Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kaj got

Market Tips: Bull Market Begins
Topics:Yuan | Developing Markets | China | Transportation | Airlines | Agriculture | U.S. Dollar | Yen | Currencies | Economy (Global) | North America | Europe | Asia | Investment Strategy | Stock Market
By: CNBC.com | 05 May 2009 | 04:16 AM ET
Text Size

After April’s dazzling performance, stocks have begun May in a positive position. Experts tell CNBC this is the beginning of a new bull market which could last into 2013. But others disagree, saying a pullback is due.

Early Stages of a New Bull Market?

We are in the early stages of a new bull market which could continue for the next 3-4 years, believes Puru Saxena, CEO of Puru Saxena Wealth Management.

More Upside Seen for Shares

The markets have started on a cyclical upswing that will take them much higher by year-end, believes Shane Oliver, head of investment strategy & chief economist at AMP Capital Investors.

What Goes Up Must Come Down

When the market rallies, it often suggests a pullback of some sort is due, warns Kevin Curran, head of dealing at Foster Stockbroking.

How to Invest in These Uncertain Times

As Shane Oliver, head of investment strategy & chief economist at AMP Capital Investors & David Roche, global strategist at Independent Strategy believe we are not out of the woods yet, they reveal how they are trading this market.

Bullish on Gold

David Roche, global strategist at Independent Strategy is bullish on gold due to two key reasons. He tells CNBC what they are.

Swine Flu Won’t Impact Driving Season

The swine flu outbreak will not impact the driving season much, therefore the oil markets, says John Licata, chief investment strategist at Blue Phoenix.

© 2009 CNBC.com

sve su to "zlatni dečki" iscenirali

Gadna je stvar kada shortaš pa vidiš da si se zajebao pa trebaš zatvoriti poziciju svi oni koji su to radili znaju o čemu pričam, na svojoj sam koži to isprobao i znam kako je e to se upravo događa u USA zatvaraju se pozicije da bi gubitak bio manji a neki i kapitaliziraju ono što su dobili shortanjem.

Ljep pozdrav i uživajte u zelenilu koje će po svemu sudeći i po onome što su sinoć govorili na CNBC potrajati.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

BELEX15 467,25 +4,18%

who dares, wins

Englezi isto moraju proslaviti ‘pobjedu’ nad svinjama, mislim na gripu, a DAX upravo počinje oštrije padati, vjerojatno ćemo i mi.

Teško onome koji gleda, a ne vidi.


Englezi isto moraju proslaviti ‘pobjedu’ nad svinjama, mislim na gripu, a DAX upravo počinje oštrije padati, vjerojatno ćemo i mi.

Gdje to vidiš?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

EUROPSKA TRŽIŠTA
Banke predvode rast europskih dionica
Autor/izvor: SEEbiz / Reuters
LONDON – FTSEurofirst 300 indeks europskih dionica u utorak je porastao 0,75 posto. Dionica Adidasa potonula je nakon objave pada dobiti u prvom ovogodišnjem kvartalu.

http://seebiz.eu/hr/analize/banke-predvode-rast-europskih-dionica,44421.html

Puno je znalaca ovdje pa nema čovjek što dodat…..
No, za zaključit je da ili ide to sigurno gore (po jednima), ili pak dole (po onim drugima)…Argumenti ne trebaju jer to se vidi…
No, osobno mislim da će kretanje tržišta u narednim danim odrediti stres test i njegovi rezultati…

rezultati kompanija ne opravdavaju daljnji rast cijena dionica. dobre vijesti mogu cijene dionica zadržati na ovim razinama i to je sve,ali nove loše vijesti (a bit će ih) srušit će tržište bar -15%/-20% dolje.

sve što pišem je osobno mišljenje, nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica


Puno je znalaca ovdje pa nema čovjek što dodat…..
No, za zaključit je da ili ide to sigurno gore (po jednima), ili pak dole (po onim drugima)…Argumenti ne trebaju jer to se vidi…
No, osobno mislim da će kretanje tržišta u narednim danim odrediti stres test i njegovi rezultati…

Točno tako što se Amera tiče. Međutim, prije nego li je stress izašao, tržište je razvalilo američko, probilo sve moguće oscilatore na gore.

Pitanje:

1. da li će loš izvještaj izazvati kontraefekt? Sumnjam da je loš, ali nikad ne znaš.
2. ako je dobar, a tržište je već nagradilo poprilično jer se vidi da su insideri lijepo kupovali, vidi se dizanjem cijene WFC, BAC itd.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


rezultati kompanija ne opravdavaju daljnji rast cijena dionica. dobre vijesti mogu cijene dionica zadržati na ovim razinama i to je sve,ali nove loše vijesti (a bit će ih) srušit će tržište bar -15%/-20% dolje.

Jedino vam kolega tlak može pasti za tu vrjednost kada crobex za koji dan probije 2000.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

Jao, što ste vi kolega sampras optimist. To je preko 20% u par dana, ne dionica, nego indeksa CROBEX-a, to znači da će i DJI rasti barem 10%, to je već preko 9000. Zanimljivo. Pa otkuda taj vaš toliki optimizam?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Točno tako što se Amera tiče. Međutim, prije nego li je stress izašao, tržište je razvalilo američko, probilo sve moguće oscilatore na gore.

Pitanje:

1. da li će loš izvještaj izazvati kontraefekt? Sumnjam da je loš, ali nikad ne znaš.
2. ako je dobar, a tržište je već nagradilo poprilično jer se vidi da su insideri lijepo kupovali, vidi se dizanjem cijene WFC, BAC itd.

Kod Amera ko što znaš uvijek postaje neka očekivanja….Mislim da se rezultati koji su unutar istih neće previše odraziti na tržište….Međutim, izgleda mi da Ameri imaju dobra očekivanja glede svih banaka jer su im sve dionice jučer rasle….
No, s druge strane piše se da 10 banaka ne zadovoljava test….
Ja oso bno čekam rezultate i njihovu reakciju na tržištu…Znam, možda ću tad kupovat skuplje, al to je čar burze…

New Report

Close