Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

ako ameri završe u + europa ide ujutro u + još ako futursi budu u + i mi smo u +
a kak sad izgleda tako će i biti……


Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)
ako ameri završe u + europa ide ujutro u + još ako futursi budu u + i mi smo u +
a kak sad izgleda tako će i biti……

Da,možda tako glasi prognoza za sutra,ali za ubuduće mi možemo još dosta dole.



Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)
ako ameri završe u + europa ide ujutro u + još ako futursi budu u + i mi smo u +
a kak sad izgleda tako će i biti……

Da,možda tako glasi prognoza za sutra,ali za ubuduće mi možemo još dosta dole.
[/quote]
ali i ne moramo….dolje mozemo samo nesto vise od 1900 bodova i tu je definitivno dno a koliko mozemo gore,poslije tog dolje ako ga bude….?? [lol]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

Definitivno dno 1900?
Ništa onda sutra 100% u dionice. [undecid]
Kolega,takve izjave tipa sigurno,definitivno i slično,zaboravite za burzu,a pogotovo za crobex.



Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)
ako ameri završe u + europa ide ujutro u + još ako futursi budu u + i mi smo u +
a kak sad izgleda tako će i biti……

Da,možda tako glasi prognoza za sutra,ali za ubuduće mi možemo još dosta dole.
[/quote]

a šta se s tobom dogodilo? posto si pravi medo od prvi puta kad je crobi pao ispod 1800…

I'LL BE BACK

Crobex sutra ispod 1870

idući tjedan će bit bolje...

AMERIČKI predsjednik Barack Obama predstavio je svoj plan za uvođenjem najopsežnijih promjena američkog financijskog sustava u zadnjih 70 godina. Plan uvodi agenciju za zaštitu potrošača financijskih proizvoda, postavlja Federalne rezerve kao nadzornika firmi "prevelikih da propadnu", a hedge i equity fondove podvrgava strožim standardima nadzora.

"Kriza je rezultat pobačaja cijelog sustava. Nedostatak nadzora doveo je do zlouporabe cijelog sustava", rekao je Obama na događaju u Bijeloj kući kojemu su nazočili čelnici regulatornih agencija. Obamina administracija sastavila je tzv. "white paper", dokument koji predstavlja ideje koje bi sustav trebao uvažiti. Uskoro bi plan trebao biti predstavljen Kongresu, u kojemu se očekuje žestoka bitka oko pojedinih stavki.

Nova agencija, stara agencija s novim imenom

Obama je napomenuo kako njegov plan ne znači potpunu preraspodjelu unutar sustava financijskog nadzora. Osim ukidanje jedne regulatorne agencije, Ureda za nadzor štednje, plan ostavlja velik dio sustava nedirnutim, što se smatra popuštanjem pred kongresnu bitku i natjecanje agencija za teren koji će nadgledati.

Nova Agencija za financijsku zaštitu potrošača nadgledala bi financijske proizvode kao što su hipoteke ili kreditne kartice. Imala bi ovlasti zabraniti "nepoštene uvjete i postupke", donositi pravila financijskog poslovanja vezanog za potrošače i kažnjavati tvrtke za kršenja pravila.

Nacionalna agencija za nadzor banaka je također novo ime koje se pojavljuje u planu, ali zapravo se radi samo o promjeni imena već postojeće agencije, Ureda za kontrolu valuta.

Federalne rezerve

Federalne rezerve, američki ekvivalent centralne banke, dobile bi odgovornost nadgledanja svih sustavno rizičnih financijskih agencija, što bi trebalo omogućiti otklanjanje rupa u sustavu nadzora kakve su dovele do propasti velikih kompanija kao što su Bear Stearns i Lehman Brothers. Fedsi ne bi dobili kontrolu samo nad bankama, nego i nad drugim velikim financijskim institucijama, kao što su osiguravajuće kuće ili hedge fondovi, čija međusobna povezanost znači da njihova propast ugrožava cijeli sustav.

