Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Evo i nafta konačno zelena, sve zeleno.

zato je zlato crveno sto je totalno Ok… [thumbsup]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

Evo malo stanja na U.S. marketu http://finance.yahoo.com/

Uglavnom u minusu ….

Evo za governora, čekam 100% [lol]

ECB upozorava na dublju recesiju od očekivane u eurozoni

Europska središnja banka (ECB) upozorila je da će pad aktivnosti u gospodarstvu eurozone u ovoj godini biti 4,6 posto, i time znatno snažniji u odnosu na prijašnju prognozu o padu od 2,7 posto.

Na jučerašnjem redovnom zasjedanju, pored novih prognoza ECB je odlučila zadržati aktualnu ključnu kamatnu stopu od 1 posto, no njezin je čelnik Jean-Claude Trichet dao naslutiti mogućnost njihova daljnjeg sniženja. "Zbog oštrog pada globalne potražnje i trgovine gospodarske aktivnosti osjetnije su smanjene u prvom tromjesečju 2009.", kaže se u priopćenju ECB-a. Za 2010. ECB sada prognozira pad gospodarskih aktivnosti za daljnjih 0,3 posto, s tim da se početak rasta očekuje tek sredinom iduće godine.

Na tiskovnoj konferenciji nakon završetka sastanka Trichet je kazao da će s planom otkupa 60 milijardi eura vrijednih nisko-rizičnih pokrivenih obveznica ECB započeti idući mjesec, te da će biti na snazi najkasnije do srpnja 2010. Cilj te mjere je potaknuti aktivnosti na ključnim tržištima kredita za kompanije koje je ostalo paralizirano u okolnostima globalne financijske krize i nezapamćene recesije u eurozoni.

Uz nove prognoze o rastu, ECB sada očekuje da će inflacija ove godine dosegnuti 0,3 posto, a da bi iduće trebala ubrzati na 1 posto. Nova prognoza za 2009. govori o tek nešto nižoj stopi u odnosu na ranije procijenjenih 0,4 posto.

Osvrnuvši se na ključne kamatne stope, Trichet je ustvrdio kako u ECB-u aktualnu razinu kamatnih stopa u eurozoni drže odgovarajućom, što upućuje na zaključak da novih smanjenja u bliskoj budućnosti neće biti. Pa ipak, Trichet nije u potpunosti isključio tu opciju. "Na današnjem sastanku nismo odlučili da je aktualna razina kamatnih stopa na najnižoj mogućoj razini".

(Hina/pd)

forumsko pisanje nije financijsko savjetovanje za ulaganje na tržištima kapitala

Svi su govorili da će izvještaj o nezaposlenosti odrediti smjer tržišta. I sada kada je on ispao dobro iznad svih očekivanja, Ameri se mrcvare oko 0. gdje je greška, zna li netko.
P.S. Nije mi bilo čak 2 sata pri kompu.

mozda kapitalizacija dobiti petak je, a iza njih je zeleni tjedan no ima jos do kraja …

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

Zavrsiti ce oko nule po meni,ali ipak malo zeleno.

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.


Svi su govorili da će izvještaj o nezaposlenosti odrediti smjer tržišta. I sada kada je on ispao dobro iznad svih očekivanja, Ameri se mrcvare oko 0. gdje je greška, zna li netko.
P.S. Nije mi bilo čak 2 sata pri kompu.

A šta očekuješ od prognozera koji su za oko za oko 35% fulali u prognozo!
I njih je sve to jako iznenadilo pa će trebati vremena da temeljito isčitaju što ovo znači za tržište kapitala.

Mislim da ovaj podatak jasno dokazuje da je recesija još daleko od kraja, premda ga američki analitičari nešto pune ne ističu.

Krediti koji su prosljeđeni potrošačima pali su u travnju 15.7 miljardi dolara (očekivano -6 miljardi; koje krivo predviđanje).

BTW: Za prošli mjesec su pustili podatke o padu potrošačkih kredita od 11.1 miljarda da bi ga kasnije revidirali na 16.6 miljarda, sasvim sigurno će revitirati i ovaj od 15,7 (20+).

A zašto je ovo važno: zato jer 70% Američkog GDP čini POTROŠNJA:

Štednja prosječnog Amera je skočila 5,7% u Travnju, najviše od 1995. Nije to još gotovo iako to ne znači da ćemo još jedanput testirati March razine.


Svi su govorili da će izvještaj o nezaposlenosti odrediti smjer tržišta. I sada kada je on ispao dobro iznad svih očekivanja, Ameri se mrcvare oko 0. gdje je greška, zna li netko.
P.S. Nije mi bilo čak 2 sata pri kompu.

Nacionalna stopa nezaposlenosti je 9,4 % – 20 baznih bodova vise nego se ocekivalo.

You either do it right or you get eliminated!


