Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


zanimljivo je to što ameri padaju ko kruške a večina izvješća i ovaj i prošli tjedan je bolja od očekivanja…….


ISM index
prior 48.9
expected 50.5
actual 52.9

better than expected



PENDING HOME SALES:
PRIOR 3.6
EXPECTED 1.5
ACTUAL 3.2

BETTER THAN EXPECTED



JUČER:Chicago PMI
PRIOR 43.4
EXPECTED 48
ACTUAL 50

BETTER THAN EXPECTED


Zanimljivo, da…
Baš čudno što padaju, a ni 2007. nije bila loša!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

ma kakvih 20- tak posto???…..to bi znaćilo s&p na 800 bodova…..


ma kakvih 20- tak posto???…..to bi znaćilo s&p na 800 bodova…..

Evo već je ispod 1000, Dax je na -3.

Jel netko zna šta potopi amere danas?
Već jako dugo nisu baš ovako brutalno ronili, dow i nasdaq već preko -2%, a otvorili u finom plusu i poslije nekih 40-ak min. sunovrat kao da nema sutra za prodavatelje.


PENDING HOME SALES:
PRIOR 3.6
EXPECTED 1.5
ACTUAL 3.2

BETTER THAN EXPECTED

Banke se ohrabrile: U srpnju 337 mil. kuna kredita građanima

Nakon gotovo zaustavljenog kreditiranja građana u srpnju su banke odobrile 337 milijuna kuna stambenih kredita, poduzeća su dobila više od 600 mil., a država koja je prethodnih mjeseci bila u fokusu financiranja banaka, samo 400 mil. kuna

http://www.bankamagazine.hr/Naslovnica/Vijesti/Hrvatska/tabid/102/View/Details/ItemID/53858/ttl/Banke-se-ohrabrile-U-srpnju-337-mil-kuna-kredita-gradanima/Default.aspx

http://www.youtube.com/watch?v=BIh_qgj1LP0



Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

E ovo je sada ono što nam je trebalo, USA pojačava minus i samo da ga održi da bog da da ga pojača, dok EU burze ne zatvore.
Onda smo sutra na konju i u zelenilu.
Kao što sam jučer napisao, a vidim da sam obrisan, Plakata će ošišani.


aha korekcija SP do 980
[/quote]
930 bi bio target, ali će se sigurno zaustaviti prije.
950

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

lojtra

DAX je zatvorio na -2.51……i njemačka burza više ne radi……

Futuresi stalno rade….
http://www.finanzen.net/indizes/indizes_realtime_chart.asp?strSymbol=D1DEDB2KE7=DBBL&intZeit=1

Grčevita borba SP-a na 1000, dali će brana popustiti

Korkyra


Jel netko zna šta potopi amere danas?
Već jako dugo nisu baš ovako brutalno ronili, dow i nasdaq već preko -2%, a otvorili u finom plusu i poslije nekih 40-ak min. sunovrat kao da nema sutra za prodavatelje.

počela je korekcija (W).
sad pivce u ruke i mirno čekati da indexi za mjesec dana završe na dnu provalije pa onda laganini u šoping [cool]

forumsko pisanje nije financijsko savjetovanje za ulaganje na tržištima kapitala

izvijesca nisu losa,vjerojatno kapitalizacija dobiti…
Vaš link

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

izvješća su sasvim solidna, ali danas je 01. rujan i to je problem.

Pa korekcija kod amera je dobrodošla i vrlo zdrava. Idealno bi bilo da ide do 940-950

p.s. stanje sa burze u usa je isto tako vrlo zdravo…ljudi vjeruju da je krenuo oporavak i da se ide na bolje…
na walstreetu vlada veliki optimizam i neka vrsta veselja….sve će biti oke

samo neznam da li će to nama pomoći jer kod nas nema veselja i kod nas je sranje veliko (kod nas Jaca rastura)….stoga ja počinjem sa shopingom u usa…hebeš crobex…tu ću ostaviti samo 20% portfelja.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

New Report

Close