Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)


Ah kolega neznam koji trendovi se danas prate. Mislim da bi se trebao pratiti Hang Seng, Straits Times, Dow. Naznaka je jasna !

Ovo sve govori, svi ubiru vrhnje, nije mi jasno tko ulazi na ovim visokim razinama.

http://finance.yahoo.com/news/Wall-Street-poised-for-lower-apf-15196971.html?sec=topStories&pos=main&asset=&ccode=


mišljenje da su ovo visoke razine je ipak vrlo relativno, ja bih rekao da su visoke razine bile preko 3500 kn. [smiley]
A tko ulazi?? Eee, po meni ulaze isti oni koji su izlazil, na onih 3500 kn, koje sam maloprije spomenuo. [smiley]

sutra je novi dan.

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Crobex ovisi samo i jedino o US tzistu kapitala. Nemojte se zavaravat sa izvjestajima hrvatskih kompanij, Vlade, ministra Sukera. Isto i u USA zavaravaju mase da je oporavak krenuo, banke su ok, cnn pun hvalopjeva za vodju bla, bla….

"Suckers rally sets up the unwinding of the market, Rally just like in 1933, wealth producers becoming impoverished, Fed officer busted for fraud, troubles in the Economy are far beyond fixing, interdependence of banks around the world expected to worsen economic problems

On Friday the dollar completely broke down, with the USDX collapsing to about 82.5, as monetizations by the Fed became a stark reality. A world stock market collapse could be imminent as a source of dollar support.

cijeli clanak:
http://www.theinternationalforecaster.com/International_Forecaster_Weekly/Boosting_The_Dying_Dollar_With_A_False_Rally

Dnevno najmanje jedna tvrtka zatraži otvaranje stečaja

Iako je zasad izostao masovni bankrot, on se ipak može očekivati nakon ljeta kada treba očekivati lavinu zahtjeva za pokretanjem stečajeva

Svakog dana u prva četiri mjeseca ove godine najmanje se jedna tvrtka obratila zagrebačkom Trgovačkom sudu sa zahtjevom za proglašenje stečaja. U odnosu na isto razdoblje prošle godine to je porast od deset posto.

Prema statistikama tog suda, na stečajno gašenje tvrtke, kao svoj posljednji poslovni potez, zasad su se odlučili direktori 121 zagrebačke tvrtke. Mahom je riječ, kako pojašnjavaju na sudu, o malim društvima s ograničenom odgovornošću, kojima je žiroračun već duže vrijeme u neprestanoj blokadi. S druge strane iako je prema članku 41. Zakona o platnom prometu država na sebe preuzela da će protiv nelikvidnih poreznih obveznika pokrenuti stečajeve preko Porezne uprave Ministarstva financija, na Trgovačkom sudu u Zagrebu nema ni jednog takvog slučaja, tvrdi predsjednica stečajnog odjela TSZG-a Nevenka Marković i donedavna predsjednica suda. Razlog je, kako navodi, problem plaćanja predujma za vođenje prethodnog stečajnog postupka koji država ne želi ili ne može financirati. Stečajni suci zagrebačkog Trgovačkog suda, koji pokriva polovicu hrvatskoga gospodarstva, procjenjuju da bi do kraja ove recesijske godine mogli biti zatrpani s najmanje pola tisuće stečajnih zahtjeva. S tim neslužbenim procjenama slažu se i u pravosudnim krugovima. Ističu da su neizbježne posljedice nelikvidnosti na male tvrtke. Svoje bojazni potkrepljuju i činjenicom da je od ukupno 134.000 registriranih društava s ograničenom odgovornošću u Hrvatskoj "financijski bolesno" više od 16 posto ili oko 22.000 tvrtki koje su zapravo kandidati za stečaj.
Odmah nakon ljeta, kada završe godišnji odmori, očekuje se stečajna lavina koju će izazvati direktori propalih tvrtki koji nisu pronašli drukčiji izlaz iz financijskih poteškoća. Pretpostavlja se da će tada mnogim poslovnim ljudima u nelikvidnim tvrtkama postati jasno da ih izbjegavanje prijavljivanja stečaja, unatoč blokadi žiroračuna iznad 60 dana, izravno vodi u odgovornost za počinjenje kaznenog djela. Zbog toga je trgovačko sudstvo u stadiju pripravnosti i već poručuju da će netko trebati financirati gašenje tih tvrtki zato što trgovački sudovi nemaju novca u proračunu za gašenje propalih tvrtki, a one pak nemaju imovine. Samo otvaranje postupka nije tako velik trošak. Vođenje prethodnog postupka stoji najčešće desetak tisuća kuna. S time sud plaća angažman privremenog stečajnog upravitelja i objavu oglasa, no što je blokada veća, i predujam raste. "Ni država nije oslobođena plaćanja predujma za vođenje prethodnog stečajnog postupka. Dužna je pokrenuti stečajeve preko Porezne uprave jer je na sebe zakonski preuzela takvu obvezu, ali takvih slučajeva nemamo", objašnjava Marković. Dodaje da je od 2003. godine započela praksa u kojoj proglašenje stečaja uglavnom traže sami dužnici, pa više ne pretežu vjerovnici. Od deset stečajna zahtjeva u prosjeku dva su uredna jer je riječ o tvrtkama koje odmah mogu predujmiti sudu trošak, a pet zahtjeva se odmah odbaci jer nema nikakve šanse da se novac pronađe za otvaranje prethodnog postupka.
PD

