Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

CLU08.NYM Crude Oil Sep 08 123.94 9:36am ET 1.55 (-1.24%)

hehe još malo pa će nam plaćati da se vozimo [lol]

Heaven or Las Vegas

u ponedeljak skidam s aska nema više čekanja

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


I Velika Britanija na rubu recesije

Britansko gospodarstvo približilo se recesiji nakon što su službeni podaci državnog ureda za statistiku za drugo tromjesečje pokazali još snažnije usporavanje rasta, pod utjecajem slabog outputa u građevinskom i sektoru industrijske proizvodnje.

Vaš link


Kolega nemojte samo buusnes citirati to je glasilo SDP, pa nije ni čudo što su im komentari i članci takvi.

Zvonko Bušić za njih je terorista i izdajica.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

za naftu se moglo vrlo lako pretpostavit da balončina puca čim su se pojavile nebuloze nekih naftnih analitičara od 200$, a neke čak i 500$ za barel [lol] [shocked]. No ne zaletavajmo se, ja sam cijene od cca 120$ očekivao tek u kasnu jesen, a već su tu.

I'LL BE BACK

nymex crude oil 122.53 [thumbsup]


za naftu se moglo vrlo lako pretpostavit da balončina puca čim su se pojavile nebuloze nekih naftnih analitičara od 200$, a neke čak i 500$ za barel [lol] [shocked]. No ne zaletavajmo se, ja sam cijene od cca 120$ očekivao tek u kasnu jesen, a već su tu.

NEW YORK, July 22 (Reuters) – SemGroup LP declared bankruptcy on Tuesday after $3.2 billion in oil trading losses torpedoed the formerly 12th-largest private U.S. company.


Upravo došao katastrofalno loš report o zaplijeni kuća od banaka u Americi.
Broj zapljenjenih kuća u ovom kvartalu je povećan za 120% u odnosu na isti kvartal u prošloj godini.
Biće danas još veselije na Wall Street-u

http://finance.yahoo.com/

Dow 11,370.69 +21.41 +0.19%
Nasdaq 2,310.53 +30.42 +1.33%
S&P 500 1,257.76 +5.22 +0.42%
10 Yr Bond(%) 4.1110% +0.0950

3/3 svi u finom plusu![thumbsup]
još jedna maestralna procjena kolege Enten….. [cool]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM



Financijske usluge, banke i osiguranje su povukli EU burze na dolje.
Kakve veze to ima s nama?

Uzmi u obzir da su sve naše banke u vlasništvu tih stranih iz EU.
Uzmi u obzir da smo kao država zaduženi do vrata i
uzmi u obzir da naše firme ne mogu poslovati bez da uzimaju raznorazne kredite opet od tih
stranih banaka (jer vlastitih nemamo kao što rekoh).
Što se tiče turizma tu je također ista situacija.
Dalmacija živi jedino od prosječnog evropljanina koji dolazi na naše more i troši svoje eure.
A taj prosječni evropljanin je također zadužen raznim stambenim i inim kreditima u tim istim
EU bankama. Kad europske banke povećaju kamate jedan prosječni štedljivi njemac će itakako
osjetno manje potrošiti kod nas ili u opće neće doći. A da ne govorimo o poskupljenju goriva
i hrane što ga također odvraća od naše obale.

Tako da govoriti o tome da EU banke nemaju veze s nama je apsurdno.
I još nešto.. Mislim da će ova turistička sezona biti pravi kiks što se tiče zarade.
Broj turista koji ulaze u zemlju nema s zaradom baš neke veze. Odmori su im sve kraći i
troši se puno manje.
[/quote]

Kolega odlično objašnjenje, samo još niste naveli kako nemamo vlastitu proizvodnju i izvore energije, pa cijene rastu kao i zemljama zahvaćenim krizom (ako ne i više)



Upravo došao katastrofalno loš report o zaplijeni kuća od banaka u Americi.
Broj zapljenjenih kuća u ovom kvartalu je povećan za 120% u odnosu na isti kvartal u prošloj godini.
Biće danas još veselije na Wall Street-u

http://finance.yahoo.com/

Dow 11,370.69 +21.41 +0.19%
Nasdaq 2,310.53 +30.42 +1.33%
S&P 500 1,257.76 +5.22 +0.42%
10 Yr Bond(%) 4.1110% +0.0950

3/3 svi u finom plusu![thumbsup]
još jedna maestralna procjena kolege Enten….. [cool]
[/quote]

Kolega MIG11, nisi li primjetio kako je DJIA u zadnjih 5 min. namjerno napumpana u plus.
Ne znam zašto?!
Vrlo turbulentan tjedan za Amere.
Slijedeći će odrediti po meni trend.

