Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ma ove oscilacije su super za zaradu samo treba malo paziti, inače što više oscilacija to veća mogućnost
zarade.




….
Jel ovo znači da se nafta vraća na razumne razine od 20-30 USD. Btw navodno u ovom slučaju istjecanja u Meksičkom zaljevu ne istječe 5000 barela dnevno kako je bilo rečeno nego 70 000 barela dnevno što znači da ima nafte k’o dr… [lol]

minimalnu cijenu nafte najbolje definiraju krize. Zapravo to je ona cijena nafte koja je potrebna za proizvodnju zadnje, marginalne jedinice, koju zahtijeva tržište. Ta je najskuplja, i prošle godine je određena vijednost – 35$/bbl-u.

Maksimalna cijena nema veze s troškovima proizvodnje, već sa raspoloživim novcem i voljom kupca da plati. Tako smo došli do 160$, prije 2 godine. A tako smo i sada na 71-72$.

Sve između je profit naftnih kompanija i banaka koje trguju ugovorima.

I, da, ima nafte ko dreka, samo je pitanje cijene proizvodnje.
[/quote]

ocjena 1

jel ova budala koja je to napravila, uopće zna koga je ona to ocijenila s 1?

Zna li ta budala da je dala jedinicu nekome tko je napisao više članaka i knjiga o nafti nego li je ta budala sve skupa za svoga života pročitala.

Zna li ta budala da je dala jedinicu nekome tko je napravio posla s naftom u toliko dolara da bi se ta budala od te cifre onesvjestila.

Ej hrvatska mati, …!
[/quote]
a koga je to ocijenila?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


….

a koga je to ocijenila?

MMM

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

zašto se nervirati oko ocjene?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

http://www.seebiz.eu/hr/valute-i-robe/euro-potonuo-na-najnizu-razinu-u-cetiri-godine,78034.html

FTSE i DAX prešli +1% [yawn]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


FTSE i DAX prešli +1% [yawn]

CAC je trenutno najvažniji index u EU, jer su francuzke banke najviše izložene Grčkoj, 25% ukupnog duga.



FTSE i DAX prešli +1% [yawn]

CAC je trenutno najvažniji index u EU, jer su francuzke banke najviše izložene Grčkoj, 25% ukupnog duga.
[/quote]

da, mislim da sam ja taj chart stavio na makro temu… ali to ga ne čini najvažnijim, jer važnost bi se očitovala u tome da ga drugi indexi prate što se zadnjih tjedana pokazalo da ne stoji. respect švabama, počela im je rast kičma

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

i da dodam da je bailout bio naravno zbog banaka, ne zbog grčke. a uzimanje triliona eura bez da se postavlja pitanje čijih je to trilion eura dovoljno govori samo za sebe

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.




FTSE i DAX prešli +1% [yawn]

CAC je trenutno najvažniji index u EU, jer su francuzke banke najviše izložene Grčkoj, 25% ukupnog duga.
[/quote]

da, mislim da sam ja taj chart stavio na makro temu… ali to ga ne čini najvažnijim, jer važnost bi se očitovala u tome da ga drugi indexi prate što se zadnjih tjedana pokazalo da ne stoji. respect švabama, počela im je rast kičma
[/quote]

Čekaj da USA otvori pa da vidimo koliko je ta kičma savitljiva, brzo se oni adaptiraju…

Eto mi danas jako lijepo pratimo Dax.., ali u ogledalu…

"Euro Is Doomed"

"BNP Paribas SA sees parity with the dollar by March"

"There is absolutely no support to the euro"

"Sell the Euro"

"There are fundamental questions about the euro’s survival"

Sjećam se ovakvih naslova, samo je umjesto o Euru govorilo o dollaru [rolleyes]

http://www.cnbc.com/id/37189901

Croatian Seamstress Wins Fight Against SEC

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

New Report

Close