"Te tvrtke ne bi smjele izbjeći nadzor svojih rizičnih aktivnosti manipulirajući svoju pravnu strukturu", stoji u dokumentu. Prijedlozi za novi sustav bi "natjerali te tvrtke na preuzimanje rizika za troškove koje bi u slučaju propasti nametnuli cijelom sustavu" preko većih zahtjeva za kapitalom i podvrgavanju jačim nadzornim standardima.

Upliv ministarstva financija

Fedsi bi istodobno dobili veću ulogu u sustavu, ali bi izgubili dio svojih sposobnosti posuđivanja novaca u kriznim slučajevima. Ministarstvo financija moralo bi odobriti svaki krizni zajam.

Centralna banka bi također morala provesti studiju svoje strukture, a ministarstvo financija i vanjski stručnjaci "trebali bi imati značajno pravo glasa u reviziji i izvještaju o strukturi Federalnih rezervi. Ministarstvo financija također bi moglo predložiti promjene za strukturu centralne banke "da bi popravilo njenu razinu odgovornosti i kapacitet ostvarivanja dužnosti definiranih statutom".

sijem žito raste grahorica


Definitivno dno 1900?
Ništa onda sutra 100% u dionice. [undecid]
Kolega,takve izjave tipa sigurno,definitivno i slično,zaboravite za burzu,a pogotovo za crobex.

nisi skuzio kolega zahebanciju 1900 od sad je 0 ili nesto vise a prema gore kad jedno sve ovo bude juce,prema gore nema granica, nisam rekao da nemoze ispod 1900 bodova radi kako hoces cekaj 5000 pa kupi ili cekaj da se spusti ispod 1000 bodova jedno ces ziher vremenom docekati ipak ovom drugom nebih dao puno sanse, za ovo drugo bas i nisam siguran… dan tjedan ili mjesec mi ne igra ulogu nemam margin niti tomu slicno,ako padne na novo dno uzet cu i margin i nenamjenski i uletjeti maximalno ali bas i ne vjerujem u taj scenarij… pozz

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......




Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)
ako ameri završe u + europa ide ujutro u + još ako futursi budu u + i mi smo u +
a kak sad izgleda tako će i biti……

Da,možda tako glasi prognoza za sutra,ali za ubuduće mi možemo još dosta dole.
[/quote]

a šta se s tobom dogodilo? posto si pravi medo od prvi puta kad je crobi pao ispod 1800…
[/quote]
Svarci,nema tu sreće na ovoj našoj burzici.
Puno narastemo,pa onda puno padamo,a kada se netko nađe na krivoj strani,zna biti jako bolno.
Mali prometi,burek majstori upravljaju burzom.
Eto,zato nisam optimističan.
A da o državi,ekonomiji i gospodarstvu u Hr,stvarno mi se neda piskarati.





Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)
ako ameri završe u + europa ide ujutro u + još ako futursi budu u + i mi smo u +
a kak sad izgleda tako će i biti……

Da,možda tako glasi prognoza za sutra,ali za ubuduće mi možemo još dosta dole.
[/quote]

a šta se s tobom dogodilo? posto si pravi medo od prvi puta kad je crobi pao ispod 1800…
[/quote]
Svarci,nema tu sreće na ovoj našoj burzici.
Puno narastemo,pa onda puno padamo,a kada se netko nađe na krivoj strani,zna biti jako bolno.
Mali prometi,burek majstori upravljaju burzom.
Eto,zato nisam optimističan.
A da o državi,ekonomiji i gospodarstvu u Hr,stvarno mi se neda piskarati.
[/quote]

hebiga,pa plitka smo burzica, to nije ništa novo. Ja smatram da za napucati free float na ZSE ima itekako više novca nego što treba, i to u ne znam kakvoj krizi. I to će se i dogoditi, samo će se pratiti trend zapadnih tržišta.

I'LL BE BACK

petak će vam biti krajnje zanimljiv, ističu opcije.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]


petak će vam biti krajnje zanimljiv, ističu opcije.

????????????????????

New Report

Close