Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


u ponedeljak skidam s aska nema više čekanja

Nadam se da manje iskusni investitori neće nasjesti na ovo!


u ponedeljak skidam s aska nema više čekanja

Mislim da baš i nisi odabrao najbolji trenutak. Ovaj bounce je na izdisaju a i čini mi se da ti neće usfaliti prodavača. Ako i ulaziš onda lagano i kaskadno. Ovo je daleko od gotovoga. Ima još dosta do zadnjeg čina.



NEW YORK, July 22 (Reuters) – SemGroup LP declared bankruptcy on Tuesday after $3.2 billion in oil trading losses torpedoed the formerly 12th-largest private U.S. company.

Ti su propali jer su shortali naftu…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."




NEW YORK, July 22 (Reuters) – SemGroup LP declared bankruptcy on Tuesday after $3.2 billion in oil trading losses torpedoed the formerly 12th-largest private U.S. company.

Ti su propali jer su shortali naftu…
[/quote]

i ne samo to …

http://www.javno.com/en/economy/clanak.php?id=167054

I love the Smell of Profits in the Morning

više o tržištu nafte …

http://www.cftc.gov/stellent/groups/public/@newsroom/documents/file/itfinterimreportoncrudeoil0708.pdf

ovi kažu da je razlog rasta cijene nafte fundamentalne prirode, a da bi većina fondova zapravo puno više zaradila da je cijena nafte krenula obrnutim smjerom …

I love the Smell of Profits in the Morning



u ponedeljak skidam s aska nema više čekanja

Mislim da baš i nisi odabrao najbolji trenutak. Ovaj bounce je na izdisaju a i čini mi se da ti neće usfaliti prodavača. Ako i ulaziš onda lagano i kaskadno. Ovo je daleko od gotovoga. Ima još dosta do zadnjeg čina.
[/quote]
daj ti meni reci koje su to dionice u bounce?

ove koje ja pratim (KOEI, DDJH, ADPL, DKVS, ELKL, INDG, BZJK isl.) su niže sada nego kad je crobex bio na 3200.. možda nisu sve, ne znam sad točno ali nije baš niti da su se odbile..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/




NEW YORK, July 22 (Reuters) – SemGroup LP declared bankruptcy on Tuesday after $3.2 billion in oil trading losses torpedoed the formerly 12th-largest private U.S. company.


Ti su propali jer su shortali naftu…

[/quote]

Tko se sa derivatima prezaigra, na dobrom je putu popušiti baš sve. Nažalost, pohlepa čuda čini, jer su i potencijalni dobici ogromni. Ne da mi se to detaljno proučavati, ali taj SemGroup mi na prvi pogled liči na kompaniju kojoj su financije primarni biznis. Pa što je ta kompanija tražila s naftom? I zašto se zakockala do te mjere da ugrozi svoje postojanje? Nije li to dokaz da je previše špekulanata u nafti?

Oni su se dobro kladili da nafta mora dole, ali kod derivata timing je krucijalan, jedan dan greške i ideš u bankrot. Da je nafta krenula padati drugi dan, bili bi multimilijarderi, vjerojatno. Više sreće drugi put.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off




Financijske usluge, banke i osiguranje su povukli EU burze na dolje.
Kakve veze to ima s nama?

Uzmi u obzir da su sve naše banke u vlasništvu tih stranih iz EU.
Uzmi u obzir da smo kao država zaduženi do vrata i
uzmi u obzir da naše firme ne mogu poslovati bez da uzimaju raznorazne kredite opet od tih
stranih banaka (jer vlastitih nemamo kao što rekoh).
Što se tiče turizma tu je također ista situacija.
Dalmacija živi jedino od prosječnog evropljanina koji dolazi na naše more i troši svoje eure.
A taj prosječni evropljanin je također zadužen raznim stambenim i inim kreditima u tim istim
EU bankama. Kad europske banke povećaju kamate jedan prosječni štedljivi njemac će itakako
osjetno manje potrošiti kod nas ili u opće neće doći. A da ne govorimo o poskupljenju goriva
i hrane što ga također odvraća od naše obale.

