Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Brodari su crveni, loše za sutra za jdpl i atpl. Sjećam se oporavka burze počevši od ljeta 2005 a brodari ne da nisu pratili, nego su još išli dolje do proljeća 2006 a onda tek sramežljivo krenuli. Naravno tako se kretao i bdi. Možda nas čeka isto? Mislim da brodari krenu s ovih razina tek na crobiju 3000-3500 bodova. Vrlo vjerojatno.

Ja bih i želio da ima još puno takvih poput tebe koji će počet kupovat brodare TEK kad Crobex dođe do 3000-3500 bodova. [lol] [lol] [lol]
Daj nam Bože još ovakvih, što više …

ovaj premarket u uS moze biti crven ,zut,narancast….ali zadnjih dana samo je jedna boja kojom zavrsava tj.zelan…
i like that
tko ne voli,a sta cu mu ja….

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

Japan down
Hong Kong up
China down
Tajvan up
Koreja up
Australija up
Novi Zeland up
Pakistan up
Šri Lanka up
Tajland up
Indonezija up
Indija up
Singapur up
Malezija up
Filipini down
Vijetnam up
Bangladeš down
Mongolija up

US futuresi up-dodano
Danas će biti lijep dan na burzi

dan je pametniji od noći

preneseno od Gotovine s drugog foruma.hvala

dan je pametniji od noći

ne kužim ekipu koja prodaje dionice. S jedne strane imate fundamentalno podcijenjene dionice, a s druge strane uzlazni trend makroekonomskih pokazatelja u zapadnim ekonomijama. Dakle upravo suprotno od prvog dijela 2008. godine kada ste imali fundamentalno precjenjene dionice i negativan trend makroekonomskih pokazatelja u razvijenim ekonomijama. Ovi koji prodaju vjerojatno očekuju da cijene dionica počnu padati. Ali zašto bi padalo? S obzirom na ova dva uvjeta koje sam naveo… ajde postavite si logično pitanje: Zašto bi padalo? Ne razumijem, jednostavno ne razumijem… Nije da nagovaram da se dionice kupuju, OK ne morate, ali brate mili ako ih već imate, onda koga vraga ih prodajete? [undecid]

I'LL BE BACK


ne kužim ekipu koja prodaje dionice. S jedne strane imate fundamentalno podcijenjene dionice, a s druge strane uzlazni trend makroekonomskih pokazatelja u zapadnim ekonomijama. Dakle upravo suprotno od prvog dijela 2008. godine kada ste imali fundamentalno precjenjene dionice i negativan trend makroekonomskih pokazatelja u razvijenim ekonomijama. Ovi koji prodaju vjerojatno očekuju da cijene dionica počnu padati. Ali zašto bi padalo? S obzirom na ova dva uvjeta koje sam naveo… ajde postavite si logično pitanje: Zašto bi padalo? Ne razumijem, jednostavno ne razumijem… Nije da nagovaram da se dionice kupuju, OK ne morate, ali brate mili ako ih već imate, onda koga vraga ih prodajete? [undecid]

Daj šuti, kak ćemo mi kupovati koji hoćemo nadokupiti? [undecid]



A danas bi kod kauboja moglo biti vatrometa

možda nije primjereno u ovo doba euforije, ali jedan kauboj Hans Wagner, danas je obajvio i ovo:

"The S&P 500 PE ratio is an important determinant of the value of the stock market and the trend of the S&P 500. Historically, the S&P 500 PE ratio has a median of 15.7. Today, the S&P PE ratio is 139 based on a closing price of 1,044 on Friday, September 11, 2009. This assumes the trailing earnings for the S&P 500 companies as reported by Standard & Poor’s for the four quarters ending June 30, 2009. A PE ratio at 139 is not sustainable."

Prije nekog vremena su to već isticali neki drugi kauboji.

Sretno!
[/quote]

ovo pratim intenzivno i potpuna je istina, trenutno stanje je neodrživo. Ali P/E 139 ti je na proljetnim zaradama kada je bila teška potrošačka depresija. Nejka ostane SP na 1050, koliko misliš da će P/E pasti do kraja godine tada?

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

http://www.seebiz.eu/hr/burze/wall-street-dobre-brojke-o-maloprodaji-podigle-indekse,56166.html
http://www.seebiz.eu/hr/burze/azija-msci-asia-pacific-index-s-najvecim-rastom-u-tri-tjedna,56168.html


ne kužim ekipu koja prodaje dionice. S jedne strane imate fundamentalno podcijenjene dionice, a s druge strane uzlazni trend makroekonomskih pokazatelja u zapadnim ekonomijama. Dakle upravo suprotno od prvog dijela 2008. godine kada ste imali fundamentalno precjenjene dionice i negativan trend makroekonomskih pokazatelja u razvijenim ekonomijama. Ovi koji prodaju vjerojatno očekuju da cijene dionica počnu padati. Ali zašto bi padalo? S obzirom na ova dva uvjeta koje sam naveo… ajde postavite si logično pitanje: Zašto bi padalo? Ne razumijem, jednostavno ne razumijem… Nije da nagovaram da se dionice kupuju, OK ne morate, ali brate mili ako ih već imate, onda koga vraga ih prodajete? [undecid]

Zato jer je država uvela recesijske a ne antirecesijske mjere možda?!

http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomija/svijet/dominique-strauss-kahn-azija-najdalje-odmakla%2c-najgori-dio-recesije-iza-nas,56197.html

Ovi u svijetu ne žele stati
DAX(XETRA: ^GDAXI)
Index Value: 5,683.12 Trade Time: 7:18AM ET
Change: 54.14 (0.96%)
Prev Close: 5,628.98
Open: 5,640.99
Day’s Range: 5,640.94 – 5,688.21
52wk Range: 3,588.89 – 6,235.13

Njemci do danas već nabildali preko 2100 bodova od dna. Pravi RALLY !!!

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

još nam samo treba završni bear rally nesretnih wannabe shortera

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

New Report

Close