Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


U rujnu novi masovni prosvjedi

Već poznata grupa koja je u prosincu organizirala prosvjede u svim većim gradovima Hrvatske pod sloganom "Dosta!", a danas se okuplja na web stranici http://www.bandolopovska.com, udružila se ovih dana s Facebook grupom "Neću da mi Jadranka Kosor bude premijerka!". Obje grupe zajedno broje oko 150.000 članova, no taj broj raste od kada su najavili organiziranje novih masovnih prosvjeda protiv odluka sadašnje Vlade.

– Samo u protekla 24 sata prijavilo se novih 100 osoba koje bi željele izravno sudjelovati u organizaciji sljedećeg prosvjeda, obavijestio nas je Josip Dell’Olio, glasnogovornik građanske inicijative "Stegnite vi svoj remen bando lopovska!".

Kao i prethodnima, i ovoj se inicijativi priključio pulski ogranak grupe od kojeg saznajemo da se i dalje traže dobrovoljci za obavljanje različitih poslova prilikom organizacije prosvjeda koji bi se trebali održati u rujnu. Također dodaju kako su im suradnju na prosvjedima obećali predsjednici nekih od nezavisnih sindikata, a čini se da će im se pridružiti i drugi nezadovoljnici koji su do sada bezuspješno pokušavali doprijeti do naših političara.

– Mi nismo doveli državu u ovo stanje, niti je kriva svjetska kriza. Ovu krizu su prouzrokovali pljačka, nemar, bahatost, neznanje. Mi zahtijevamo odgovornost! Nevjerojatno je kako se premijerka hvali da više od 600 tisuća ljudi neće biti obuhvaćeno kriznim nametom i to predstavlja kao svoj uspjeh. Pa ona je time priznala da toliko ljudi živi ispod granica siromaštva. Toliki broj građana raspolaže mjesečno s manje od 3.000 kuna neto, a sindikalna košarica za mjesec lipanj iznosila je 6.612 kuna. Koliko penzionera mora gladovati da bi se isplatila jedna plaća bivšem premijeru na jahti od 22.500 kuna, koji uživa? Svi za jednog jedan za sve, rekli bi. Samo u Hrvatskoj je 450 za jednog!, nastavlja Dell’Olio.

Zahtjev najavljenih prosvjeda je samo jedan: ostavka Vlade

ČEKA NAS VRUĆA JESEN, JACINA VLADA OVAJ PUT PADA !!!!!


misljenje vam se bazira na pretpostavkama ili,no nije ni bitno…
ako nije problem samo da mi pojasnite kakve to ima veze s cijenom nafte u svijetu ili pak svijetskim indexima ili sam ja na pogresnom topicu…hoce cijena nafte u svijetu zbog ovoga pasti…..

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

Indeksi diljem svijeta rastu i rasli su zbog boljih od očekivanih FI za 2Q. Kod nas je opet sve naopako, HR firme su izbacile dobra izvješća za 2Q rekao bih čak odlična obzirm na okolnosti i uvjete poslovanja i okruženje. Nažalost novinar opet po tome pljuju, čitam jutros kako je dionica Daimlera u Frankfurtu uzletjela 4,6% a ostvarili su gubitak od 1,06 milijardi eura što je dobro jer je manje od očekivanog. Naš Konzum je ostavrio profit u 2Q i ras prihoda, a naslov jučer je na seebizu "Pad profita i rast prihoda Konzuma", naravno isto je i sa većinom drugih tvrtki Končar također ima dobr rezulatate, Ericsson NT isto, JANAF ima odlične rezultate, ali se to u našim medijima podcijenjuje i prikazuje kao pad jer se uspoređuje sa rezulatitma iz rekordno dobrog prvog polugodišta 2008.
U Hrvatskoj nije gospodarstvo ni blizu toliko loše koliko ga se loše prikazuje, panika, apatija, depresija i antipoduzetnička klima stvaraju se u medijima i to najbolje osjetimo mi na TK.
Kada bi samo primjenili iste kriterije kao razvijeni svijet vidjeli bi da imamo razloga i mi se nadati boljem, nažalost kod nas ČAŠA NIJE NIKADA POLU PUNA VEĆ JE UVIJEK POLUPRAZNA (sve gledamo pesimistično i katastrofično).

To nije njegovo mišljenje to je copy-paste sa neke web stranice.

Psi laju karavani prolaze.

Da barem ima ikoga u oporbi za koga vrijedi glasati, odmah bih glasao…ovako mislim da više
uopće neću izlaziti na izbore jer mi je apsolutno svejedno tko je od tih nesposobnjakovića i "hoštaplera" na vlasti.

Isti k…c za mene.

Ovi što prosvjeduju, ne znaju ni zašto prosvjeduju ali eto to je valjda in (Grčka, Francuska etc.)a
organizatori prosvjeda jedno kraće vrijeme bivaju poznati, piše se o njima u medijima pa si valjda utvaraju da su Che Guevara ili Andreas Bader.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Potpisujem dragi kolega, to su sve političko-demagoško prodavanje muda pod bubrege.
Izgleda da je rad na niskoj cijeni a demagogija se dobro trži. I naplaćuje u sinekurama.

