Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

NIKKEI 225
9.145,00
-4,3%
21:59:49
Kako je tek Japancima… mi i oni si ruku možemo dati.

who dares, wins

Za one koji utrčavaju u dolar jel misle da će rasti,
i za one kojima nije jasno što se događa i zašto dolar raste,

Treasury prices rose Wednesday, pushing down yields on 2-year notes to an all-time low, as investors around the world sought U.S. debt in response to the Federal Reserve’s new asset plan and its dourer outlook for the world’s largest economy.

The demand for Treasury debt stayed strong at the government’s 10-year note auction, which came at the lowest yield since January 2009

Trebalo je prodati taj junk od obveznica

“A man's got to do what a man's got to do”

Mrkonja, jel dead man danas malo sjeo, bole noge od hodanja?

Wall Street izbrisao sve pluseve

Cijene dionica na Wall Streetu jućer su izbrisale sve dobitke ostvarene od početka godine, jer su strahovanja od globalne gospodarske stagnacije potaknula ulagače na velike rasprodaje dionica i bijeg u sigurniju imovinu.

Sva tri američka indeksa zabilježila su najveći dnevni pad od 16. srpnja, nakon što je dan ranije američka središnja banka Fed objavila nešto lošiju procjenu američkih gospodarskih izgleda. Dow Jones je potonuo 265 bodova ili 2,49 posto, na 10.378 bodova, a Nasdaq 68 bodova ili tri posto, na 2208 bodova. S&P 500 se pak spustio 31,59 bodova li 2,82 posto, na 1089 bodova.
Tehnička analiza pokazuje da je S&P indeksu otvoren put za testiranje 1088 bodova, a probije li tu potporu, sljedeća razina potpore nalazi se na 1057 bodova, otprilike tri posto ispod sadašnjih razina cijena.
Jučer su na njujorškoj burzi tek 442 dionice ostvarile porast cijene, dok ih je 2627 zabilježilo pad, budući da investitori očekuju da će svi poslovni sektori trpjeti ako gospodarski oporavak nastavi slabiti.
Od početa godine Nasdaq je u minusu 2,7 posto, S&P 2,3 posto, a Dow Jones 0,5 posto.
Strahu ulagača od gospodarske stagnacije doprinijele su i naznake usporavanja kineske gospodarske ekspanzije, odnosno usporavanje rasta industrijske proizvodnje i prometa u maloprodaji.
……
I na europskim su burzama cijene jučer oštro pale. Londonski FTSE potonuo je 2,44 posto, na 5245 bodova, frankfurtski Dax 2,1 posto, na 6154 boda, a pariški CAC 2,74 posto, na 3628 bodova
Business.hr

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

http://www.hrportfolio.com/hr/fondovi/fondovi_0_0_0_0/%7C%7CPitanja_i_odgovori%7CPitanje%7CGdje_sa_vi-shkom_gotovine-upit-%7C78

who dares, wins

Neočekivani pad industrijske proizvodnje u eurozoni

Industrijska proizvodnja u 16 europskih zemalja koje koriste zajedničku valutu neočekivano je pala u lipnju što je povećalo zabrinutost da gospodarski rast u eurozoni neće dosegnuti očekivane razine.

Europski statistički ured Eurostat izvijestio je da je industrijska proizvodnja u lipnju u odnosu na prethodni mjesec pala za 0,1 posto. Za usporedbu, u svibnju je ostvaren mjesečni rast od 1,1 posto. Analitičari koje je anketirao Reuters očekivali su da će industrijska proizvodnja u lipnju porasti za 0,6 posto. Glavni razlog pada proizvodnih aktivnosti u promatranom mjesecu je 0,5-postotno smanjenje u Njemačkoj i još veći – 1,5-postotni minus u Francuskoj. Te zemlje su dva najjača gospodarstva eurozone.

Na godišnjoj razini industrijska proizvodnja u eurozoni u lipnju je porasla 8,2 posto, što je također manje u usporedbi sa svibnjem kada je rast iznosio 9,9 posto.

PD

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


Neočekivani pad industrijske proizvodnje u eurozoni.

Lynx!
pozdravio te slabašni euro. [kiss]

već sam se čudio kako burze ne reagiraju na pad ind. proizvodnje i stoje oko nule, ali sad su počele reakcije i okretanje i crveno. medvjedi opet jašu

Sve što pišem moje je osobno mišljenje, a ne savjet za K/P dionica!

Zlato ide gore…
http://www.soyouthinkyoucanrant.com/charts/livegold.html

Da li je put na novi ATH ponovo otvoren?

[i]Volatile Ass as an Asset Class[/i][emo_funta][emo_dolar][emo_euro]


Zlato ide gore…
http://www.soyouthinkyoucanrant.com/charts/livegold.html

Da li je put na novi ATH ponovo otvoren?

Kolega, put prema novim ATH je otvoren i u igri vec vise od 10 godina i biti ce jos nekoliko godina. Kad ekipa koja hracka po zlatu to shvati, tad ce vec biti vrijeme za lagani sell, barem djelomicni [wink]

Svaka imovima može biti dobitonosna ako se stekne u pravom trenutku stoga ne pljujem po niti jednoj.
U mojem portfelju imam i domaće i strane dionice, eurocash i bonds fondove, sektorske i commodity kao i short ETF-ove u dolarima.
Jučerašnji sam dan završio u solidnom plusu a trenutno mi je portfelj u zanemarivom minusu a do kraja dana očekujem plus. Naravno u te pluseve uračunati su i svi transakcijski troškovi te tečaj imovine u stranoj valuti prema HRK.
Ipak, priznajem trebalo mi je da to posložim a bilo je i krivih pokušaja i pogrešaka. [wink]
Ne valja biti izložen samo jednoj vrsti imovine, sve izgleda izvrsno dok ista raste ali ako do nečega dođe…ode nerealizirana dobit u paramparčad.

[i]Volatile Ass as an Asset Class[/i][emo_funta][emo_dolar][emo_euro]

German adjusted Q2 GDP up 3.7% year on year!

Ovo Švabe nisu imali decenijama!

New Report

Close