Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sa Bloomberga http://tinyurl.com/c5qs5j

Sveobuhvatni komentar na globalni optimizam koji nas je zadesio, uz citate tipa:

ritchbe, 07.05.2009. u 15:38
“The most likely scenario is that we’ve entered a new bull market,” said John-Paul Smith, the London-based chief strategist at Pictet Asset Management, which oversees about $103 billion. “Investors are being dragged kicking and screaming into the market.”

i
ritchbe, 07.05.2009. u 15:38
“The market is thinking the recession will end earlier than was expected a few months ago,” said Hannes Loacker, an energy analyst at Raiffeisen Zentralbank Oesterreich in Vienna.

DAX prešao u minus
Vaš link

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

Dow 8387 -84 -0.99%
S&P 500 908.5 -8.7 -0.95%
Nasdaq 100 1388 -41.75 -2.92%

Nakon 12% rasta Crobexa, mislin da nam slijedi šta nam slijedi.
Poprobijali smo sve vrhove vrhova, ali današnjih 7,5% je vrhunac.
Da li će biti expresna korekcija na dolje ili ne to neznan, samo znan da sam se danas iskrcao još 20%.
Drš te se ekipa.
Adio i mirno more.

Isto kao što se danas panično kupovalo tako će se sutra prodavati.

Svi prate Američane, nitko ne komentira na forumu.
Nisan siguran ali mislin da američani sotj ovako negjde.
Dow 8410 -61 -1.02%
S&P 500 911.2 -6 -0.91%
Nasdaq 100 1393 -36.75 -2.00%…sve u svemu, u granicama normale.

kolega,danas je objava stres testa,mali pad u US ali nikakava velika poniranja,sto je pozitivno…nema panike i rasprodaje izazvane tim tak da trend se nastavlja…a trend se trenutacno i kod nas prati pogledaj mali zadnje dane trgovine…moramo jos puno da bi ih dostigli tim vise sto smo pali vise od njih…nemojte se cuditi sljedeci tjedan,gledajte i uzivajte…

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

Ajme meni, sveti Duje.
DOW ispod 8400 ispod. Mislin da je ovo mali ojači otpor. -1,37% upravo.
Vidit ćemo.

http://www.seebiz.eu/hr/burze/dan-koji-se-cekao-uzlet-indeksa-od-vardara-pa-do-triglava,44700.html

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

sad cemo gledati kako se US vraca,dali ce uspijeti anulirati minus neznam….

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

Kažu da su malo zaronili jer je bio loš odaziv za kupnju državnih obveznica. I još se čude da kinezi ne žele kupovati njihove obveznice. [cool]

Wall Street Extends Losses on Bond Auction Woe- Reuters

Stocks extended losses on Thursday, pulling the Nasdaq down almost 3 percent, after a government bond auction drew a poor response and investors worried the rising costs of capital could hamper the economy’s recovery. All indexes were at session lows, with financials, technology, and materials sectors among the top drags.

http://finance.yahoo.com/news/Sliding-tech-stocks-drag-Wall-rb-15168843.html?sec=topStories&pos=main&asset=&ccode=

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


Baš me zanima koliko će Ameri danas narasti, 5,6,10%, sutra opet toliko jer kriza je prošla, a optimizam se vratio, jupiiii. Evo jednog skromnog izračuna:

Ako DJI raste 10% dnevno, uzeo sam neki minimalan rast, ne vjerujem da će manje, dobijemo sljedeće:

8500+10%=9350
9350+10%=10285
10285+10%=11313
11313+10%=12444
12444+10%=13689
13689+10%=15058

Znači, sljedeći četvrtak smo na ATH DJI, kako divno, a mi mislili da je kriza, a to samo čvrste ruke su htječe izbiti dionice od onih kolebljivih. Strava!

Čitao sam negdje ali zaboravio gdje: DJI do kraja godine 14 000 i za 5 godina na 24 000.
Bumo vidli….

who dares, wins

dobro da nam je burza završila u 16 00 [smiley]

New Report

Close