Šifra LESAR; KUNST; RIBIĆ; KNEŽEVIĆ; BEGOVIĆ i slični šalabajzeri

http://www.kucilooro.webs.com/


U rujnu novi masovni prosvjedi

Već poznata grupa koja je u prosincu organizirala prosvjede u svim većim gradovima Hrvatske pod sloganom "Dosta!", a danas se okuplja na web stranici http://www.bandolopovska.com, udružila se ovih dana s Facebook grupom "Neću da mi Jadranka Kosor bude premijerka!". Obje grupe zajedno broje oko 150.000 članova, no taj broj raste od kada su najavili organiziranje novih masovnih prosvjeda protiv odluka sadašnje Vlade.

– Samo u protekla 24 sata prijavilo se novih 100 osoba koje bi željele izravno sudjelovati u organizaciji sljedećeg prosvjeda, obavijestio nas je Josip Dell’Olio, glasnogovornik građanske inicijative "Stegnite vi svoj remen bando lopovska!".

Kao i prethodnima, i ovoj se inicijativi priključio pulski ogranak grupe od kojeg saznajemo da se i dalje traže dobrovoljci za obavljanje različitih poslova prilikom organizacije prosvjeda koji bi se trebali održati u rujnu. Također dodaju kako su im suradnju na prosvjedima obećali predsjednici nekih od nezavisnih sindikata, a čini se da će im se pridružiti i drugi nezadovoljnici koji su do sada bezuspješno pokušavali doprijeti do naših političara.

– Mi nismo doveli državu u ovo stanje, niti je kriva svjetska kriza. Ovu krizu su prouzrokovali pljačka, nemar, bahatost, neznanje. Mi zahtijevamo odgovornost! Nevjerojatno je kako se premijerka hvali da više od 600 tisuća ljudi neće biti obuhvaćeno kriznim nametom i to predstavlja kao svoj uspjeh. Pa ona je time priznala da toliko ljudi živi ispod granica siromaštva. Toliki broj građana raspolaže mjesečno s manje od 3.000 kuna neto, a sindikalna košarica za mjesec lipanj iznosila je 6.612 kuna. Koliko penzionera mora gladovati da bi se isplatila jedna plaća bivšem premijeru na jahti od 22.500 kuna, koji uživa? Svi za jednog jedan za sve, rekli bi. Samo u Hrvatskoj je 450 za jednog!, nastavlja Dell’Olio.

Zahtjev najavljenih prosvjeda je samo jedan: ostavka Vlade

ČEKA NAS VRUĆA JESEN, JACINA VLADA OVAJ PUT PADA !!!!!


Kolega vi ste se izgubili u vremenu i prostoru, nisam HDZ-ovac potpuno sam apolitičan ali ne mogu prihvatiti tezu da za stanje u državi "nije kriva svjetska kriza". Kriza je globalna, upravo kako je i naslov ovog topica, kretanje svjetkih indeksa i cijene nafte srušilo je i našu burzu, dovelo i naše firme u teži položaj i izlaz iz ove krize ne ovisi o Vladi RH, niti Jaci već o globalnom oporavku.


… ne mogu prihvatiti tezu da za stanje u državi "nije kriva svjetska kriza". Kriza je globalna, upravo kako je i naslov ovog topica, kretanje svjetkih indeksa i cijene nafte srušilo je i našu burzu, dovelo i naše firme u teži položaj i izlaz iz ove krize ne ovisi o Vladi RH, niti Jaci već o globalnom oporavku.

ne budite smješni, nego tko je kriv za stanje u državi nego HDZ? pa nije nas svjetska kriza zadužila 40 milijardi dolara, nego HDZ-ova vlada!?
nije nam svjetska kriza kriva što ne režemo rashode proračuna, nego do zadnje kapi krvi cijedimo siromašne građane nego to radi ova nesposobna vlada!
Nije nam svjetska kriza unazad 5 godina zaposlila još 40.000 birokrata u državnoj upravi (koje sada ne mogu plaćati) nego HDZ! o čemu mi govorimo, uvijek su nam drugi krivi, a ne mi?
evo još jednog idiotizma vladajućih-sad će srezati i plaće u lokalnoj što je protuustavno i dat će im državne sirotinjske plaće jer ne mogu podnijeti da su drugi uspješniji od njih! zašto ne ugase one jedinice lokalne samouprave koje se ne mogu samofinacirati, a uspješne ostave na miru??
svatko vidi da ova klimava vlada visi o niti i da je samo pitanje koliko će tjedana izdržati prije nego padne!
vani vlade novcem pomažu gopodarstvo, pomažu građanima da laše prežive! a kod nas? harač! otima se i zadnja lipa da se zadovolji nezasitni državni moloh!!! [angry]

pametan čovjek vidi filiju i skloni se...