pod ovom vladom nema nam spasa!!!!!

Hebe mi se za ove tvrtke kaj nisu na ZSE. Reci ti meni jednu jedinu tvrku koja je izlistana na burzi a da je bankrotirala! Moj susjed ima 4 firme a nitko nikad nije čuo kako mu se koja zove. [lol]


Dnevno najmanje jedna tvrtka zatraži otvaranje stečaja

Iako je zasad izostao masovni bankrot, on se ipak može očekivati nakon ljeta kada treba očekivati lavinu zahtjeva za pokretanjem stečajeva

Svakog dana u prva četiri mjeseca ove godine najmanje se jedna tvrtka obratila zagrebačkom Trgovačkom sudu sa zahtjevom za proglašenje stečaja. U odnosu na isto razdoblje prošle godine to je porast od deset posto.

Prema statistikama tog suda, na stečajno gašenje tvrtke, kao svoj posljednji poslovni potez, zasad su se odlučili direktori 121 zagrebačke tvrtke. Mahom je riječ, kako pojašnjavaju na sudu, o malim društvima s ograničenom odgovornošću, kojima je žiroračun već duže vrijeme u neprestanoj blokadi. S druge strane iako je prema članku 41. Zakona o platnom prometu država na sebe preuzela da će protiv nelikvidnih poreznih obveznika pokrenuti stečajeve preko Porezne uprave Ministarstva financija, na Trgovačkom sudu u Zagrebu nema ni jednog takvog slučaja, tvrdi predsjednica stečajnog odjela TSZG-a Nevenka Marković i donedavna predsjednica suda. Razlog je, kako navodi, problem plaćanja predujma za vođenje prethodnog stečajnog postupka koji država ne želi ili ne može financirati. Stečajni suci zagrebačkog Trgovačkog suda, koji pokriva polovicu hrvatskoga gospodarstva, procjenjuju da bi do kraja ove recesijske godine mogli biti zatrpani s najmanje pola tisuće stečajnih zahtjeva. S tim neslužbenim procjenama slažu se i u pravosudnim krugovima. Ističu da su neizbježne posljedice nelikvidnosti na male tvrtke. Svoje bojazni potkrepljuju i činjenicom da je od ukupno 134.000 registriranih društava s ograničenom odgovornošću u Hrvatskoj "financijski bolesno" više od 16 posto ili oko 22.000 tvrtki koje su zapravo kandidati za stečaj.
Odmah nakon ljeta, kada završe godišnji odmori, očekuje se stečajna lavina koju će izazvati direktori propalih tvrtki koji nisu pronašli drukčiji izlaz iz financijskih poteškoća. Pretpostavlja se da će tada mnogim poslovnim ljudima u nelikvidnim tvrtkama postati jasno da ih izbjegavanje prijavljivanja stečaja, unatoč blokadi žiroračuna iznad 60 dana, izravno vodi u odgovornost za počinjenje kaznenog djela. Zbog toga je trgovačko sudstvo u stadiju pripravnosti i već poručuju da će netko trebati financirati gašenje tih tvrtki zato što trgovački sudovi nemaju novca u proračunu za gašenje propalih tvrtki, a one pak nemaju imovine. Samo otvaranje postupka nije tako velik trošak. Vođenje prethodnog postupka stoji najčešće desetak tisuća kuna. S time sud plaća angažman privremenog stečajnog upravitelja i objavu oglasa, no što je blokada veća, i predujam raste. "Ni država nije oslobođena plaćanja predujma za vođenje prethodnog stečajnog postupka. Dužna je pokrenuti stečajeve preko Porezne uprave jer je na sebe zakonski preuzela takvu obvezu, ali takvih slučajeva nemamo", objašnjava Marković. Dodaje da je od 2003. godine započela praksa u kojoj proglašenje stečaja uglavnom traže sami dužnici, pa više ne pretežu vjerovnici. Od deset stečajna zahtjeva u prosjeku dva su uredna jer je riječ o tvrtkama koje odmah mogu predujmiti sudu trošak, a pet zahtjeva se odmah odbaci jer nema nikakve šanse da se novac pronađe za otvaranje prethodnog postupka.
PD


