Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Bernanke: Economy should grow again later in 2009

http://finance.yahoo.com/news/Bernanke-Economy-should-grow-apf-15135192.html?sec=topStories&pos=main&asset=&ccode=

E sad možemo li mu vjerovati.


Naravno da mu se treba vjerovat.
"Trebala bi". Trebao bi ja dobiti na lotu, a da li ću dobiti vidjet ćemo.
[/quote]
ajmo to kolega ovako reci
sanse da bernanke govori istinu su 50:50
dok sanse da vi dobijete na lotu su 1 naspram,ovisno koji ste loto igrali i koliko kombinacija ima…
zelim vam puno srece u daljnjem igranju lota puno lijepih pozdrava… [thumbsup]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......




Bernanke: Economy should grow again later in 2009

http://finance.yahoo.com/news/Bernanke-Economy-should-grow-apf-15135192.html?sec=topStories&pos=main&asset=&ccode=

E sad možemo li mu vjerovati.


Naravno da mu se treba vjerovat.
"Trebala bi". Trebao bi ja dobiti na lotu, a da li ću dobiti vidjet ćemo.
[/quote]
ajmo to kolega ovako reci
sanse da bernanke govori istinu su 50:50
dok sanse da vi dobijete na lotu su 1 naspram,ovisno koji ste loto igrali i koliko kombinacija ima…
zelim vam puno srece u daljnjem igranju lota puno lijepih pozdrava… [thumbsup]
[/quote]

Mislin da Bernake govori istinu , šanse su 1:99.
99% da će pogriješiti kao što je pogriješio i u 2007 i 2008, i bio sminjen.
Ne razmin, šta radi na tom mistu opet.



viruj, viruj

Viruj Američanima i popušit ćeš.
Kolike su oni face, toliko zajebaju čitav svit. Njih ne triba pratit.
[/quote]

Slijedeči američki izvozni proizvod za čitav svijet je hiperinflacija, later in 2009

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 




viruj, viruj

Viruj Američanima i popušit ćeš.
Kolike su oni face, toliko zajebaju čitav svit. Njih ne triba pratit.
[/quote]

Slijedeči američki izvozni proizvod za čitav svijet je hiperinflacija, later in 2009
[/quote]

Ne triba zaboraviti kupit ulaznice za zabavu koja počinje po Bernakeu na kraju godine.
Obećali su Švedski stol i besplatno piće.
Triba li nešto više reći.




viruj, viruj

Viruj Američanima i popušit ćeš.
Kolike su oni face, toliko zajebaju čitav svit. Njih ne triba pratit.
[/quote]

Slijedeči američki izvozni proizvod za čitav svijet je hiperinflacija, later in 2009
[/quote]
bit će tu još deflacije prije.. tek tolko da zajebu ove u zlatu [lol]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

8min još. A ameri polako okreću u pozitivu. Možda bude zeleno.

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

OBRAĆANJE KONGRESU
Bernanke: Recesija završava ove godine, ali oporavak će biti krhak
Autor/izvor: SEEbiz
WASHINGTON – Čelni čovjek Feda Ben Bernanke u Kongresu je izjavio kako slijedi razdoblje krkhkog oporavka nakon dramatičnog pada na američkom tržištu nekretnina.

http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomija/svijet/bernanke-recesija-zavrsava-ove-godine%2c-ali-oporavak-ce-biti-krhak,44468.html


Postoje očekivanja. No, jedan petak stress test pokazao je loše rezultate, tržište je propalo. Dva dana kasnije isti test pokazuje odlične rezultate i od tada sve ide jako gore. Čudan je taj stress test, konstatno pokazuje drugačije rezultate.

nema veze taj test. to je nešto što uopće neće djelovati na tržište. na tržište neće i ne mogu djelovati stvari koje su planirane mjesec dana unaprijed. oba ishoda rezultata su već anticipirane u ove cijene jer oni koji očekuju loše su prodali a oni koji očekuju dobro su kupili i tržište se izbalansiralo. dakle ishod sam po sebi uopće nije bitan jer je tržište anticipiralo već oba ishoda. vijesti koje drastično utječu na tržište su one koje dođu iznenada i nakon kojih se tržište traži, a ne ona koja su najavljena. dakle ti stress testovi će odlučiti jedno veliko ništa. Ako će biti korekcija, biti će kakvo god bude to izvješće. Isto tako i za nastavak rasta. Ja sam 100% uvjeren da smo u biku iako ne isključujem korekciju, dapače čak ju i očekujem, a kad ju i ja očekujem onda tu nekaj ne štima [bye]

