Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

http://www.liderpress.hr/default.aspx?sid=80525

bas su konkurentni, raja ostala bez kuca, posla a oni po starom…

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

McDonald’s Earns $0.98 a Share in 2Q Vs. $0.97 Est.; AT&T Earns $0.54 Vs. $0.51 Est.; UPS Earns $0.49 a Share, Meeting Est. (Click for Quotes)

Ford Loss Narrower than Forecast, Has More Cash

3M Profit Surges Past Estimates; Shares Climb

AT&T Beats Profit Forecast, Wireless Growth Strong

UPS Profit Meets Forecasts, but Outlook Is Weak

Wyeth Beats Street Target, Ups Guidance

Philip Morris Tops View, Raises Full-Year Guidance

Credit Suisse Quarterly Net Profit Beats Forecasts

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Ajmo tražit one koji su podbacili:
Morgan stanley.

Ja više ne znam.


McDonald’s Earns $0.98 a Share in 2Q Vs. $0.97 Est.; AT&T Earns $0.54 Vs. $0.51 Est.; UPS Earns $0.49 a Share, Meeting Est. (Click for Quotes)

Ford Loss Narrower than Forecast, Has More Cash

3M Profit Surges Past Estimates; Shares Climb

AT&T Beats Profit Forecast, Wireless Growth Strong

UPS Profit Meets Forecasts, but Outlook Is Weak

Wyeth Beats Street Target, Ups Guidance

Philip Morris Tops View, Raises Full-Year Guidance

Credit Suisse Quarterly Net Profit Beats Forecasts

Pred današnje otvaranje kod Amera izvješća ispadaju kao na tekućoj traci. Više o svakom imate na
yahoo.finance. Izvješća kao izvješća su ništa posebno, (sa iznimkom Forda), ali su redom gotovo sva
nadmašila očekivanja analitičara. Mislim da će otvaranje ipak biti bolje od trenutnog stanja na
futuresima.

http://finance.yahoo.com/indices?e=futures



McDonald’s Earns $0.98 a Share in 2Q Vs. $0.97 Est.; AT&T Earns $0.54 Vs. $0.51 Est.; UPS Earns $0.49 a Share, Meeting Est. (Click for Quotes)

Ford Loss Narrower than Forecast, Has More Cash

3M Profit Surges Past Estimates; Shares Climb

AT&T Beats Profit Forecast, Wireless Growth Strong

UPS Profit Meets Forecasts, but Outlook Is Weak

Wyeth Beats Street Target, Ups Guidance

Philip Morris Tops View, Raises Full-Year Guidance

Credit Suisse Quarterly Net Profit Beats Forecasts

Pred današnje otvaranje kod Amera izvješća ispadaju kao na tekućoj traci. Više o svakom imate na
yahoo.finance. Izvješća kao izvješća su ništa posebno, (sa iznimkom Forda), ali su redom gotovo sva
nadmašila očekivanja analitičara. Mislim da će otvaranje ipak biti bolje od trenutnog stanja na
futuresima.

http://finance.yahoo.com/indices?e=futures

[/quote]
Kakve koristi od toga svega, ako su oni zeleni mi smo malo crveni, a ako su oni crveni mi tonemo ko kamen, toliko o utjecajima. [angry]

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

http://finance.yahoo.com/tech-ticker/article/288287/Dow-15000-Here-We-Come-Stocks-Going-to-New-Highs-Lemonides-Says?tickers=%5Edji,%5EGSPC,qqqq,ba,lm,mmm,spy&sec=topStories&pos=9&asset=&ccode=

Dow 15,000, Here We Come: Stocks Going to New Highs, Lemonides Says

Posted Jul 23, 2009 08:00am EDT by Peter Gorenstein in Investing, Recession

Related: ^dji, ^GSPC, qqqq, ba, lm, mmm, spy
Quarterly earnings reports have reignited the dormant rally that began in early March and ran into June. The Nasdaq is on an eleven-day winning streak. The Dow dipped fractionally Wednesday but is just about break even for the year and the benchmark Standard & Poor’s 500 is at its highest point since November.

Skeptics warn the rally may fade as expectations get ahead of reality. But Charles Lemonides, chief investment officer with ValueWorks, says there’s plenty of upside left, thanks to improving fundamentals. "When you have better economic conditions and really, really compelling valuations; and you’re bumping up against the top end of a range it’s sort of a good recipe for breaking through that range and going significantly higher," he says.

Brian Wesbury, chief economist at First Trust Advisors, got the ‘Tech Ticker’ crowd going on Wednesday, when he made a similar call, saying stocks are 50% undervalued and the Dow could hit 10,000 by year end. Lemonides’ call is even more bold: "I don’t think it would be surprising to see a 12,000 number [on the Dow] six months to a year out," he says. But he’s not done there: "You’ll see the market retrace its old high which means I think that over a couple of years you’ll see 15,000 on the Dow."

I told you it was bold.

According to Lemonides, the same thing that drove the tech and housing bubbles will also drive this next rally: low interest rates. In his view, "interest rates modulate economic activity.“ And, with rates essentially as low as they can go, he expects asset inflation, "not really fast but over time."