Tako da govoriti o tome da EU banke nemaju veze s nama je apsurdno.
I još nešto.. Mislim da će ova turistička sezona biti pravi kiks što se tiče zarade.
Broj turista koji ulaze u zemlju nema s zaradom baš neke veze. Odmori su im sve kraći i
troši se puno manje.
[/quote]

Kolega odlično objašnjenje, samo još niste naveli kako nemamo vlastitu proizvodnju i izvore energije, pa cijene rastu kao i zemljama zahvaćenim krizom (ako ne i više)




Financijske usluge, banke i osiguranje su povukli EU burze na dolje.
Kakve veze to ima s nama?

zamisli, a kod nas banke rastu …
[/quote]

naravno da rastu, pa pogledaj izvjesca nasih banaka, pogle’ vani!!
Zaba je u 1.kvartalu imala 50% vecu dobit, Amerikanci su toliko i vise imali manju, a vecina gubitke!

Unicredito koji je vlasnik Zabe nije petljao sa hipotekama u US, Zaba jos manje.
normalan slijed stvari!

naprijed nasi!!
decoupling!!! [kiss]
[/quote]

Naše banke žive na straoj slavi. Čekaj dok počnu i kod nas osijećati posljedice krize. Koliko je pala prodaja nekretnina? A to je tek početak. Kad inflacija uzme svoje, neće se grabiti krediti šakom i kapom. Što kad CHF naraste, a vjerojatno hoće 20% (većina kredita zadnjih godina je u toja valuti)? …
[/quote]
Ne žive na staroj slavi nego od zarade.



Tko se sa derivatima prezaigra, na dobrom je putu popušiti baš sve. Nažalost, pohlepa čuda čini, jer su i potencijalni dobici ogromni. Ne da mi se to detaljno proučavati, ali taj SemGroup mi na prvi pogled liči na kompaniju kojoj su financije primarni biznis. Pa što je ta kompanija tražila s naftom? I zašto se zakockala do te mjere da ugrozi svoje postojanje? Nije li to dokaz da je previše špekulanata u nafti?

Kao da su finacijasi bolje prosli u financijama… [lol]
Mislili su da ce tu imat vise srece.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Kao da su finacijasi bolje prosli u financijama… [lol]
Mislili su da ce tu imat vise srece.

Bome, vidi ZABINO izvješće …

I love the Smell of Profits in the Morning




Tko se sa derivatima prezaigra, na dobrom je putu popušiti baš sve. Nažalost, pohlepa čuda čini, jer su i potencijalni dobici ogromni. Ne da mi se to detaljno proučavati, ali taj SemGroup mi na prvi pogled liči na kompaniju kojoj su financije primarni biznis. Pa što je ta kompanija tražila s naftom? I zašto se zakockala do te mjere da ugrozi svoje postojanje? Nije li to dokaz da je previše špekulanata u nafti?

Kao da su finacijasi bolje prosli u financijama… [lol]
Mislili su da ce tu imat vise srece.
[/quote]

Drugi financijaši su popušili jer im je drugi balon pukao u lice, subprime krediti, pakiranje istih i gomilanje preko svake mjere. To ti valjda ne moram objašnjavati. Ukratko, opet pohlepa i neodrživa situacija dugoročno.

Svaki put kad netko izvali, "cijena može samo rasti" vrijeme za je napuštanje tog broda. Those who ignore history are doomed to repeat it.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off



Drugi financijaši su popušili jer im je drugi balon pukao u lice, subprime krediti, pakiranje istih i gomilanje preko svake mjere. To ti valjda ne moram objašnjavati. Ukratko, opet pohlepa i neodrživa situacija dugoročno.

Svaki put kad netko izvali, "cijena može samo rasti" vrijeme za je napuštanje tog broda. Those who ignore history are doomed to repeat it.

Tako je kolega. Svima onima koji su tako prosli, fali jedna stvar ili ju ne rade dobro. A to je risk management. Tako su i svi vikali dok je crobex bio na 5.200 da moze samo up, pa sam ja napustio taj brod. [lol]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

New Report

Close