Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




9800 je dotaknuto(9801) koje vjerujem nećemo više nikad vidjeti. Ne treba biti posebno pametan i zaključiti da će Ameri završiti u plusu.

[thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

Ako će sutra rasti, nadam se da će i nas povući. Izgubili smo nekoliko dana rasta…

[/quote]

Da samo nekoliko dana…..
[/quote]

Probilo…Vratilo se…
Više me brine situacija kod nas [undecid]




Ajme gluposti.
Ljudi! Hrvatsko je gospodarstvo crklo!
Nema više!
Slijedi nam totalna katastrofa.

Ako je netko slučajno primjetio – kuna nema niti za lijek a u mjenjačnicama mi dečki vele da se sve više ulazi u euro sa malo većim sumama. Što li to buržoazja zna da mi sirote Ivanine ovčice ne znamo??? [cool]
[/quote]

Gledaj, kada kuna/euro bude 6,5/1 sve kune mjenjaj u eure.
[/quote]

izgleda necemo morat dugo cekati da kuna "dobije jos koju kilu". kolega mi se zali da je na Bregani u posti (morao platit carinu) za 100 € dobio 705 kunica. ewo potvrde.

[shocked]

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)

http://www.cnbc.com/id/33289458

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Njesra, S&P je probio SMA50 od 1047, zasad kliže po njemu ali imam osjećaj da će pred kraj zaron. Ili odbijanac sada ili sutra rasulo. Jedina dobra stvar u ovom padu je što će se ronjenjem indeksa zaustaviti reli dolara i krenuti opet dolje

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

A Perfect Setup for a Stock Market Correction

by Claus Vogt 10-28-09
Claus Vogt

Since there’s no holy grail to analyze financial markets, the best approach is an eclectic one. So I incorporate as many tools as possible in my analysis, including: Fundamental valuations, macroeconomic models, monetary and fiscal policies, interest rate developments, sentiment and momentum indicators, and chart analysis.

Major market turning points are usually characterized by many of these tools. That was clearly the case in 2007 when everything fell neatly into place to call the end of a bull market that had started in 2003.
Bull markets don’t go straight up. And this one is no exception.
Bull markets don’t go straight up. And this one is no exception.

To a somewhat lesser degree that has also been the case starting this June, signaling a medium-term up trend. And that’s why I still expect it to continue during the coming months.

But even the strongest bull markets aren’t one-way affairs. They’re often interrupted by short-term corrections typically lasting six to eight weeks with prices falling 10 percent to 15 percent. And right now I think such a correction has just begun.

Here’s why …

All Major U.S. Stock Market Indexes Are
Bumping Against Important Resistance

http://www.moneyandmarkets.com/a-perfect-setup-for-a-stock-market-correction-3-36202

Imate na Tv Pika "Bitku na Neretvi" pa ko voli nek izvoli!


Probilo…Vratilo se…
Više me brine situacija kod nas [undecid]

Uvaženi kolega ernsest. Situacija kod nas vas ne mora zabrinjavati. Sa njom se jednostavno morate pomiriti.

Keš je trenutno princ, do kraja godine biti će kralj a u 2010 car ili diktator!

Kažu na CNBC-u da ovaj minus od 2% na S&P 500, da nije zabrinjavajuć. Da je to normalna korekcija.
Tako da se ja ne brinem.I kod nas će sutra biti normalna korekcija

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

Jesu ti indijanci plašljiv narod…………..kažu da ih je ovo iz priloga uplašilo……….koja glupost, kod prodaja ne da je pala nego je uopće nema pa mi ne paničarimo………hladni ko špricer [smiley]

New Home Sales Post Surprise Drop; Inventory Also Falls
Published: Wednesday, 28 Oct 2009 | 11:04 AM ET
Text Size
By: Reuters

Sales of new U.S. homes unexpectedly tumbled in September, their first drop in six months, underscoring the hazards to an economic recovery that businesses appeared to be banking on.

Home Construction

New single-family home sales fell 3.6 percent to a 440,000 until annual pace from a downwardly revised 417,000 units in August, The Commerce Department said Wednesday. Analysts polled by Reuters had expected sales to rise to a 440,000 unit pace from August’s previously reported 429,000.

A separate report from the Mortgage Bankers Association on Wednesday showed demand for mortgages has fallen for the past three weeks as buyers move to the sidelines ahead of the Nov. 30 expiration of a popular home-buyers’ tax credit.

The housing data represented a road bump in a recovery that otherwise appears to be widening. Another report from the Commerce Department showed that new orders for long-lasting U.S. manufactured goods rose 1 percent in September as business stepped-up investment plans.

"One month is obviously not a trend and I think there is plenty of evidence that things are turning around. I still believe the economy has hit bottom and is on the way up, but it will be a long, slow process," said Mark Bonhard, an investment advisor at Dawson Wealth Management in Cleveland, Ohio.

U.S. stock indexes extended losses when the data was released, while U.S. Treasury prices added to gains and the U.S. dollar rose against the euro.

Despite the drop in sales, the number of new homes for sale at the end of the month shrank to its smallest in 27 years, leaving the supply of homes available at 7.5 months’ worth.

The median sales price rose in September to $204,800 from $199,900, while the average sales price rose to $282,600 from $265,500.

Tješi me to da naša burza nema veze sa Amerima. Dokazano milion puta. Ak Polančec izvisi možemo mi sutra i na + 3.

Alcou su divno zatukli danas, banke odmah u stopu iza http://finance.yahoo.com/q/cq?s=C,BAC,WFC,JPM,GS,MS,FITB,PNC,KEY,AIG,HIG,ma,V,axp,xxz,DRYS,EGLE,EXM,ESEA,GNK,DSX,NM,OCNF,prgn,sblk,sb,free,tbsi,ship,XXX,AA,AXP,BA,BAC,CAT,CSCO,CVX,DD,DIS,GE,HD,HPQ,IBM,INTC,JNJ,JPM,KFT,KO,MCD,MMM,MRK,MSFT,PFE,PG,T,TRV,UTX,VZ,WMT,XOM,yyz,FAZ,BGZ,TZA,ERY,TYP,EDZ,xxx,FAS,BGU,TNA,ERX,TYH,EDC,DX-Y.NYB&d=e

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]


Jesu ti indijanci plašljiv narod…………..kažu da ih je ovo iz priloga uplašilo……….koja glupost, kod prodaja ne da je pala nego je uopće nema pa mi ne paničarimo………hladni ko špricer [smiley]

Uvaženi kolega financijaš zaboravili ste na Goldmanov downgrade sutrašnjeg GDP-a na 2.7% a pričalo se o 4%. Još ako se u obzir uzme struktura US GDP-a situacija nije baš bajna. Idem odmoriti, sutra navlačim pancirku i šljem. Čini mi se da bi moglo zatrebati.

Keš je trenutno princ, do kraja godine biti će kralj a u 2010 car ili diktator!

New Report

Close