sreće od tebe koji si se rodio u "naprednoj Europi"??

Ja mislim da treba pomoći svima ovima nabrojanima – a kao što kažem: mirnim putem! A tu valjda postoje neki načini, na neki način pomoganjem oporbenih snaga u tim državama… sprječavanjem njihovog progona od strane vladajućih diktatora i sl.



za amere je rat posao a u iranu posla za njih nema i još vrlo lako mogu izgubiti Izrael, jedinog saveznika koji održava napetost na blistoku.
Svima njima tamo je pun k. Izraela i njihovih sranja i vrlo lako bi se mogla stvoriti kritična masa država koji će se sa iranom uključiti da riješe problem jednom za svagda a onda su ameri definitivno
[bye] iz toga dijela svijeta

Jedan izrael moze sjebat 300 milijuna arapa jer je vojno miljama iznad njih…
Iran bi u ratu protiv izraela imao sanse kao mlada prvu noć da ostane nevina
[/quote]

U 2010. god. za Izrael je i Gaza velesila. [lol]


A valjda je naša moralna dužnost, kao slobodnih građana slobodnih država, da pomognemo tim ljudima u dostizanje toga zajedničkog ideala.

Iste ove argumente koriste i Amerikanci… [lol]

Nema nikakve moralne dužnosti, ionako se ništa ne može promjeniti dok sami ne shvate [smiley]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

New Report

Close