ok mumaro,ali zar toga nije bilo i prije…zasto se ne navede koliko se novih firmi otvara,smijesno mi je malo…..

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......


Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Ah kolega neznam koji trendovi se danas prate. Mislim da bi se trebao pratiti Hang Seng, Straits Times, Dow. Naznaka je jasna !

Ovo sve govori, svi ubiru vrhnje, nije mi jasno tko ulazi na ovim visokim razinama.

http://finance.yahoo.com/news/Wall-Street-poised-for-lower-apf-15196971.html?sec=topStories&pos=main&asset=&ccode=


Ti već znaš da će Dow završiti u minusu? a Azija je rasla dosad 3 puta više nego mi, morala si je jedan dan uzeti pauzu.


Hebe mi se za ove tvrtke kaj nisu na ZSE. Reci ti meni jednu jedinu tvrku koja je izlistana na burzi a da je bankrotirala! Moj susjed ima 4 firme a nitko nikad nije čuo kako mu se koja zove. [lol]

likvidacija d.d. je proces koji dugo traje, ali evo :

Vaš link

06.05.2009
ELEKTROPROMET d.d. u stečaju

ISIN: HRELPRRA0006 oznaka: ELPR-R-A CFI: ESVUFR

Člana Izdavatelja ELEKTROPROMET d.d. sa sjedištem u Zagrebu, Av. Dubrovnik 6.

Imajući u vidu da je rješenjem Trgovačkog suda u Zagrebu, broj St-35/2009-15 od 28.4.2009. godine nad izdavateljem ELEKTROPROMET d.d. otvoren stečajni postupak (NN 52/09), to je sukladno čl. 107. i 108. Pravila valjalo odlučiti kao u izreci.

CESTA d.d. u stečaju

24.04.2009

Temeljem članka 39. i 40. Pravila i čl. 14. Statuta dioničkog društva Središnjeg klirinškog depozitarnog društva d.d. (dalje: SKDD), Uprava SKDD-a na 915. sjednici održanoj 23.4.2009. godine donosi sljedeću :

O d l u k u o suspenziji Izdavatelja CESTA d.d. u stečaju

1. S danom 23.4.2009. izdavatelj CESTA d.d. u stečaju sa sjedištem u Požegi, Industrijska 25, suspendira se iz članstva kao član izdavatelj te se njegovi vrijednosni papiri

ISIN: HRCSPORA0004, oznake: CSPO-R-A CFI: ESVUFR

suspendiraju se iz usluga Depozitorija te usluga Prijeboja i Namire.

2. Suspenzija se određuje do upisa brisanja Izdavatelja CESTA d.d. u stečaju u sudski registar trgovačkog suda u Slavonskom brodu, nakon čega će isti biti isključen iz članstva kao član Izdavatelj.

