Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

10. rujan 2009.
S&P 500 dosegnuo najvišu razinu u 11 mjeseci

Na Wall Streetu su jučer, već četvrti dan za redom, vodeći indeksi porasli, pri čemu je S&P 500 dosegnuo najvišu razinu u 11 mjeseci, a ponajviše su, zbog slabljenja dolara, porasle dionice tehnoloških i industrijskih kompanija.

Najnovije izvješće središnje američke banke pokazuje da se gospodarska situacija u kolovozu stabilizirala, što bi mogla biti još jedna potvrda da je najdublja recesija u SAD-u od 1930-ih godina pri kraju. U 11 od 12 regija, u kojima Fed ima podružnice, gospodarstvo se ili stabilizira ili jača. Stoga je većina analitičara oprezno optimistična, pa u tekućem, trećem kvartalu očekuje rast bruto domaćeg proizvoda.

No, u izvješću Fed upozorava i da je tržište rada i dalje slabo, kao i potrošnja, koja je, doduše, porasla, no samo zahvaljujući rastu prodaje automobila, potaknutog vladinim programom ‘Gotovina za olupine’. Izvješće Feda pozitivno je utjecalo na tržište, no nije izazvalo euforiju. "Makroekonomski podaci izgubili su velik dio svoje moći za pokretanje tržišta jer, među ulagačima je već postignut konsenzus da smo na putu oporavka. Pitanje je, međutim, koliko snažnog", kaže Jeff Kleintop, strateg u tvrtki LPL Financial Services.

Cijena američke valute pala je jučer, u odnosu na europsku i japansku valutu, na najniže razine u ovoj godini. Tako je tečaj eura dosegnuo 1,46 dolara. Cijena dolara prema jenu pala je, pak, ispod razine od 92 jena. To, zajedno s rastom cijena nafte i sirovina, pozitivno utječe na dionice u industrijskom sektoru jer sa slabljenjem dolara američki proizvodi na svjetskom tržištu postaju konkurentniji.

Stoga je jučer među najvećim dobitnicama bila dionica Caterpillara, proizvođača mašinerije za poljoprivredu, s rastom cijene za više od 3 posto. Osjetno su porasle i dionice tehnoloških kompanija, nakon što su analitičari nekoliko brokerskih kuća povećali preporuke za neke od njih jer očekuju oporavak tržišta tehnološkom opremom.

Dow Jones Industrial Average porastao je 0,53 posto, na 9.547 bodova, dok je Standard & Poor’s 500 indeks skočio 0,78 posto, na 1.033 boda. Nasdaq Composite ojačao je, pak, 1,11 posto, na 2.060 bodova.

(Hina/pd)

http://www.kucilooro.webs.com/

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/opec-zadovoljan-aktualnim-razinama-cijena-nafte,55702.html

Ode DAX u minus.

DB-DAX Realtime Chart Indikation
Realtime:
5.572,00
-0,04%
Vortag: 5.574,26

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

BELEX15 760,06 +2,08%

who dares, wins

[img]http://www.google.com/finance/chart?cht=c&q=INDEXDJX:.DJI,INDEXSP:.INX,INDEXNASDAQ:.IXIC&tlf=12h[/img]
Dow
9,627.41 +80.19 (0.84%)
S&P 500
1,042.39 +9.02 (0.87%)
Nasdaq
2,080.10 +19.71 (0.96%)

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Mislim da su u Americi čuli za našu deblokadu [lol]

LEAVE THE WORLD BEHINED

nebi se cudio da je deblokada uracunata u cijenu dionica pa da sutra po dobrom staro obicaju budemo crveni dok cijeli svijet luduje



ovi bikovi u US pomijesali anabolicke i diabolicke steroide,sve to smiksali s efedrinima i gaze li ga gaze iz dana u dan…

Ne valja miješat, to svi znamo! Bikovi bi se jedno jutro mogli ‘probuditi bez glave’.
[/quote]
kad,za desetak godina…. [cool]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala


Sutra deblokada pregovora sa EU?

Ajde da i to čudo vidimo !!! [rolleyes]

Mislim da će sad Crobex nadoknaditi sve ovo kaskanje za SXP i DAXom i još nešto siće. A još u ušima odzvanjaju priče naših vrlih analitičara o padu burze u jesen. [lol] [lol]

uuu nikako da se umori ovo krdo u US
S&P +0,84%
nasdaq +1,15%
dow jones +1,04%
pazite se ekipa ovi gaze sve redom…. :-)))

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

Da, cijeli svijet daaleko je odmakao od nas

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

stići ćemo mi njih, mi bi trebali u odnosu na amere i europske indexe sad biti negdje na 2.500-2.550
ako ne bude crnih labudova to ćemo sigurno uloviti

evo samo za primjer kad je crobex bio 2.117 bodova, amerikanci su bili
dow 8.403
nasdaq 1.751
sp500 906

a danas su
dow 9.627
nasdaq 2.084
sp500 1.044

pa malo razmislite o tome kud će zse, naročito ako usporedimo p/e amera i crobexa

http://www.kucilooro.webs.com/

New Report

Close