Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kada dolar raste, DOW pada ko kamen. kada dolar pada, DOW raketira.

kada euro raste, DAX FTSE CAC rastu, kada euro pada, DAX FTSE CAC padaju ko kamen.

izbacite uljeza [lol]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

kada ameri rastu mi stagniramo ili padamo kad ameri padaju mi padamo duplo izbacite uljeza


jest, a ko će kupovat obveznice Eurozone?

ECB!

FRANKFURT, May 17 (Reuters) – The European Central Bank laid out plans to sterilise to its controversial government bond purchases on Monday, in a rapidly orchestrated move designed to quash fears the buy ups will lead to a surge in inflation.
The ECB also revealed 16.5 billion euros worth of bond purchases had been settled by last Friday, giving markets their first true glimpse of the ECB’s contribution to a $1 trillion attempt to resolve the euro zone’s debt crisis.

Odlične vijesti za euro, NOT.


kada ameri rastu mi stagniramo ili padamo kad ameri padaju mi padamo duplo izbacite uljeza

nije baš tako ali dobro, slaba likvidnost je naš jedini problem

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


jest, a ko će kupovat obveznice Eurozone?
ko će ulagat u tu EU kojoj pada valuta?
kako će zadužene ekonomije iz EU isplatiti svoje dolarske dugove?

Obveznice će kupovati ECB, tj. već ih kupuje, i državne i korporativne da bi potaknuo lividnost na bidu ili tzv. QE. Drugo,kakve veze ima ulaganje u EU sa padanjem valute?
Treće, svoje obveze će isplatiti povećanim prihodima u izvozu uzrokovanim padom tečaja i povećanom konkurentnosti. Snažnim izvoznim državama i kompanijama su troškovi u eurima a prihodi u dolarima

kakav reli RIFIN-a u zadnjih pola sata [shocked] [shocked]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Veliki reversal u US , Euro odbijanac i izgleda da je nafta našla potporu na 70$ kao i uvijek i da kreće novi krug do 80$.
Kao i uvijek [lol]


Veliki reversal u US , Euro odbijanac i izgleda da je nafta našla potporu na 70$ kao i uvijek i da kreće novi krug do 80$.
Kao i uvijek [lol]

Nafta nije ovako padala ni 2008. godine, doslovce bez odbijanca.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Uzeli oni zraka, zaronili, valjda traže nešto, lokalno dno, pa izronili nazad, dal po još zraka ili ????

ma kakav cash-r-a, 100% in




Scenarij za naftu, prelaskom preko 77$ čisti buy singal.
Moguće je danas zadržavanje oko 76$, sutra, prekosutra još jedan padić, a onda rast. Otprilike tako nekako. [thumbsup]

jelda, sad valja i kad nafta raste [lol]
[/quote]
Pa i tebi bi valjalo da je imaš [lol]
[/quote]
[lol]

DAX
6.162,00
+1,6%

who dares, wins

New Report

Close