Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ako dođe do sankcija Iranu,koliko bi nafta mogla gore ? ali i brodski prijevoz zbog eventualne blokade na moru.

obožavam strvine-posebno ovce

Nadomak smo 11.000 [bye]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Nadomak smo 11.000 [bye]

11.000 bodova tradicionalno je psihološki vrlo bitna razina. Još iz godina bulla u 90-tima Warren Buffet upravo tu razinu spominje kao "magičnih 11". Tržište ju je do sada već 2 puta probilo u zadnjih 10-ak godina, ali i 2 puta palo nazad ispod iste. Nadomak smo trećem pokušaju probijanja te razine. Očekujem jak otpor i konsolidaciju oko tih 11K. Neće to proći tako lako IMHO. A još je veće pitanje,hoće li se tržište konačno nastaniti zauvijek iznad te razine ili ćemo imati i treći pad? Nadajmo se da kad (i ako) probijemo magičnih 11 da će se na toj rzini stvoriti dugoročna potpora i da će to biti zadnji put što se tiće proboja 11K.

DOW10958.8131.74+0.29%
NASDAQ2424.4521.87+0.91%
S&P 5001185.787.68+0.65%

odbiše se

Dajte mi omogućite da svima pošaljem zahtjev za neprijateljstvom da znaju na čemu su!

pending home sales je rasturio ..puno bolje od očekivanja
………………………………………………….

WASHINGTON – The housing market is coming back from the winter doldrums.
The number of buyers who agreed to purchase previously occupied homes rose sharply in February, far exceeding expectations, a report said Monday.
That’s a sign that a second round of government incentives is pushing buyers to make offers before a deadline at the end of this month. Buyers may also be motivated by worries that mortgage rates will climb later this year.
The National Association of Realtors said Monday its seasonally adjusted index of sales agreements rose 8.2 percent from January to a February reading of 97.6. January’s reading was revised slightly downward to 90.2.
The report "may signal the early stages of a second surge of home sales this spring," said Lawrence Yun, the trade group’s chief economist.
Economists surveyed by Thomson Reuters had expected the index would fall slightly to 90.3. The index is considered a barometer for future sales activity because there is typically a one- to two- month lag between a signed sales contract and a completed deal.A reading of 100 is equal to the level of sales activity in 2001, when the index started.
Home sales had been sluggish during the winter, partly because shoppers felt less rushed after lawmakers extended the deadline to qualify for a tax credit. First-time buyers can get a tax break of up to $8,000 if they sign a contract by April 30. Lawmakers also added credit of $6,500 for existing homeowners who move.
The report suggests the tax credit "is finally having some renewed impact on demand," wrote Ryan Wang, an economist with HSBC Securities.
The biggest month-to-month increase was in the Midwest, where pending sales rose by nearly 22 percent. Sales posted gains of 9 percent in the South and Northeast, but fell nearly 5 percent in the West.However, the housing market will be tested in the second half of the year as government support fades away.
Unless the tax incentive is extended again, the jump in home sales "will prove temporary, and another setback will occur before too long," wrote Joshua Shapiro, chief U.S. economist at MFR Inc
http://news.yahoo.com/s/ap/20100405/ap_on_bi_ge/us_pending_home_sales

sijem žito raste grahorica

nafta!!!
http://www.jutarnji.hr/cijena-wti-sirove-nafte-dogurala-do-najvise-razine-u-posljednjih-17-mjeseci/693261/

who dares, wins

nafta se sprema za novi up [cool]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

http://www.google.com/finance

Ameri cepaju gore ko ludi…

Molio bih kolegicu Nasdaq da nam malo pojasni kada ce vise ta korekcija..?
A mozda ovi na ewt-u žive u paralelnom svemiru, pa kod njih grafovi izgledaju drugacije???

Ko to more znati, krhko je znanje [yawn]

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Ameri cepaju gore ko ludi…

Molio bih kolegicu Nasdaq da nam malo pojasni kada ce vise ta korekcija..?

što je kolega? bili miševi te napali? [lol]
ajde, lipo ti ovdi pronađi di sam ja amere ikad komentirala
http://www.poslovni.hr/Content/ForumSearch.aspx?q=nasdaq&f5=0&a=1&c=2&si=2&w4=8&pg=2

ma razumin ja tebe, znan da ti nije lipo, ameri rastu iz dana u dan a tebe brutalno ovi crobex zarobio
brutalni kapital ti je to
nije ova igra za naivce [kiss]

ajde ti lipo odmori malo, dođi ovdi na morski zrak, ti se nemoraš bojati da će ti nešto slani zrak isprati, jer ti to nemaš [yawn]

Čini mi se ipak da malo pretjeruju Ameri pa bi shodno tome trebala nastupiti korekcija.
Dosta je pokazatelja koji ukazuju na moguću korekciju.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Čini mi se ipak da malo pretjeruju Ameri pa bi shodno tome trebala nastupiti korekcija.
Dosta je pokazatelja koji ukazuju na moguću korekciju.

danas hladjenje….

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


Ameri cepaju gore ko ludi…

Molio bih kolegicu Nasdaq da nam malo pojasni kada ce vise ta korekcija..?

što je kolega? bili miševi te napali? [lol]
ajde, lipo ti ovdi pronađi di sam ja amere ikad komentirala
http://www.poslovni.hr/Content/ForumSearch.aspx?q=nasdaq&f5=0&a=1&c=2&si=2&w4=8&pg=2

ma razumin ja tebe, znan da ti nije lipo, ameri rastu iz dana u dan a tebe brutalno ovi crobex zarobio
brutalni kapital ti je to
nije ova igra za naivce [kiss]

ajde ti lipo odmori malo, dođi ovdi na morski zrak, ti se nemoraš bojati da će ti nešto slani zrak isprati, jer ti to nemaš [yawn]
[/quote]

Jeli ?

Reko sam ti da se držiš kuhace jer ces sve pare pogubit ovako…
Ne znam dal je pare u brak donio muž ili ti, al ak je ovo prvo , onda je tip skroz luud…
Dati babuskari da rasturi lovu igrajuci se na burzi i nije neki potez [bye]

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

New Report

Close