Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kaj se ne zove Laki onaj crni anđeo iz Dogme s ben assflackom?
http://www.youtube.com/watch?v=MtaxKNaEAns

hmhhmhm……….. jel neko razmišljo kaj bi moglo bit sa cijenama žitarica ak ovo sa
vulkanom potraje………………..čudno ko bi reko prije par dana da bi se vulkan
mogo poigrat sa cijenama…………hmhhm vulkan? fakat iz vedra neba…..







Ako ovo s vulkanom potraje ne bih se baš kladio na turizam. Nedavno je akademik Paar govorio o ledenom dobu i velika većina ga je ismijavala po medijima, a ovo sa vulkanom je samo prilika da si zamisliš scenarij. [bye]


-0,5 °C je meni sasvim prihvatljivo zahlađenje. Paar neka priča što hoće, dobronamjerni znanstvenici su mu lijepo odgovorili. Jednom prilikom sam postao link na onaj dvoboj na t-portalu što je bio.

Nikakvo zahlađenje nas ne treba brinuti u narednih 100-injak godina, a očito niti duže gdje će se utjeca efekta staklenika taman poništavati sa utjecajem astronomskih promjena pa bi nama sve u svemu budućnost mogla ispasti upravo idealna. Niti se ledenog doba bojati, pa čak niti globalnog zatopljenja!

Što se tiče kratkoročno, na godišnjoj razini pad temperature od 0,5 % naravno da izgleda kataklizmički, ali to je samo JEDNOKRATAN pad i ništa se ne smije ekstrapolirati u budućnost, što opet ispada sasvim nevažna stvar dugoročno a niti srednjoročno nikakav problem.

Kratkoročno također nikoga neće previše pogoditi taj pad direktno, a od indirektnih posljedica je možda jedino bitna ona kombinacija sa kiselim kišama uslijed ispiranja te prašine na prinose, u Europi vjerojatno prvenstveno (nadajmo se da se neće aktivariti onaj veći vulkan i napraviti reprizu 1783. godine), a to je onda šteta ipak lokalizirana i naravno ograničena… jedini stvarni efekat je porast cijena što nije stvar koju nismo imali prilike viđati upravo nedavno… taman će se cijene vratiti na stare razine, možda malo više. Na glad u svijetu će ovo imati neki utjecaj, nadam se ne prevelik. Negativan utjecaj hoće biti na Europu, ali isto izdržljiv, a pozitivni utjecaji za one koji "se klade" na rast cijena žitarica… ovise o njihovoj cijeni direktno (ali ne kao proizvođači da im je bitna i cijena i prinos, nego ih samo cijena zanima…)… ili su Amerikanci, čija poljoprivreda će hraniti ostatak svijeta i pomoći oporavku američkog gospodarstva.

Što se tiče turizma, ako se ne bude letjelo (ako stvarno bude i dalje tako ozbljno…) nama je to kraktoročno sigurno od koristi, pad temp od pola stupnja nas ne zanima, prašina kod nas neće padati u koncentraciji opasnoj za ljude kao tamo u okolici, dovoljno smo daleko, nama je sve pozitivno što se tiče turisitčke strane. Jedino je poljoprivreda stvar konkretno pozicije koju imaš u njoj. Kod nas bi mnogima rast cijena i odgovarao. Našim nekonkurentnim poljoprivrednicima recimo prvima. A ja npr. imam BC-institut koji je dosta izložen cijeni kukuruza, više je razloga za očekivati rast cijena ove godine, a ovo može samo još dodatno utjecati na rast… pa npr. i na tom polju super. Tko drži takve dijelove poljopoprivrede, onaj najkonkurentniji dio turizma i najbliži srednjoj i zapadnoj Europi… za takve firme čak i ova globalno ružna stvar može biti kratkoročno isključivo pozitivnih efekata. To je ona stara: svako zlo za neko dobro! 😀


hmhhmhm……….. jel neko razmišljo kaj bi moglo bit sa cijenama žitarica ak ovo sa
vulkanom potraje………………..čudno ko bi reko prije par dana da bi se vulkan
mogo poigrat sa cijenama…………hmhhm vulkan? fakat iz vedra neba…..

možda netko zato kupuje đakovštinu u stečaju, ipak oni imaju dosta ukradenog žita negdje skriveno.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]



hmhhmhm……….. jel neko razmišljo kaj bi moglo bit sa cijenama žitarica ak ovo sa
vulkanom potraje………………..čudno ko bi reko prije par dana da bi se vulkan
mogo poigrat sa cijenama…………hmhhm vulkan? fakat iz vedra neba…..

možda netko zato kupuje đakovštinu u stečaju, ipak oni imaju dosta ukradenog žita negdje skriveno.
[/quote]
"dosta žita"??, ma tih 26 tisuća tona žita, i da žito postane ko suha zlato… neće tek tako vratiti sve te dugove koje Đakovština ima…

sarkazam?

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]


sarkazam?

onda dobro 😉

misli da bi trbali otvoriti temu utjecaj vulkana na trziste kapitala


misli da bi trbali otvoriti temu utjecaj vulkana na trziste kapitala

ja glasujem za temu-utjecaj skijanja fond menađera na tržište kapitala

Frankly my dear, I don't give a damn!

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

nitko ne komentira amere i možebitni utjecaj na nas … budu zaboravili prevaru kroz par dana/tjedana ili bi mogla potrajati

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Ako padne GS, to će se puno gore odraziti na tržišta dionica nego pad Lehman Brothersa.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"


Ako padne GS, to će se puno gore odraziti na tržišta dionica nego pad Lehman Brothersa.

eto nasli razlog za W recesiju [cool]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

New Report

Close