Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@inverter
Što je jače i duže navlače bit će veći skok.

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

nokla@ upravo to….a dali ce tu bit za 1 ,10 ili 50 dana ,meni je potpuno svejedno….kesolovci rokaju jedinice [lol] [lol] [lol]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Evo zašto europske dionice rastu:

LONDON – FTSEurofirst 300 indeks europskih dionica u srijedu je do trenutka pisanja teksta porastao 0,7 posto, predvođen sektorom banaka zbog poslovnih rezultata Banco Santander.
Europske dionice u srijedu prijepodne su uzletjele zbog objava izvrsnih poslovnih rezultata poduzeća u bankarskom i kemijskom sektoru, poput najveće španjolske banke Banco Santander i njemačke kemijske grupacije Bayer.

“Početak trgovinskog dana protekao je izvrsno… Nalazimo se usred sezone objava poslovnih rezultata i u redu je da tržište na poslovne rezultate gotovo trenutno reagira. Poslovni rezultati Banco Santander izgledaju vrlo dobro, Bayer je značajno nadmašio očekivanja, ali je ArcelorMittal objavio vrlo skromne poslovne rezultate”, izjavio je Jim Wood Smith, direktor istraživanja u Williams de Broe.

Banke su indeksu europskih dionica dodale najveći broj bodova. Santander je porastao 1,1 posto nakon što mu je neto dobit u prvom polugodištu pala za samo 4,5 posto, što je značajno nadmašilo očekivanja ekonomskih analitičara, a istovremeno je usporila i stopa rasta loših zajmova. Dionice UniCredit, Deutsche Bank, BNP Paribas i Societe Generale porasle su između 1,6 i 2,6 posto.

Dionice kemijskog sektora slijede banke. Bayer je uzletio 3,7 posto nakon što je njegova dobit u tekućoj godini skliznula samo pet posto.

“Trenutno prolazimo kroz važno razdoblje tranzicije i nekoliko sljedećih dana bit će ključni za nastavak rastućeg tržišnog trenda. Podaci o ostvarenoj neto dobiti mogu pomoći”, izjavio je Jimmy Yates, direktor ulaganja na dioničko tržište u CMC Markets.

Diljem Europske Unije, do trenutka pisanja teksta ključan austrijski dionički indeks ATX porastao je 0,55 posto, njemački DAX 30 indeks porastao je 1,55 posto, a britanski FTSE 100 indeks porastao je 0,81 posto.

Stvarno je to dobar razlog za uzlet od 2.0%. Cijela ta priča s rezultatima boljih od očekivanih je katastrofa. Karikirano rečeno, ta se priča svodi na to da analitičar pretpostavi pad od 99%, a ono bude 95% i to se plasira kao izvrsna vijest!
Prema ovakim člancima i tumačenjem rezultata može se zaključiti samo da sve ide u duboki ponor.

Teško onome koji gleda, a ne vidi.




EU rastura,sve u zelenom do bola.

Decki su se malo zaigrali, do kraja dana bi mogli i u minus…budimo realni!
[/quote]
Nisi u pravu, DAX predvidjam do kraja dana na +2%,a ameri ce otvorit u zelenom.
[/quote]
Dobro mi za sad ide hehehehehehehe,Brodari su IN.



Možeš preslagivati do besvijesti, on što god u ovoj situaciji napraviš zasigurno si pogriješio, zato.., strpljenja treba… sada kupiti kvalitetnu i perspektivnu (u dužem razdoblju) dionicu i čekati, a ne na svaki šušalj rasprodaja…, to pokreće lavinu nizbrdo i baca u očaj i nesigurnost svakog normalnog čovjeka…

Očigledno gospodarima Crobexa ovo stanje odgovara, a mali neka preslaguju do mile volje… i opet će im iste dionice biti prodane skuplje (naravno jednog lijepog dana…)………

Eto Dax skoro +2%…, a mi pušiona teška…., ni prometa, ni porasta, već se preslaguje ono malo što nam je ostalo….


neka neka….moze dax i do 5500 ,al popustit ce praćka i kod nas….pa ce se ekipa opet cudit tko to kupuje kod nas…. [cool]
[/quote]

Mi se nešto stalno čudimo…, čudimo se kad pada jer već smo ionako pali kooooo kruške…, čudimo se kad raste jer kao nema osnove, sve je koma…, a dobro je samo njima….,

Iskreno me zanima kad ćemo početi pratiti svjetske burzovne tokove i kada će nam to biti "dozvoljeno"…!???