3. Ova Odluka stupa na snagu danom donošenja.

O b r a z l o ž e n j e

Budući je Rješenjem Trgovačkog suda u Slavonskom brodu, broj St-117/05-167, od 31.3.2009. godine zaključen stečajni postupak nad društvom CESTA d.d. u stečaju, valjalo je sukladno odredbama Pravila i Statuta SKDD-a odlučiti kao u izreci ove Odluke.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

a zasto nitko nebi stavio danasnji link s poslovnog da je npr posredstvom servisa hitro.hr osnovano preko 30 000 tvrki i obrta,pitam se zasto nikog to ne zanima,a da nekima vjerojatno ne odgovara..no svejedno show must go on…ugodna trgovina svima…

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

Barbosa, koilko čujem za Elektropromet će dioničarima isplatiti više od tržišne cijene dionica jer posjeduje mnogo vrijednih nekretnina. A zna se već odavno da je to riskantna dionica. Za ovu drugu nikad čuo iako sam 5 g na burzi svaki dan.
Evo i ja sam kupio Slogu i riskiram. Tko neće riskirati nek kupi Atpl, dlkv, đuru, belje, proficija, hpdg, atln , itd. odnosno 99 % dionica sa burze.
Osim toga i u najbolja vremena su neke tvrke bankrotirale.
[yawn]

Trichet: Blizu smo točke zaokreta, neki su je već i prešli
Business.hr/Hina
11.05.2009 16:43

Globalno gospodarstvo nalazi se na točci zaokreta s obzirom da neke zemlje već bilježe rast aktivnosti, a središnje bi banke trebale imati izlazne strategije za izbjegavanje inflatornih rizika, priopćili su u ponedjeljak vodeći središnji bankari.

Nakon predsjedanja redovnim sastankom o globalnom gospodarstvu, predsjednik Europske središnje banke (ECB) Jean-Claude Trichet upozorio je da središnje banke moraju ostati na oprezu budući da se nastavljaju korekcije globalnih neravnoteža i neizvjesnosti koje okružuju svjetsko gospodarstvo.

"Globalno gospodarstvo nalazi se nedaleko točke zaokreta, a neki su je već i prešli", kazao je Trichet.
Nastavi čitati
Oglas:
http://trajan.httpool.com/event.ng/Type=click%26FlightID=15131%26AdID=19085%26TargetID=4597%26Segments=7,1042,2402,4932,5479,5580%26Targets=4597,5109%26Values%3d25,30,51,60,72,81,92,100,110,132,150,205,312,353,402,607,3565,3593,3649,4803,4815,4847,4848,4849,5060,5066,5071,6329,6363,6440,6472,6477,6528,6643,6670,6875,6898,7035,7293,7419,7423,7455,7468,7483,7659,7664,7683,7685,7757,7759,7947,7997,8054,8144,8277,8280,8299,8301,8316,8406%26RawValues=USERID%2Cd5bf862b-3140-1199390009-1%26Redirect=http://www.iedc.si/campaigns/28" target="_blank">http://aurelius.httpool.com/CRObanners/ostalo/blank_468x60.gif" width="468" height="60" border="0" alt="hr_IEDC" />

Trichet: Blizu smo točke zaokreta, neki su je već i prešliTrichet: Blizu smo točke zaokreta, neki su je već i prešli"Apsolutno je ključno biti u potpunosti svjestan izlaznih strategija, ili puta prema održivom pristupu. Svaka središnja banka ima vlastiti način rješavanja pitanja povratka na odgovarajuću politiku koja omogućava izbjegavanje inflatornih rizika", dodao je.

Trichet je govorio nakon redovitog dvomjesečnog okupljanja središnjih bankara u Banci za međunarodna poravnanja (BIS) u Baselu, Švicarska, kojemu su prisustvovali dužnosnici iz razvijenih i gospodarstava u razvoju.

Wall Street’s rally hits a wall.

Stocks fall as investors take a step back from the two-month rally. Dow posts its biggest selloff in 3 weeks

hoćemo li i mi njihovim stopama pravo u zid vidjet ćemo danas.

http://money.cnn.com/data/markets/

Periculum in mora.

OPTIMIZAM
Ben Bernanke: Rezultati testa na stres su ohrabrujući
Autor/izvor: SEEbiz
WASHINGTON – Predsjednik Feda Ben Bernanke rekao je kako su prvi rezultati testa na stres banaka ohrabrujući.

http://www.seebiz.eu/hr/banke/ben-bernanke-rezultati-testa-na-stres-su-ohrabrujuci,45052.html

New Report

Close