… ne mogu prihvatiti tezu da za stanje u državi "nije kriva svjetska kriza". Kriza je globalna, upravo kako je i naslov ovog topica, kretanje svjetkih indeksa i cijene nafte srušilo je i našu burzu, dovelo i naše firme u teži položaj i izlaz iz ove krize ne ovisi o Vladi RH, niti Jaci već o globalnom oporavku.

ne budite smješni, nego tko je kriv za stanje u državi nego HDZ? pa nije nas svjetska kriza zadužila 40 milijardi dolara, nego HDZ-ova vlada!?
nije nam svjetska kriza kriva što ne režemo rashode proračuna, nego do zadnje kapi krvi cijedimo siromašne građane nego to radi ova nesposobna vlada!
Nije nam svjetska kriza unazad 5 godina zaposlila još 40.000 birokrata u državnoj upravi (koje sada ne mogu plaćati) nego HDZ! o čemu mi govorimo, uvijek su nam drugi krivi, a ne mi?
evo još jednog idiotizma vladajućih-sad će srezati i plaće u lokalnoj što je protuustavno i dat će im državne sirotinjske plaće jer ne mogu podnijeti da su drugi uspješniji od njih! zašto ne ugase one jedinice lokalne samouprave koje se ne mogu samofinacirati, a uspješne ostave na miru??
svatko vidi da ova klimava vlada visi o niti i da je samo pitanje koliko će tjedana izdržati prije nego padne!
vani vlade novcem pomažu gopodarstvo, pomažu građanima da laše prežive! a kod nas? harač! otima se i zadnja lipa da se zadovolji nezasitni državni moloh!!! [angry]
[/quote]

Ovdje se izgleda može kakit samo po HDZ-u , ostalo se briše.
U tom slučaju odustajem od kvalifikacija demokratskog i kozmopolitskog SDP-a koji je do 91. zbog krive riječi zatvarao ljude zbog nepodobne riječi u Gradišku i slične ustanove ( nekoliko desetaka tisuća političkih zatvorenika ).
Što se duga tiče , država je dužna 10mlrd , ostalo su banke , krediti građana i poduzeća.

DB-DAX Realtime Chart Indikation
Realtime:
5.303,50
0,63%
Vortag: 5.270,32

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Treba ovu temu staviti u mirovanje do daljnjeg jer jednostavno nema smisla…., kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte…., nemaju nikakvog utjecaja na TK u RH….

dax cepa ko lud!!!!

probijen 5300

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.



… ne mogu prihvatiti tezu da za stanje u državi "nije kriva svjetska kriza". Kriza je globalna, upravo kako je i naslov ovog topica, kretanje svjetkih indeksa i cijene nafte srušilo je i našu burzu, dovelo i naše firme u teži položaj i izlaz iz ove krize ne ovisi o Vladi RH, niti Jaci već o globalnom oporavku.

ne budite smješni, nego tko je kriv za stanje u državi nego HDZ? pa nije nas svjetska kriza zadužila 40 milijardi dolara, nego HDZ-ova vlada!?
nije nam svjetska kriza kriva što ne režemo rashode proračuna, nego do zadnje kapi krvi cijedimo siromašne građane nego to radi ova nesposobna vlada!
Nije nam svjetska kriza unazad 5 godina zaposlila još 40.000 birokrata u državnoj upravi (koje sada ne mogu plaćati) nego HDZ! o čemu mi govorimo, uvijek su nam drugi krivi, a ne mi?
evo još jednog idiotizma vladajućih-sad će srezati i plaće u lokalnoj što je protuustavno i dat će im državne sirotinjske plaće jer ne mogu podnijeti da su drugi uspješniji od njih! zašto ne ugase one jedinice lokalne samouprave koje se ne mogu samofinacirati, a uspješne ostave na miru??
svatko vidi da ova klimava vlada visi o niti i da je samo pitanje koliko će tjedana izdržati prije nego padne!
vani vlade novcem pomažu gopodarstvo, pomažu građanima da laše prežive! a kod nas? harač! otima se i zadnja lipa da se zadovolji nezasitni državni moloh!!! [angry]
[/quote]
Kolega totalno si fulao temu, mi na ovom topicu pišemo i rapravljamo o utjecaju svjetskih indeksa i kretanju cijena nafte na TK. Nisam odvjetnik Vlade ni HDZ-a (čak posljednjih 17 godina ne izlazm ni na izbore) mislim da je CROBEX pao sa 5000 na 1800 bodova zbog globalne recesije, a ne zbog HDZ-eove Vlade, jer pod tom istom vlašću CROBEX je prije 2 godine bio 5300 bodova, država je i tada bila zadužena, prekobrojni činovnici su i tada radili u državnoj administraciji, a mi porezni obveznici iz privatnog sektora smo to nosili na grbači isto kao i danas.

http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe

http://finance.yahoo.com/indices?e=futures

Inače danas kod Amera izvješće daje njihova naftna kompanija broj 1. Exxon Mobil. Ako bude dobro
( a moglo bi, s obzirom da je procjena prilično spuštena), mogli bi oni još prema gore, a sa njima
i sav ostali normalni svijet. (tu nas ne računam).

New Report

Close