Yahoo, Microsoft Reach Web Search Agreement (click for quotes)

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Američke banke zatvaraju poslovnice
Business.hr/Hina
29.07.2009 13:17
Pročitaj komentare (0) /forum/Default.aspx?page=subject&forum=&subject=
Pročitajte sve komentare na forumu ()
fb2c9f77-401f-4d91-863a-f7d35e082730
Ocijenite članak (0)
[1] [2] [3] [4] [5]
Već ste ocijenili ovaj članak!
Hvala na ocjeni. Rezultati se ažuriraju svake 5minute.
Vijest da Bank of America planira zatvoriti neke od svojih 6109 poslovnica u SAD-u vjerojatno označava točku zaokreta na tom prezasićenom tržištu, budući da sve više klijenata preferira obavljati bankarske poslove sa svojih računala i mobilnih telefona.

Do te promjene dolazi dok se banke bore s gubicima po hipotekarnim, gotovinskim i zajmovima po kreditnim karticama, a još nema jasnog znaka da je recesija, koja je započela u prosincu 2007. godine, završila ili je blizu toga.

Bank of America tako se priključila nizu banaka poput JP Morgan Chasea i PNC Financial Services Groupa koje su već objavile da će smanjiti broj svojih poslovnica.

sve su to "zlatni dečki" iscenirali

http://seebiz.eu/hr/analize/banke-predvode-uzlet-europskih-dionica,52151.html

Durable-Goods Orders Plunged 2.5% in June, Much Worse Than Expected (Click Here for Story)

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Premješteno iz teme: JDPL (Jadroplov d.d.)

Napokon se i azija malo crveni. Sad i mi imamo razlog za crvenjenjem…

Malo pesimizma za promjenu:
http://money.cnn.com/2009/07/29/markets/thebuzz/index.htm

VIX
http://finance.yahoo.com/q?s=^vix

TED spread
http://www.bloomberg.com/apps/quote?ticker=.TEDSP%3AIND

PS.
Ne trpajte mi jedinice jer ja nisam autor članka niti indexa [tongue]

halfte trinken, halfte Šarcu geben

U rujnu novi masovni prosvjedi

Već poznata grupa koja je u prosincu organizirala prosvjede u svim većim gradovima Hrvatske pod sloganom "Dosta!", a danas se okuplja na web stranici http://www.bandolopovska.com, udružila se ovih dana s Facebook grupom "Neću da mi Jadranka Kosor bude premijerka!". Obje grupe zajedno broje oko 150.000 članova, no taj broj raste od kada su najavili organiziranje novih masovnih prosvjeda protiv odluka sadašnje Vlade.

– Samo u protekla 24 sata prijavilo se novih 100 osoba koje bi željele izravno sudjelovati u organizaciji sljedećeg prosvjeda, obavijestio nas je Josip Dell’Olio, glasnogovornik građanske inicijative "Stegnite vi svoj remen bando lopovska!".

Kao i prethodnima, i ovoj se inicijativi priključio pulski ogranak grupe od kojeg saznajemo da se i dalje traže dobrovoljci za obavljanje različitih poslova prilikom organizacije prosvjeda koji bi se trebali održati u rujnu. Također dodaju kako su im suradnju na prosvjedima obećali predsjednici nekih od nezavisnih sindikata, a čini se da će im se pridružiti i drugi nezadovoljnici koji su do sada bezuspješno pokušavali doprijeti do naših političara.

– Mi nismo doveli državu u ovo stanje, niti je kriva svjetska kriza. Ovu krizu su prouzrokovali pljačka, nemar, bahatost, neznanje. Mi zahtijevamo odgovornost! Nevjerojatno je kako se premijerka hvali da više od 600 tisuća ljudi neće biti obuhvaćeno kriznim nametom i to predstavlja kao svoj uspjeh. Pa ona je time priznala da toliko ljudi živi ispod granica siromaštva. Toliki broj građana raspolaže mjesečno s manje od 3.000 kuna neto, a sindikalna košarica za mjesec lipanj iznosila je 6.612 kuna. Koliko penzionera mora gladovati da bi se isplatila jedna plaća bivšem premijeru na jahti od 22.500 kuna, koji uživa? Svi za jednog jedan za sve, rekli bi. Samo u Hrvatskoj je 450 za jednog!, nastavlja Dell’Olio.

Zahtjev najavljenih prosvjeda je samo jedan: ostavka Vlade

ČEKA NAS VRUĆA JESEN, JACINA VLADA OVAJ PUT PADA !!!!!

pod ovom vladom nema nam spasa!!!!!

New Report

Close