Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Točno. 9000 ako probije, onda ne znam, do tada IDEMO DALJE!!!

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!



htio bih upitati kolegu ˇ@pobjeda dali je jos uvijek pri stajalistu da ce kupovati tek kada DOW probije 8400 li ce ipak jos malo pricekati..???

Ovisi legendo,
želim vidjeti proboj na 8400, ali isto tako želim vidjeti promet.
Ovo u USA je vrlo slab i jadan promet, a ako neće biti prometa čekat ću korekciju. U zadnjih godinu i viška naučio sam mnogo, a najviše da se na burzi ništa ne događa od danas do sutra. Treba naučiti biti strpljiv, a to je najteže (barem po meni).
A isto tako želim svima puno sreće.
[/quote]

kolega bojim se da niste naučili ništa jer rast na malom prometu je upravo odlika zdravog rasta. rast na velikim prometima je gornja ljuska Kostolanyjevog jajeta. Ta se jajca razmjenjuju kako u većim vremenskim periodima, tako i u manjim micro kretanjima. U USA već danima imate rast na malom prometu što je odlika bull marketa… Rast na malom prometu znači da se mijenja mind set potencijalnih prodavača i ne žele više svoju imovinu davati u bescjenje…

I'LL BE BACK

Evo jedan post kolege ententinisa sa susjednog foruma

Apsolutno se slažem.Prije nego smo se mi registrirali ovaj forum je bio klinički mrtav.Jedino su ga još održavali na aparatima, međutim postojala je realna mogućnost da nestane struje a agregat nemaju.
Ali evo izgleda da će pacijent ipak preživjeti.
Nego, ajmo mi o pravim stvarima a to je da izgleda da je market prešao u pravu ofenzivu i bogami ne vidim ništa što bi ga moglo zaustaviti.
Razina 875 je pojedena za doručak i ovo bi sad moglo još i ubrzati.
Ima nešto u tome da kad svi očekuju regularnu korekciju da se ona neće dogoditi, a isto tako većina ljudi je u nevjerici jer su iznenađeni neracionalnim ponašanjem marketa, a zaboravljaju da market nikad nije racionalan.
Ako onaj glavni indikator pređe ključnu razinu od 40, a velike su šanse da hoće onda je to to i ide se na 10 500 na DOW i to raketnim gorivom,
a isto tako će biti i sa Crobexom jer što god mi mislili ovo sad je jedan globalan market i neće biti nikakvih odstupanja ili takozvane izmišljotine pod imenom decoupling.
Osim ako neće biti ovako kao što sam ja rekao nego totalno drukčije

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????




htio bih upitati kolegu ˇ@pobjeda dali je jos uvijek pri stajalistu da ce kupovati tek kada DOW probije 8400 li ce ipak jos malo pricekati..???

Ovisi legendo,
želim vidjeti proboj na 8400, ali isto tako želim vidjeti promet.
Ovo u USA je vrlo slab i jadan promet, a ako neće biti prometa čekat ću korekciju. U zadnjih godinu i viška naučio sam mnogo, a najviše da se na burzi ništa ne događa od danas do sutra. Treba naučiti biti strpljiv, a to je najteže (barem po meni).
A isto tako želim svima puno sreće.
[/quote]

kolega bojim se da niste naučili ništa jer rast na malom prometu je upravo odlika zdravog rasta. rast na velikim prometima je gornja ljuska Kostolanyjevog jajeta. Ta se jajca razmjenjuju kako u većim vremenskim periodima, tako i u manjim micro kretanjima. U USA već danima imate rast na malom prometu što je odlika bull marketa… Rast na malom prometu znači da se mijenja mind set potencijalnih prodavača i ne žele više svoju imovinu davati u bescjenje…
[/quote]

E lipi moj, nemoj tako biti siguran u to.
Vidin da prije kažeš nego li razmisliš.
Šteta za tako pametnog i zgodnog dečkića.

Opet se DOW odbija od 8400, ajme mili moj bože.
Ma ko ga šiša, bude sutra, ako prometi narastu.
Neka malo bolje lupaju po asku, Ahaba im.
Adio.

@djecemi ovo sto ti je governor rekao ipak stoji..procitaj malo knjige…

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......


Opet se DOW odbija od 8400, ajme mili moj bože.
Ma ko ga šiša, bude sutra, ako prometi narastu.
Neka malo bolje lupaju po asku, Ahaba im.
Adio.

Probilo šale.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Zanemarujete najstariji postulat otkad je dionica, a koji se gotovo uvijek pokaže točnim: Sell in May and go away [lol]
Zasad ameri kontra svih pravila iako 0,11 na SP fali do 900 da dobijem pivo [lol]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]


@djecemi ovo sto ti je governor rekao ipak stoji..procitaj malo knjige…

Šta ti ne znaš sam da li je to istina?
Koje knjige, daj preporuči. Neznan.



Opet se DOW odbija od 8400, ajme mili moj bože.
Ma ko ga šiša, bude sutra, ako prometi narastu.
Neka malo bolje lupaju po asku, Ahaba im.
Adio.

Probilo šale.
[/quote]
Jupiiiiiiiiiiiii !!!
Ali još je mali promet. Neznan. [undecid]

….Opet ispod 8400………….ma ovo mi iden na živce.

Evo 8 fondova od Direxiona Financiala, zadnjih mjeseci od njih FAS i FAZ su redovito u prvih 5 po prometu. Trenutno stanje sve govori. Ako je ovo Bear rally, a nadajmo se iskreno da nije, ući nakon ovih minusa u jedan od bear fondova bi bio potez stoljeća.

http://finance.yahoo.com/q/cq?s=fas,bgu,tna,erx,faz,bgz,tza,ery,&d=v1

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Europske dionice najviše od 12. siječnja

http://www.seebiz.eu/hr/analize/europske-dionice-najvise-od-12.-sijecnja,44355.html

Mi kasnimo za njima.

ATX 1,958.06 11:35AM ET 95.05 (5.10%)

Nekoć smo bili iznad njih.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

New Report

Close