Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Kako nikome u državi ne padne na pamet da smanje broj ljudi u državnoj službi, smanje papirologiju, stimuliraju zdrav način življenja i time utječu na smanjenje potrošnje novca u zdravstvu, potiču gospodarstvo u razvoju za proboj u inozemstvo……. Imamo jako puno prednosti samo nesposobne ljude biramo…….
[/quote]

a di su ti sposobni?još nikad nisam pročitao da smo izabrali nekog sposobnog.
men se čini da biraju nesposobni

Frankly my dear, I don't give a damn!




Kako nikome u državi ne padne na pamet da smanje broj ljudi u državnoj službi, smanje papirologiju, stimuliraju zdrav način življenja i time utječu na smanjenje potrošnje novca u zdravstvu, potiču gospodarstvo u razvoju za proboj u inozemstvo……. Imamo jako puno prednosti samo nesposobne ljude biramo…….
[/quote]

a di su ti sposobni?još nikad nisam pročitao da smo izabrali nekog sposobnog.
men se čini da biraju nesposobni
[/quote]

kad budu vladali pravo i pravda, zavladat će i sposobni.čini mi se da smo ipak na dobrom putu, ali rezultate ne treba očekivati preko noći [thumbsup]

رحمك الله يا قائد الوطن نعم فلسطين لن تعرف قائد محنك وصلب مثلك ووفق الله جميع فصائلنا البطلة وارجو





Imamo jako puno prednosti samo nesposobne ljude biramo…….
[/quote]

a di su ti sposobni?još nikad nisam pročitao da smo izabrali nekog sposobnog.
men se čini da biraju nesposobni
[/quote]

kad budu vladali pravo i pravda, zavladat će i sposobni.čini mi se da smo ipak na dobrom putu, ali rezultate ne treba očekivati preko noći [thumbsup]
[/quote]

pravo i sposobni oduvijek vladaju.nesposobni plaču i žale se.
za pravdu ima vremana.možda na onom svijetu.

Frankly my dear, I don't give a damn!






Imamo jako puno prednosti samo nesposobne ljude biramo…….
[/quote]

a di su ti sposobni?još nikad nisam pročitao da smo izabrali nekog sposobnog.
men se čini da biraju nesposobni
[/quote]

kad budu vladali pravo i pravda, zavladat će i sposobni.čini mi se da smo ipak na dobrom putu, ali rezultate ne treba očekivati preko noći [thumbsup]
[/quote]

pravo i sposobni oduvijek vladaju.nesposobni plaču i žale se.
za pravdu ima vremana.možda na onom svijetu.

[/quote]

možda bi se Kant složio s vama, ali Feuerbach sigurno ne bi

رحمك الله يا قائد الوطن نعم فلسطين لن تعرف قائد محنك وصلب مثلك ووفق الله جميع فصائلنا البطلة وارجو







Imamo jako puno prednosti samo nesposobne ljude biramo…….
[/quote]

a di su ti sposobni?još nikad nisam pročitao da smo izabrali nekog sposobnog.
men se čini da biraju nesposobni
[/quote]

kad budu vladali pravo i pravda, zavladat će i sposobni.čini mi se da smo ipak na dobrom putu, ali rezultate ne treba očekivati preko noći [thumbsup]
[/quote]

pravo i sposobni oduvijek vladaju.nesposobni plaču i žale se.
za pravdu ima vremana.možda na onom svijetu.

[/quote]

možda bi se Kant složio s vama, ali Feuerbach sigurno ne bi
[/quote]

Bez obzira što je bila praksa
da čitaju Engelsa i Marksa,
čitao sam Hegela i Kanta
to je bila teža varijanta.

Filozofi pametni, bez premca,
kad pogledaš go Njemac do Nrmca,
ali ja bi bio mnogo sretan
da je kod nas bar neko pametan. [bye]

I like the smell of napalm in the morning.(Swinger/Trader-Trading my way to freedom!)

Ko bi rekao, Bora Đorđević na našem forumu. [proud]

Bez obzira što je bila praksa
da čitaju Engelsa i Marksa,
čitao sam Hegela i Kanta
to je bila teža varijanta.

Filozofi pametni, bez premca,
kad pogledaš go Njemac do Nrmca,
ali ja bi bio mnogo sretan
da je kod nas bar neko pametan.

I dr Dabić je došao. Odmah sam mu odbio frend rikvest [lol]

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


I dr Dabić je došao. Odmah sam mu odbio frend rikvest [lol]

Umjesto da vam je drago da privlačite strane investitore, vi tako, i onda se čudite što vam ne ide.

I like the smell of napalm in the morning.(Swinger/Trader-Trading my way to freedom!)

