Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

E da hoce ovak ostat do kraja trgovanja u amera i sutra to potvrdit bilo bi dobro.

E sad ovako… Prema trenutnom stanju, američki index dionica SP je u padu za 3% (3 posto) od vrha postignutog prije koji tjedan. U isto vrijeme naše su dionice redom pokošene za 30% (trideset posto). Drugim riječima, postotni pad na većini naših dionica je 10 (deset) puta veći od pada SP index-a. U isto vrijeme, da bi amrečki index SP (koji je BTW prema P/B i P/E multiplikatoru trenutno skuplji od crobex-a) dosegao svoju ATH vrijednost, mora narasti za 63%. Da bi Crobex dostigao svoju ATH vrijednost mora narasti za 184%. Znači mora narasti za 2,5 puta više od SP-a. Da ne bi netko pomislio da nagovaram nekoga na kupnju! Ne! Upravo suprotno. Htio bih da prodate ove skupe Hrvatske dionice. Ozbiljno to mislim. Prodajiite !! Dok god ne prodate i zadnju dionicu koju imate u portfelju, nećemo rasti. Jednostavno morate prodavati, druge nema. Kupite si jeftine američke dionice ili obveznice naše države… Ili stavite u banku tako da banke onda sebi mogu kupovati dionice zsa vašim parama. Ma ne… Kupite si nekretnine! To je dobro! One su pale brutalnih 25%. Vi lijepo prodajte ove skupe dionice koje su pale samo 80% u zadnjih godinu ipo i kupite si ove prejeftine nekretnine. To je sigurno bolja investicija. Ekipa, samo prodajite dionice… To je ono pravo [thumbsup]

I'LL BE BACK

Na čemu si? Mislim, lijepo pišeš, ali se vidi da si nabrijan. [thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


E sad ovako… Prema trenutnom stanju, američki index dionica SP je u padu za 3% (3 posto) od vrha postignutog prije koji tjedan. U isto vrijeme naše su dionice redom pokošene za 30% (trideset posto). Drugim riječima, postotni pad na većini naših dionica je 10 (deset) puta veći od pada SP index-a. U isto vrijeme, da bi amrečki index SP (koji je BTW prema P/B i P/E multiplikatoru trenutno skuplji od crobex-a) dosegao svoju ATH vrijednost, mora narasti za 63%. Da bi Crobex dostigao svoju ATH vrijednost mora narasti za 184%. Znači mora narasti za 2,5 puta više od SP-a. Da ne bi netko pomislio da nagovaram nekoga na kupnju! Ne! Upravo suprotno. Htio bih da prodate ove skupe Hrvatske dionice. Ozbiljno to mislim. Prodajiite !! Dok god ne prodate i zadnju dionicu koju imate u portfelju, nećemo rasti. Jednostavno morate prodavati, druge nema. Kupite si jeftine američke dionice ili obveznice naše države… Ili stavite u banku tako da banke onda sebi mogu kupovati dionice zsa vašim parama. Ma ne… Kupite si nekretnine! To je dobro! One su pale brutalnih 25%. Vi lijepo prodajte ove skupe dionice koje su pale samo 80% u zadnjih godinu ipo i kupite si ove prejeftine nekretnine. To je sigurno bolja investicija. Ekipa, samo prodajite dionice… To je ono pravo [thumbsup]

upravo tako, prodat sve i ……

onda se ubit!

ma kakav cash-r-a, 100% in

Ja sam uletio na vrhuncu CROBEXA i dok sam mogao dokupljivao sam da smanjim prosjek. Jedini način da se izvučem bez gubitaka, a nakon svih trauma ne izlazim dok dobro ne zaradim pa makar čekao 5 godina, pa makar nikad ne dočekao. Jedini način da dođem na svoje je da ne propustim rast kad se on jednom dogodi. U dvije tri runde uvijek mogu dobiti koji udarac i izgubiti, ali u 12 rundi me nitko nemože dobiti, a ovaj meč je ugovoren u 12 rundi. Pozdrav svim špekulantima koje je nevolja učinila dugoročnim ulagačima!

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

tako je sokolu moj i ja sam usao na vrhuncu grobija 7mj 2007 i trenutno sam nekih 25%u minisu ne izlazim dok ja ne padnem ili ne ostvarim ono sto sam zacrtao




Svi smo mi Sokolić [cool]

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Jedna struja opasno ulazi u dionice [thumbsup]:

BAC 1:34PM ET 12.91 0.61 +4.96% 221,130,520
JPM 1:34PM ET 34.03 1.30 +3.96% 25,327,612
WFC 1:33PM ET 23.68 0.59 +2.56% 40,504,262
USB 1:33PM ET 18.00 0.23 +1.29% 11,562,874
GS 1:34PM ET 143.39 3.66 +2.62% 5,811,164
MS 1:33PM ET 27.89 0.41 +1.49% 12,940,402
BK 1:34PM ET 28.90 0.66 +2.34% 4,103,249
C 1:33PM ET 3.13 0.05 +1.62% 138,580,422
AXP 1:33PM ET 24.21 +0.26 1.08% 7,828,992

To je dobro za Zdravlje, al loše za probavu!

[wink]

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!


Ja sam uletio na vrhuncu CROBEXA i dok sam mogao dokupljivao sam da smanjim prosjek. Jedini način da se izvučem bez gubitaka, a nakon svih trauma ne izlazim dok dobro ne zaradim pa makar čekao 5 godina, pa makar nikad ne dočekao. Jedini način da dođem na svoje je da ne propustim rast kad se on jednom dogodi. U dvije tri runde uvijek mogu dobiti koji udarac i izgubiti, ali u 12 rundi me nitko nemože dobiti, a ovaj meč je ugovoren u 12 rundi. Pozdrav svim špekulantima koje je nevolja učinila dugoročnim ulagačima!

CRO-Kličko, znaš li već sada u kojoj valuti ćeš primiti namiru za dobiveni meč i po kojem indexu ? [lol]

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!



Ja sam uletio na vrhuncu CROBEXA i dok sam mogao dokupljivao sam da smanjim prosjek. Jedini način da se izvučem bez gubitaka, a nakon svih trauma ne izlazim dok dobro ne zaradim pa makar čekao 5 godina, pa makar nikad ne dočekao. Jedini način da dođem na svoje je da ne propustim rast kad se on jednom dogodi. U dvije tri runde uvijek mogu dobiti koji udarac i izgubiti, ali u 12 rundi me nitko nemože dobiti, a ovaj meč je ugovoren u 12 rundi. Pozdrav svim špekulantima koje je nevolja učinila dugoročnim ulagačima!

CRO-Kličko, znaš li već sada u kojoj valuti ćeš primiti namiru za dobiveni meč i po kojem indexu ? [lol]
[/quote]

Kad PTKM, LRH, SN HOLDING I ULPL skoče 200% od današnje cijene izlazim iz svake, a to će biti kad budemo u EU ili koja već valuta bude vrijedila kad se raspadne EU [lol]

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

EU je cijela završila u plusu danas [thumbsup]
http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe

završe li ameri u zelenome (a za sada su zeleni), sutra ćemo imati zelena polja u cijelom svijetu, pa će se i na ZSE tražiti karta više (najbrži prst na kupnji u 10.00) [smiley]

pametan čovjek vidi filiju i skloni se...

Na forumu je stanje slično kao na ZSE, mali promet i stagnacija komentara i posjeta. Možda bi trebali otvoriti novu temu pod nazivom "Utjecaj foruma na ZSE". Ovo je signal što nas očekuje u narednih dva mjeseca na burzi.

New Report

Close