Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovo je…doista gadno

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Izgleda da smo mi ipak najpametniji. Pa mi prethodimo svjetski marketima. Mi smo naš pad odradili. Ostali nek pate, jer nas nisu slušali.

Sad ćemo mi up, a oni za nama krajem tjedna.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

S obzirom na nikakav promet u USA bojim se da se sp500 neće zaustaviti na 880 već ne 820 u najboljem slučaju. Trenutno nitko ne želi kupovati dionice u USA, a šta će tek bii ako će izvješća biti gora od očekivanih?

A najviše se bojim da ne ispadne kako sam ja mislio (dno za vrijeme ljeta ili krajem ljeta) a ono ja kreten u dionicama.
hmmm šta raditi

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Ima nešto i o Crobex-u!!

Russia Stocks Fall 20% in World’s First Bear Market Since March
Share | Email | Print | A A A

By Michael Patterson and Laura Cochrane

June 22 (Bloomberg) — Russia’s Micex Index tumbled more than 20 percent from its 2009 peak, becoming the world’s first benchmark equity index to enter a bear market since global stocks began rallying in March.

The index of ruble-denominated shares slid 7.8 percent to 937.98 as of 6:46 p.m. in Moscow, bringing its decline since June 1 to 22 percent. The 30-company gauge led a worldwide retreat in stocks this month on concern the global recession will persist for longer than investors anticipated.

The Micex, which rallied as much as 135 percent since October, is tumbling this month after reaching the most expensive level relative to profit estimates since January 2007, according to data compiled by Bloomberg. Russia’s economy may shrink 7.5 percent this year as industrial production slumps, unemployment rises and investors pull capital from the world’s largest energy exporter, the World Bank said today. That compares with the Washington-based lender’s forecast for a 2.9 percent contraction in the global economy.

“The market needs to pause because it has been going up too much,” said Nicholas Field, who helps manage about $11 billion in emerging-market stocks at Schroders Plc in London, including Russian equities. “Nothing goes in a straight line.”

The MSCI All-Country World Index slid 5.8 percent from its 2009 high, paring its gain from a six-year low on March 9 to 39 percent.

“Some of Russia’s main industrial production data was disappointing and is a reminder that the real economy is going to be impacted quite severely this year,” said Michael Wang, an emerging markets strategist at Morgan Stanley in London. “There is not going to be a quick V-shaped recovery in Russia.”

Brazil, India, China

After Russia, Croatian stocks are the closest to a bear- market decline since the global equity rally began. The Balkan nation’s Crobex index is down 15 percent from its 2009 high. A bear market is defined as a decline of 20 percent or more.

Brazil’s Bovespa Index has dropped 8.5 percent from its peak this year, while India’s Bombay Stock Exchange Composite Index slid 7.4 percent. The Shanghai Composite Index closed today at its highest level since July 28.

The Micex’s rally from its four-year low on Oct. 24 to its peak this month was the steepest among stock benchmarks in the world’s 70 biggest markets. Investors poured money into the Russian market as oil more than doubled and the nation’s currency, the ruble, recovered from a 19 percent slide against the dollar last year.

Oil has dropped 8.6 percent from its high this year, while the ruble has weakened 2.3 percent against the dollar since June 1.

To contact the reporters on this story: Michael Patterson in London at mpatterson10@bloomberg.net; Laura Cochrane in London at lcochrane3@bloomberg.net

Teško onome koji gleda, a ne vidi.


S obzirom na nikakav promet u USA bojim se da se sp500 neće zaustaviti na 880 već ne 820 u najboljem slučaju. Trenutno nitko ne želi kupovati dionice u USA, a šta će tek bii ako će izvješća biti gora od očekivanih?

A najviše se bojim da ne ispadne kako sam ja mislio (dno za vrijeme ljeta ili krajem ljeta) a ono ja kreten u dionicama.
hmmm šta raditi

Hmmm, ja razmišljam da sutra smanjim dioničke pozicije u korist keša, sve ovo vani ne miriše na dobro pa mi 50:50 sad izgleda kao najbolja varijanta

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Dow polako tone, Azija sutra u banani pa bi i naš Crobex ponovno mogao biti Grobex!

Teško onome koji gleda, a ne vidi.

Za vrijeme ovog zadnjeg bulla mnogi su prerano prodali i molili Boga da dobiju još jednu priliku. A sada paničare već i na samu mogućnost da bi im to što su željeli moglo možda i doći….

Bulls make money, bears make money, pigs get slaughtered

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

A najviše me strah ovog,
neznam da li sam dobro nacrtao ali je tako nekako, odbile se samo tako, a zadnjih dva puta nije bilo nikako dobro

[IMG]http://i43.tinypic.com/b4anae.jpg[/IMG]

Nije strašno vidjeti pad u USA jer korekcija je zdrava, ali ovako mali promet? grrrrrrr muka me hvata

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


A najviše me strah ovog,
neznam da li sam dobro nacrtao ali je tako nekako, odbile se samo tako, a zadnjih dva puta nije bilo nikako dobro

[IMG]http://i43.tinypic.com/b4anae.jpg[/IMG]

Nije strašno vidjeti pad u USA jer korekcija je zdrava, ali ovako mali promet? grrrrrrr muka me hvata

Ameri imaju problem, oni se trebaju strašiti.
Mi smo i službeno u banani, tako da za nas straha nema. Mi sutra up, a ostali nek se misle.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Nekako mi se čini da su Ameri uvaljali Kinezima naftu po popularnijim cijenama!
Malo bedasto zvuči da cijeli svijet ništa ne proizvodi jer potražnje niti nema, a Kinezi rade zalihe nafte i povećavaju industrijsku proizvodnju…kome proizvode???

Teško onome koji gleda, a ne vidi.



A najviše me strah ovog,
neznam da li sam dobro nacrtao ali je tako nekako, odbile se samo tako, a zadnjih dva puta nije bilo nikako dobro

[IMG]http://i43.tinypic.com/b4anae.jpg[/IMG]

Nije strašno vidjeti pad u USA jer korekcija je zdrava, ali ovako mali promet? grrrrrrr muka me hvata

Ameri imaju problem, oni se trebaju strašiti.
Mi smo i službeno u banani, tako da za nas straha nema. Mi sutra up, a ostali nek se misle.
[/quote]
Ako Ameri imaju probleme onda ostali imaju problemčine, Azija je uvjerena da će izrasti iz ove krize kao pobjednik, ali mislim da im kapitaljisti sa zapada spremaju medvjeđju pljusku.

Teško onome koji gleda, a ne vidi.


Ameri imaju problem, oni se trebaju strašiti.
Mi smo i službeno u banani, tako da za nas straha nema. Mi sutra up, a ostali nek se misle.

što je sad to, prošli tjedan ste kolega drukali da ćemo padati, a sad da ćemo rasti?!? što se u međuvremenu dogodilo? ušli ste opet u dionice pa je sad frka? [lol]
sad ćete vidit kako je nama zadnjih mijeseci, sutra ćemo skupa tugovati zbog pada [bye]

DPAVLETIC=DKONCAR=DSORC=MAJA4684=SCRAPMAN=....

New Report

Close