Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Eh što ti je život… Američki porezni obveznici moraju plaćati spašavanje banaka koje za uzvrat ne žele njima nimalo izaći u susret. Dobrodošli u kapitalizam.

Vaš link

"The U.S. Senate on Thursday rejected an amendment that would have granted bankruptcy judges the power to ease a homeowner’s monthly payments and prevent foreclosure.

Supporters of what was known as the ‘cramdown’ provision argued that it would serve as a useful tool to help repair the housing market and keep millions of troubled borrowers in their homes.

Opponents of the plan have said its arbitrary rules would scare investors away from the housing market and prolong the current slump.

Illinois Democrat Senator Richard Durbin has for weeks tried to reach a compromise with leading banks like Bank of America (BAC.N), JPMorgan Chase (JPM.N) and Wells Fargo & Co (WFC.N), but those talks collapsed in recent days, said sources close to the discussions.

"There’s been resistance. By whom? The banks. The banks who brought us this crisis in America have resisted this change to do something about mortgage foreclosure," the Democratic whip said on the Senate floor as he introduced his bill."



Mi smo završili na 3,5%, a jesmo lipo završili.
Nema veze ni da Američani odu u lipi minus danas, i da DAX prepolovi plusa.
DAX +1.38%, bitno je da je zelino.

Kolega jeste li primijetili da u zadnje vrijeme dvostruko manje padamo i dvostruko više rastemo od ostatka svijeta? To vas nimalo ne čudi? Kladim se da ćete dati realno objašnjenje.
[/quote]
Samo danas. Inače je baš suprotno.



Ok Chrysler ode u bankrot i ulazi u posao sa Fiatom

Jedna briga manje…

Izgleda da ne bude neznam koliko srušio Amere

i bilo je vrjeme da se rješe ti problemi ,

još GM pa možemo odahnut na miru

i vidjet da ne bude svjet propao…

Pa ćemo se strpiti još i da par domaćih firmi propadne pa ćemo tek onda odahnut!
[/quote]
kolega vi cini se ne pratite bas tk…u padu smo prvi..u rastu do zadnja dva dana stagnacija…bar ja to tako vidim…iako sam izasao iz vecine danas kao sto sam nekim kolegama najavio na PM ali treba biti objektivan…vrati film zadnjh par dana,vidjet ces gdje su oni a gdje smo mi,nije istina da rastemo vise od svih,se danas,do sad smo prakticki stagirali….prelistaj par linkova vidjet ces prosli tjedan koliko smo mi pali a koliko oni…ako je to uopce ikakvo mjerilo…

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

Samo mi ni jasno kako je IGH pa sa 3500 kn na 2500kn tako brzo.
I sad se vratija na 3200 ponovo.
Enti, a ja mislija da san kupija jeftino na 6000 kn. As ti gospe.




Mi smo završili na 3,5%, a jesmo lipo završili.
Nema veze ni da Američani odu u lipi minus danas, i da DAX prepolovi plusa.
DAX +1.38%, bitno je da je zelino.

Kolega jeste li primijetili da u zadnje vrijeme dvostruko manje padamo i dvostruko više rastemo od ostatka svijeta? To vas nimalo ne čudi? Kladim se da ćete dati realno objašnjenje.
[/quote]
Samo danas. Inače je baš suprotno.
[/quote]

Baš tako kolega Lojtra. Da ne bude samo prazna priča, evo i mali potsjetnik na prošli tjedan

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=3000dae8-4410-447c-8559-cf7c4ee6decd

U cijelom prošlom tjednu, koji je bio vrlo nestabilan pa su cijene dionica jedan dan porasle, a već drugi pale, Dow Jones je izgubio 0,7, a S&P 0,4 posto. Time je prekinut trend rasta tih dvaju indeksa koji je trajao šest tjedana.

Međutim, Nasdaq je porastao 1,3 posto, pa se njegov uspon protegnuo i na sedmi tjedan, a tako dugo razdoblje rasta tog indeksa nije zabilježeno od sredine 2007. godine.

http://www.poslovni.hr/114559.aspx

Inače danas na CNBC-u je objavljen podatak da je S&P 500 (sa kojim tehničari tako vole porediti
CROBEX) od 09.03. do 30.04. porastao 31%. Poređenja radi Crobex je u istom periodu porastao 26,2%. Da nije bilo jučerašnjeg dana di bi bili mi u odnosu na njih? Toliko o tome da mi rastemo brže od ostalih.



Mi smo završili na 3,5%, a jesmo lipo završili.
Nema veze ni da Američani odu u lipi minus danas, i da DAX prepolovi plusa.
DAX +1.38%, bitno je da je zelino.

Kolega jeste li primijetili da u zadnje vrijeme dvostruko manje padamo i dvostruko više rastemo od ostatka svijeta? To vas nimalo ne čudi? Kladim se da ćete dati realno objašnjenje.
[/quote]
Pogledaj koleraciju Crobexa sa drugim Svjetskim indexima i sve će ti biti jasno i ovakve gluposti ti više neće padati na pamet.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

Chrysler Says 38,500 Jobs Would Be Lost If Liquidation Needed
Vaš link

Ovo je još super koliko je tribalo biti. Očekivali su 50.000. Jako dobro.[thumbsup]

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Radi London koliko vidim. Japan je dobro potegnuo + 1,69.
Futuresi Amerika trenutno + 0,36. Nije loše. Nafta 0,94 u minusu.
Idemo u KC. Mesić i kompanija dijeli grah. Valjda i Polančec. Iako bi ja rađe da ja njima podijelim porcije s određenim aditivom..hehhheeh…odmah bi izašli iz recesije. [smiley]

Fiat jedina šansa za preživljavanje diva Chryslera prenosi bussines.hr

Američki kapital se preljeva u Europu. Mislim da je ovo jako dobro za ujedinjenje ekonomija i završetak krize. Mislim da smo u zadnjoj trećini.

Ameri bi danas mogli zaroniti negdje oko -2%,a možda i malo više.
Budemo vidjeli.


Ameri bi danas mogli zaroniti negdje oko -2%,a možda i malo više.
Budemo vidjeli.

kolega isto tako bi mogli i u minus 5 ali i u plus 5…neznam sto vas navodi na taj zakljucak,vasa pretpostavka ili…???

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......


Ameri bi danas mogli zaroniti negdje oko -2%,a možda i malo više.
Budemo vidjeli.

Ameri ći ti danas 0,5% na jednu ili drugu strana a mislim da će u plus.

Kod vas je kolega ona narodna: Što je babi milo to joj se i snilo ali neide to baš tako.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

New Report

Close