I'LL BE BACK

Prate Ameri i dalje Crobi.
Dow 8,410.65 -16.09 -0.19%
Chart for Dow
Nasdaq 1,754.12 -9.44 -0.54%
Chart for Nasdaq
S&P 500 903.78 -3.46 -0.38%

po meni je ovo vise nego pozitivno zavrsilo,no ja imam svoje misljenje vezano za to,koje mi se neda iznositi jer cu odmah pokrenuti raspravu,osobama koje ocekuju veliki pad, u koju mi se neda ulaziti…mnogi ce biti iznenadjeni u cetvrtak i petak…stoga sretno svima..

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

OBRAĆANJE KONGRESU
Bernanke: Recesija završava ove godine, ali oporavak će biti krhak
Autor/izvor: SEEbiz
WASHINGTON – Čelni čovjek Feda Ben Bernanke u Kongresu je izjavio kako slijedi razdoblje krkhkog oporavka nakon dramatičnog pada na američkom tržištu nekretnina.

Očekujem, rekao je, da recesija završi ove godine. Bernanke je zvučao dosta optimističnije nego u posljednjih nekoliko tjedana iako nije propustio upozoriti da će oporavak biti spor i nezaposlenost koja će i dalje rasti. Rekao je kako će testovi na stres banaka dati pravu sliku o kapitalnim potrebama devetnaest najvećih američkih banaka.

– Očekujemo lagano buđenje ekonomske aktivnosti, i rast negdje u drugom dijelu godine, rekao je Bernanke u Kongresu.

No, i kad oporavak počne, on će u prvom razdoblju biti znatno sporiji nego što to sugeriraju dugoročni izgledi.

Stephen Stanley ekonomist u RBS Securitiesu u Greenwichu izjavio je Reutersu kako je Bernanke izgledao mnogo sigurniji i optimističniji nego u svom posljednjem kongresnom obraćanju u veljači.

Bernanke je dodao i kako su procjene da će bankama biti potrebno još stotine milijardi dolara dodatnog kapitala pretjerivanje te kako Obamina administracija zasad nema namjeru od Kongresa tražiti odobrenje za dodatni državni novac. Većina će banaka, dodao je, biti u stanju odgovoriti potrebama za dodatnim kapitalom ili izdavanjem dodatnih dionica ili prodajom imovine.

BLAGI PAD
Wall Street: Indeksi pali zbog straha od rezultata testa na stres
Autor/izvor: SEEbiz / Bloomberg News
NEW YORK – Američke dionice pale su po prvi put nakon tri dana rasta zbog špekulacije da će testiranje stresa američkih banaka pokazati da će neke banke trebati dokapitalizaciju, dok su niže cijene sirove nafte potopile proizvođače roba.
http://www.seebiz.eu/hr/analize/wall-street-indeksi-pali-zbog-straha-od-rezultata-testa-na-stres,44479.html

NAFTNO TRŽIŠTE
Nafta skliznula u očekivanju rezultata testa stresa
Autor/izvor: SEEbiz / Bloomberg News
NEW YORK – Sirova nafta u srijedu se do trenutka pisanja teksta tek neznatno promijenila zbog straha da će testiranje stresa američke središnje banke pokazati da neka poduzeća trebaju dodatan kapital kako bi prebrodila razdoblje globalne recesije.
http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/nafta-skliznula-u-ocekivanju-rezultata-testa-stresa,44487.html

AZIJSKA TRŽIŠTA
Azijske dionice padaju zbog straha za banke
Autor/izvor: SEEbiz / Bloomberg News
HONG KONG – Azijske dionice padaju zbog straha da će američke banke trebati dokapitalizacije što je ponovo stvorilo averziju investitora prema konzumiranju rizika. Japanski jen jača.
http://www.seebiz.eu/hr/analize/azijske-dionice-padaju-zbog-straha-za-banke,44491.html

New Report

Close