SAMPRAS: "Mogu biti odmoderiran kad hoću, najbolji prika mi radi na Poslovnom"



Financijske usluge, banke i osiguranje su povukli EU burze na dolje.
Kakve veze to ima s nama?

Uzmi u obzir da su sve naše banke u vlasništvu tih stranih iz EU.
Uzmi u obzir da smo kao država zaduženi do vrata i
uzmi u obzir da naše firme ne mogu poslovati bez da uzimaju raznorazne kredite opet od tih
stranih banaka (jer vlastitih nemamo kao što rekoh).
Što se tiče turizma tu je također ista situacija.
Dalmacija živi jedino od prosječnog evropljanina koji dolazi na naše more i troši svoje eure.
A taj prosječni evropljanin je također zadužen raznim stambenim i inim kreditima u tim istim
EU bankama. Kad europske banke povećaju kamate jedan prosječni štedljivi njemac će itakako
osjetno manje potrošiti kod nas ili u opće neće doći. A da ne govorimo o poskupljenju goriva
i hrane što ga također odvraća od naše obale.

Tako da govoriti o tome da EU banke nemaju veze s nama je apsurdno.
I još nešto.. Mislim da će ova turistička sezona biti pravi kiks što se tiče zarade.
Broj turista koji ulaze u zemlju nema s zaradom baš neke veze. Odmori su im sve kraći i
troši se puno manje.
[/quote]

Kolega odlično objašnjenje, samo još niste naveli kako nemamo vlastitu proizvodnju i izvore energije, pa cijene rastu kao i zemljama zahvaćenim krizom (ako ne i više)




Financijske usluge, banke i osiguranje su povukli EU burze na dolje.
Kakve veze to ima s nama?

zamisli, a kod nas banke rastu …
[/quote]

naravno da rastu, pa pogledaj izvjesca nasih banaka, pogle’ vani!!
Zaba je u 1.kvartalu imala 50% vecu dobit, Amerikanci su toliko i vise imali manju, a vecina gubitke!

Unicredito koji je vlasnik Zabe nije petljao sa hipotekama u US, Zaba jos manje.
normalan slijed stvari!

naprijed nasi!!
decoupling!!! [kiss]
[/quote]

Naše banke žive na straoj slavi. Čekaj dok počnu i kod nas osijećati posljedice krize. Koliko je pala prodaja nekretnina? A to je tek početak. Kad inflacija uzme svoje, neće se grabiti krediti šakom i kapom. Što kad CHF naraste, a vjerojatno hoće 20% (većina kredita zadnjih godina je u toja valuti)? …



Broj turista koji ulaze u zemlju nema s zaradom baš neke veze. Odmori su im sve kraći i
troši se puno manje.

Link, izvor, nešto ???? Odokativna metoda ???? Statistika ??? Podje…anje ???? Blamiranje ????
[/quote]

Već su bile najave lošije sezone od samog ministra, a s obzirom da sam se vratio s mora odokativno mogu reći znatno manje turista (Čeha skoro da i nema)
Uzmi u obzir da se statistike još friziraju (npr. inflacija sigurno nije SAMO 7%)



Upravo došao katastrofalno loš report o zaplijeni kuća od banaka u Americi.
Broj zapljenjenih kuća u ovom kvartalu je povećan za 120% u odnosu na isti kvartal u prošloj godini.
Biće danas još veselije na Wall Street-u

http://finance.yahoo.com/

Dow 11,370.69 +21.41 +0.19%
Nasdaq 2,310.53 +30.42 +1.33%
S&P 500 1,257.76 +5.22 +0.42%
10 Yr Bond(%) 4.1110% +0.0950

3/3 svi u finom plusu![thumbsup]
još jedna maestralna procjena kolege Enten….. [cool]
[/quote]

pa dok FED printa bez pardona bolje s bezvrijednim papirićima uzimat kuće i poduzeća nego da trunu (a već su počeli smrdit).. kaj nije?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

New Report

Close