Svi su govorili da će izvještaj o nezaposlenosti odrediti smjer tržišta. I sada kada je on ispao dobro iznad svih očekivanja, Ameri se mrcvare oko 0. gdje je greška, zna li netko.
P.S. Nije mi bilo čak 2 sata pri kompu.

Danas možeš vidjeti razna objašnjenja.

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=c8ca4f42-c890-4065-84d6-92475cfef85d&open=sec

http://www.seebiz.eu/hr/analize/banke-predvodile-pad-zbog-straha-od-rasta-kljucnih-kamatnih-stopa,47427.html

Osobno sam mišljenja da su oni sada malo stali na kočnicu. Svakodnevno pristižu uglavnom pozitivne vijesti o gospodarstvu sa svih strana, što je čini mi se i njim iznenadilo. Prisjetimo se malo kako je
protekao ovaj tjedan:

U ponedjelajk su bili u plusu između 2,5 i 3% i to nakon što su izvještaji o osobnom dohotku, prerađivačkoj industriji i građevinarstvu nadmašili očekivanja ekonomista.
U utorak su imali odličnu vijesti o visokom rastu prodaje nekretnina pa su završili tek u blagom plusu.
Nešto slično se dogodilo i jučer. Stopa nezaposlenosti nadmašila je sva očekivanja, u pozitivnom smislu, a oni završili oko nule. Želim reći da su u ponedjeljak, utorak i petak imali odlične vijesti koje su u pozitivnom smislu nadmašile sva očekivanja, ali sa različitim ishodom. Očito da se na svaku dobru vijest, ne može postići uvijek da indexi budu u plusu 2 – 3%. Kada bi to bilo moguće, oni bi za manje od mjesec dana, prešišali svoj maksimum, jer trenutno uglavnom stižu dobre vijesti sa svih strana.

Evo još jedne, koju barem do sada nisam primjetio da je bilo gdje kod nas objavljena, a oni su je objavili par minuta nakon što je završilo njihovo trgovanje.

http://money.cnn.com/2009/06/05/news/companies/chrysler_appeal/index.htm?source=yahoo_quote

P.S. u dionicama sam ne do grla, nego preko ušiju, i nitko sretniji ode mene kada bi oni mogli rasti
svaki dan barem 2%. (ali pod uvjetom da se i mi ugledamo na njih).


Mislim da ovaj podatak jasno dokazuje da je recesija još daleko od kraja, premda ga američki analitičari nešto pune ne ističu.

Krediti koji su prosljeđeni potrošačima pali su u travnju 15.7 miljardi dolara (očekivano -6 miljardi; koje krivo predviđanje).

BTW: Za prošli mjesec su pustili podatke o padu potrošačkih kredita od 11.1 miljarda da bi ga kasnije revidirali na 16.6 miljarda, sasvim sigurno će revitirati i ovaj od 15,7 (20+).

A zašto je ovo važno: zato jer 70% Američkog GDP čini POTROŠNJA:

Štednja prosječnog Amera je skočila 5,7% u Travnju, najviše od 1995. Nije to još gotovo iako to ne znači da ćemo još jedanput testirati March razine.

To što ti pokušavaš predstaviti kao dubiniu krize ja vidiom kao ljudsku racionalnost u ponašanju. Ako nisi siguran da ćeš sutra imati posao normalno je da povećaš svoju štednju kako bi i u slučaju ostanka bez posla imao dostatna sredstva za normalan život. U onom trenutku kada US građani vide da se smanjilo otpuštanje tj kada vide da je vjerojatnost ostanka bez posla mala oni će početi trošiti ušteđevinu. A većina pokazatelja i izjava najmjerodavnijih korespondira s ovim podatcima o nonfarm payrole tj da je kriza iza nas a ne ispred nas.


Mislim da ovaj podatak jasno dokazuje da je recesija još daleko od kraja, premda ga američki analitičari nešto pune ne ističu.

Krediti koji su prosljeđeni potrošačima pali su u travnju 15.7 miljardi dolara (očekivano -6 miljardi; koje krivo predviđanje).

BTW: Za prošli mjesec su pustili podatke o padu potrošačkih kredita od 11.1 miljarda da bi ga kasnije revidirali na 16.6 miljarda, sasvim sigurno će revitirati i ovaj od 15,7 (20+).

A zašto je ovo važno: zato jer 70% Američkog GDP čini POTROŠNJA:

Štednja prosječnog Amera je skočila 5,7% u Travnju, najviše od 1995. Nije to još gotovo iako to ne znači da ćemo još jedanput testirati March razine.


Istina, ali isto tako cash kojeg u svijetu ima na lopate ZNA jako dobro da dolazi inflacija koju nećemo izbjeći, a cash MRZI inflaciju. Zato i imamo situaciju da rastu burze, zlato, srebro, nafta.
Prije 2 mjeseca stvorio se golemi cash balon koji je pukao isto kao i balon dionica 2007. gdine.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

New Report

Close