Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

s obzirom na ovu završnisu i neuništivost SP-a, te pad od 10% u zadnja dva dana na crobiju, smrdi mi sutra na opet dobri stari "SKIDAJ SKIDAJ DA NE NESTANE" [lol]

I'LL BE BACK

Vaš link

GOVERNER, SAMPRAS, DIZEL = SLOBODAN MILOŠEVIĆ !!! Opljačkali, izvarali....

Evo o jučerašnjoj završnici na wall strretu. Pametnom dosta. danas opet idemo gore.

Ipak, neki analitičari ističu da su jučer u posljednjem satu trgovanja neki ulagači zaredali s nalozima za kupnju dionica. To znači da procjenjuju da su neke dionice jeftine i da još ima prostora za rast cijena.

"U određenom trenutku teško se othrvati trendu, a posljednjih je mjeseci trend uzlazan. Ulagači ne žele to propustiti", objašnjava Ryan Larson, direktor u tvrtki Voyageur Asset Management.

@Lojtra

Lijepa završnica, nema kaj. SP500 je završio na -1,35%.
Ušminkavanje je bilo zadnjih 20 minuta, a pitanje je tko i zašto ušminkava burzu na kraju,
i radi kojeg razloga.

GOVERNER, SAMPRAS, DIZEL = SLOBODAN MILOŠEVIĆ !!! Opljačkali, izvarali....

@stanko
O kakvom šminkanju je riječ? Ja vidim da su namjerno rušili da bi se potkraj jeftino ukrcali i to sa velikim prometima. za tvoju info..futuresi su zeleni.



@stanko

O kakvom šminkanju je riječ? Ja vidim da su namjerno rušili da bi se potkraj jeftino ukrcali i to sa velikim prometima. za tvoju info..futuresi su zeleni.

I jučer su bili zeleni negdje do 14h. [wink]

GOVERNER, SAMPRAS, DIZEL = SLOBODAN MILOŠEVIĆ !!! Opljačkali, izvarali....




@stanko

O kakvom šminkanju je riječ? Ja vidim da su namjerno rušili da bi se potkraj jeftino ukrcali i to sa velikim prometima. za tvoju info..futuresi su zeleni.

I jučer su bili zeleni negdje do 14h. [wink]
[/quote]
I što onda? Mogu još deset puta okretati danas ali važno je to da dok padaju da je to oko -1 a dok rastu onda je to oko +3. A još 50 % moramo rasti da ih dostignemo. Slovima PEDESET…

AZIJSKA TRŽIŠTA
Azija: Proizvođači roba predvode pad
Autor/izvor: SEEbiz / Bloomberg News
TOKYO – Azijske dionice padaju, povukavši MSCI Asia Pacific indeks na nižu razinu po prvi put u pet trgovinskih dana, nakon što su proizvođači roba potonuli nakon objave poboljšanja u američkoj uslužnoj djelatnosti slabijeg od očekivanja.

http://www.seebiz.eu/hr/analize/azija-proizvodaci-roba-predvode-pad,47214.html

PAD
Wall Street: Pad zbog straha od gubitka radnih mjesta
Autor/izvor: SEEbiz / Bloomberg News
NEW YORK – Američke dionice skliznule su prvi put nakon pet dana, produbljujući globalni pad, nakon što je izvještaj sa tržišta rada pokazao gubitak više radnih mjesta od procjena analitičara i nakon što je valuacija S&P 500 indeksa postala najviša u osam zadnjih mjeseci.
http://www.seebiz.eu/hr/analize/wall-street-pad-zbog-straha-od-gubitka-radnih-mjesta,47205.html

NAFTNO TRŽIŠTE
Nafta ponovo raste nakon pada zbog rasta zaliha
Autor/izvor: SEEbiz / Bloomberg News
NEW YORK – Sirova nafta u srijedu je zaronila najoštrije u zadnja dva tjedna nakon što je vladin izvještaj pokazao neočekivani porast američkih zaliha kada je potrošnja goriva skliznula najniže u deset godina.
http://www.seebiz.eu/hr/analize/nafta-ponovo-raste-nakon-pada-zbog-rasta-zaliha,47206.html

@Lojtra

Odavno smo mi prestigli Amerikance, i to za 50%.
Oni su imali rast od 40%, a mi, najveći rast u povijesti ZSE-a, oko 90%.

GOVERNER, SAMPRAS, DIZEL = SLOBODAN MILOŠEVIĆ !!! Opljačkali, izvarali....

A oni pad od 40 % indexa a mi od 80 %. Od 1.1.2008. do ožujka 2009.
Točnije oni sa 11000 na 6400 a mi sa 5300 na 1240.
Ali ti si ko malo dijete pa prekidam daljnu raspravu.

@Lojtra

Koliko znam, mi smo EMERGING market. Ponovi si malo šta to znači.
Amerikanci su daleko razvijenije i stabilnije tržište.

GOVERNER, SAMPRAS, DIZEL = SLOBODAN MILOŠEVIĆ !!! Opljačkali, izvarali....

Uh..koje zelenilo vani. Futuresi +0,7..Evropa preko +1, Azija uskoro svi zeleni nakon -2, osim naravno japana koji je zatvorio sa sitnim crvenim! [thumbsup]

New Report

Close