Tek sam sad vidio da su Austrijanci napravili- 5,61% u petak.
Izgleda da je Sanader dobio azil u Austriji [shocked]

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

Ostale straniceZa pretplatnike Pretplata Oglašavanje Impresum i kontakt Ponuda poslova BHR preporučuje PretraživanjeTraži .Korisnički računprijava
registracija
07.

veljače
2010.
Tiskano izdanje
POSLJEDICE SKUPLJEG PLINAToplane do ljeta podižu cijene
ZAMJENA ZEMLJIŠTANO Varteksa odbacio sporazum Uprave i Grada VaraždinaEU staje na čelo bitke za klimuAdrenalinska injekcija hrvatskom turizmu’Orco nesposoban voditi Sunčani Hvar, moramo ga prodati’
Pitanje nobelovca: Ako se pozajmljuje bankama, zašto ne bi i vladama?POMOĆ VLADAMA U KRIZI
7. veljače 2010 12:20
Business.hr/ Hina
Europska unija i Europska središnja banka trebale bi uspostaviti mehanizam za pomoć u slučaju krize kakvim raspolaže američka središnja banka Fed, kako bi pomogle članicama pogođenim dugovima kao što je Grčka, smatra dobitnik Nobelove nagrade za ekonomiju Joseph Stiglitz.
Sve iz: Svijet
.članak. Vezane vijesti"Industriju vratiti u modu!"
Stiglitz: Bit ćemo sretni ako iz recesije izađemo do 2012.
Francusku u 2010. čeka rekordan javni dug
Tržište novca: Ponuda i dalje premašuje potražnju
Japansko gospodarstvo pod dvostrukom prijetnjom
Gospodarska klima bolja, potrošači ipak nepovjerljivi
Stagflacija ili deflacija – tko nam je veći neprijatelj?
Europska središnja banka (ECB) redovito pozajmljuje novac bankama po nižim kamatnim stopama od onih na međunarodnom tržištu dok vladama trenutno ta mogućnost ne stoji na raspolaganju, istaknuo je Stiglitz na konferenciji u Ateni

"Ako se rado pozajmljuje bankama, zašto se ne bi pozajmljivalo i vladama? Znači li to da Europa nema povjerenja u vlade koje ju sačinjavaju?", upitao je.

"U Sjedinjenim Državama postoji ogroman proračun iz kojeg se sredstva dodjeljuju pojedinim regijama zahvaćenima problemima", podsjetio je.

"U Europi bi se pomoć trebala pružati posredstvom ECB-a, izdavanja obveznica iskazanih u eurima, Europske investicijske banke, kreiranja fondova koji mogu pomoći poduprijeti investicije, privatne tvrtke, posebice u zemljama koje imaju teškoće".

"Nijedna mala zemlja u Europi ne može to sama učiniti", rekao je Stiglitz.

Grčki premijer George Papandreu, čija zemlja nastoji ponovno pridobiti povjerenje ulagača mjerama kresanja proračunskog manjka koji je u prošloj godini dosegnuo 12,7 posto BDP-a, izrazio je zadovoljstvo tom idejom.

"Obveznice bi se mogle iskoristiti za pozajmljivanje zemljama članicama po nižim kamatnim stopama u usporedbi s međunarodnim tržištem, posebice s obzirom na izraženo špekulativno okruženje", kazao je Papandreu.

"Ukoliko zemlje imaju realne strukturalne probleme, morale bi plaćati nešto više cijene financiranja, a ta bi sredstva išla u zajednički europski fond koji bi se koristio za posebne potrebe, kao sigurnost za pozajmljivače poput Njemačke, ali i za ostala ulaganja u EU", predložio je grčki premijer.

Šote more šote, šote mašala, ova robna kuća kusur ne vraća

G7 Finical Ministers’ meeting ends in Canada’s Arctic Iqaluit

Finance ministers and central bank governors from the world’s seven leading industrialized nations concluded Saturday afternoon a two-day meeting in Canada’s Arctic city of Iqaluit, promising continued financial support to the ongoing recovery and future development of global economy.

http://english.people.com.cn/90001/90777/90856/6889597.html

G7 nastavlja podupirati vlasite ekonomije – a EU tvrdi da članice u problemima neće trebati suport MMF-a! Problemi će se riješavati u kući:

Vidim da su mnogi od vas zabrinuti za američku ekonomiju, pa evo jedan indikator da vas umirim.
Riječ je od Weekly Leading Index-u, to je skup ekonomskih podataka objedinjenih u jedan pokazatelj.
U njemu se nalazi:
-money supply data, stock prices, an industrial markets price index developed by the organization, mortgage applications, bond quality spread, bond yields, and initial jobless claims.
Pogledajte kako se samo ponašao u zadnje dvije godine, u tablici su podaci za zadnjih 50 godina na tjednoj bazi.

New Report

Close