Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ja čitam ovo "Trading was volatile, though the New York Stock Exchange said there were no system errors during the brief but heavy sell-off.."

znači, greške nije bilo…

ili svatko mlati svoje pa je istina negdje u sredini [tongue]


pa kažu da nije bilo tehničke greške ("nije kriv kompjutor") – a čovjek je taj koji uvijek može pogriješiti i čiju grešku nije tek tako dokazati, da li je netko slučajno upisao nekakav nalog ili namjerno… to je druga vrsta problema – uglavnom nije bilo "greške na sustavu", to kažu.



kaj su ovi ameri bili 10% u minusu?

da, "i nije greška" – premda još istražuju o čemu se točno radi, tko je što to prodao u tako velikim količinama tako agresivno prema dolje (greška nije kompjuterska, ali očito ljudska) 😛
[/quote]
hmm. a kako je to jednom tipkom prodao mnogobrojne dionice? i kako oni to tamo tipkaju? jel isto stavio cijenu 10% nižu? niš ja to vjerujem 🙂

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

evo što se desilo

ali ustat će on ponovno, ko fenix!!!

ma kakav cash-r-a, 100% in


matematičare (kvantitetičare) se mora hitno potjerat s tržišta, kidnapirali su ekonomiju.

ja i Buffett mislimo slično – osim kada vidimo da možemo nešto od toga iskoristiti (uložiti u GS pa neka oni rade za nas to što znaju raditi i tak…).

Ništa ne treba a prirori odbaciti – koliko god bilo "čudno". Treba dobro analizrati (ako je to moguće, druga stvar kada se radi o presloženim instrumentima koje nema smisla niti pokušati vrednovati) i vidjeti ima li negdje nekog smisla.

Postoje kvantitavni alati koji se mogu iskoristiti i na razuman način.

Nisu niti "derivativi" (ispravno hrvatski je tako, a ne derivati, i to sam danas naučio :P) doslovno "oružje za masovno uništenje" (kako bi nekada Buffett rekao), nego samo njihova neprimjerena upotreba.
Sve se može upotrijebiti na dobar način i manje pametan način – sve ovisi o onome tko ih upotrijebljava (kako, zašto)

Buffet je i prodavao.. dajem ruku.. mali prst.. nokat..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

ovo je bilo stres test, strava za gledati, odjednom zaron do 9%,strašno,mislio sam da mi kompjutor zablesirao-ha,ha ,al se stvorila panika..




kaj su ovi ameri bili 10% u minusu?

da, "i nije greška" – premda još istražuju o čemu se točno radi, tko je što to prodao u tako velikim količinama tako agresivno prema dolje (greška nije kompjuterska, ali očito ljudska) 😛
[/quote]
hmm. a kako je to jednom tipkom prodao mnogobrojne dionice? i kako oni to tamo tipkaju? jel isto stavio cijenu 10% nižu? niš ja to vjerujem 🙂
[/quote]
P&G je u jednom trenutku išao do -30 % vidio sam na jednom isječku sa CNBC-a… netko se valjda zaletio sa rasprodajom (možda greškom upisanih "pogrešnih cijena") kada je to krdo vidjelo (tamo to sve jako brzo reagira) i drugi krenuli za njima ("misleći ovo nešto stvarno"), pa druge dionice, sve to povuće po inerciji… ali onda se brzo vratilo nazad kada se stvorila razumna kupnja koja je uskočila u taj stvoreni procijep pitaj Boga kako točno nastao, tko je što krenuo u tako čudnu rasprodaju (utvrđuje se :D)

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

CNBC: Biggest point drop in Dow ever

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Netko je izgleda dobro okrenuo lovu na ovom rijetko viđenom odbijancu:

http://data.cnbc.com/quotes/.DJIA/tab/2

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

evo pa predvidi :
Vaš link


Buffet je i prodavao.. dajem ruku.. mali prst.. nokat..

pa on je već jako star… možda mu se nešto pomiješalo pa rekao krivu cijenu, ili je netko krivo čuo (svi su tamo jako stari, a stariji ljudi imaju i slabiji sluh…) i kad je došlo do brokera… broker radi samo svoj posao, izloži nalog po cijeni koja piše… [lol]

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Vaš link

beeblbrox, 06.05.2010. u 23:22
A human trading error at a major firm was the root cause of Thursday’s sudden, 9 percent selloff in U.S. stocks, sources told CNBC.

Multiple sources said a trader entered the letter "b"—as in "billion"—when he or she meant to type "m," for "million," shortly before 2:47 p.m. New York time.

U.S. stocks plunged suddenly, briefly by more than 9 percent, before pulling back to a near 3 percent drop, as investor worries mounted that Greece’s debt problems could spread.

Sources also told CNBC that the firm in question is Citigroup.

Citigroup said it has no evidence of a bad trade but it is investigating the situation.

The New York Stock Exchange reported there were no computer glitches in its systems Thursday.

Separately, Nasdaq said it was working with other major markets to review the market activity that occurred between 2:00 p.m. and 3:00 p.m.

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene

New Report

Close