It’s a simple formula "capitalism comes with boom and bust" and after going bust last year we’re in the beginning stages of a boom.

In the meantime, he’s buying stocks he thinks are undervalued, including Legg Mason, 3M and Boeing. With each company, "you’re getting these names at valuations that are just off the charts… and in an economic environment that’s likely to be improving," Lemonides says.

Pogledajte što kaže majstor. Dow za 6 mjeseci do godinu dana ide na 12.000. To je nekih cca 40%,
a imaju rekordan deficit, rekordnu nezaposlenost, izvješća nikad gora (sreća njihova pa imaju analitičare koji su spustili očekivanja za 36,5%). Da li ima smisla više ostati na ZSE?

u hrvatski index je hočeš nečeš puno toga već uračunato, mjerilo se na bilo koju razdaljinu
sve ostalo su razmišljanja, ovakva ili onakva

Scrapman

samo polako kolega… pobrat će nama stranci naše vrijednosti ispred nosa kad ih nećemo mi sami. isto su napravili na 1300 paje bilo "pa tko to kupuje, pa kako pa kako?", isto će napraviti i sad. onda će ta ista raja kaj se sad čudi od njih nazad kupovati na 3000 jer tada je “sigurnije” i tako u novi krug.

I'LL BE BACK

DB-DAX Realtime Chart Indikation
Realtime:
5.174,00
1,02%
Vortag: 5.121,56

DB-DOW Jones Realtime Chart Indikation
Realtime:
8.964,00
0,93%
Vortag: 8.881,26

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

DJI upravo probio 9000 [thumbsup]


samo polako kolega… pobrat će nama stranci naše vrijednosti ispred nosa kad ih nećemo mi sami. isto su napravili na 1300 paje bilo "pa tko to kupuje, pa kako pa kako?", isto će napraviti i sad. onda će ta ista raja kaj se sad čudi od njih nazad kupovati na 3000 jer tada je "sigurnije" i tako u novi krug.

Uvijek se tako stvari završavaju i opet će se poslije tražiti krivci zbog čega smo rasprodali jeftino vlastitu državu, firme, dionice…doći će jednog dana do toga siguran sam…

Ali još prije toga će se mali domaši investitori okaniti trgovine na domaćoj burzi, pa trgovati negdje vanka gdje je: 10 puta sigurnije, 10 puta likvidnije, 10 puta kvalitetnije, 10 puta bolje…(slobodno nastavi niz).

Naša burza je postala sprdačina i treba je pod hitno pripojiti bečkoj, varšavskoj ili nekoj trećoj. Pa neka se tamo fondovi igraju koliko hoće.

A pod hitno treba promijeniti zakone na način da imamo pravo odlučiti kuda ćemo i kako ulagati s izdatkom od plaće za mirovinu. Da me se pita i da imam tu mogućnost automatski bih iste sekunde izvadio novce iz (bilo kojeg) domaćeg OMF-a i uložio tamo gdje ja želim. NE ŽELIM ULAGATI SVOJU MIROVINU U DOMAĆE OMF! Pa neka se onda menadžeri vesele…

Lako se tuđim parama rasipati na dioničkom tržištu! [angry]



samo polako kolega… pobrat će nama stranci naše vrijednosti ispred nosa kad ih nećemo mi sami. isto su napravili na 1300 paje bilo "pa tko to kupuje, pa kako pa kako?", isto će napraviti i sad. onda će ta ista raja kaj se sad čudi od njih nazad kupovati na 3000 jer tada je "sigurnije" i tako u novi krug.

Uvijek se tako stvari završavaju i opet će se poslije tražiti krivci zbog čega smo rasprodali jeftino vlastitu državu, firme, dionice…doći će jednog dana do toga siguran sam…

Ali još prije toga će se mali domaši investitori okaniti trgovine na domaćoj burzi, pa trgovati negdje vanka gdje je: 10 puta sigurnije, 10 puta likvidnije, 10 puta kvalitetnije, 10 puta bolje…(slobodno nastavi niz).

Naša burza je postala sprdačina i treba je pod hitno pripojiti bečkoj, varšavskoj ili nekoj trećoj. Pa neka se tamo fondovi igraju koliko hoće.

A pod hitno treba promijeniti zakone na način da imamo pravo odlučiti kuda ćemo i kako ulagati s izdatkom od plaće za mirovinu. Da me se pita i da imam tu mogućnost automatski bih iste sekunde izvadio novce iz (bilo kojeg) domaćeg OMF-a i uložio tamo gdje ja želim. NE ŽELIM ULAGATI SVOJU MIROVINU U DOMAĆE OMF! Pa neka se onda menadžeri vesele…

Lako se tuđim parama rasipati na dioničkom tržištu! [angry]
[/quote]
hehehehe pa sta ti mislis da fondovi ne igraju upravo u americi i u evropi i aziji,kad tamo poberu vrhnje eto ih vamo,dobro je meni kolega reko u amera je sranje pocelo,ali na tim amerima se sad dize lova,jebiga ja osto vjeran ZSE.

New Report

Close