Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Lijepo smo se svi danas ujednačili. Svi preko 2. I Evropa i USA i Azija.

Bogami zeleno. Mogla bi simona gotovac ovčice dovesti;-)
Ajd laku noć,

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

lako za burze, crveno ili zeleno nije toliko bitno, situacija postaje sve gora i gora [embarass]

GLOBALNA POŠAST
Podignut stupanj uzbune, pandemija je neminovna

Zbog rapidnog i nezaustavljivog širenja virusa H1N1 te njegove brze mutacije čelnici WHO-a su proglasili peti stupanj uzbune od pandemije.
Na sastanku odbora WHO-a za krizna stanja odlučeno je da se proglasi peti stupanj uzbune od pandemije, a sve zbog rapidnog širenja svinjske gripe po cijelom svijetu.

Stupanj uzbune je podignut zbog brze mutacije te nepredvidljivog ponašanja virusa H1N1.
– Odlučila sam podići stupanj uzbune od pandemije s faze 4 na fazu 5 – rekla je Margaret Chan, direktorica WHO-a upozorivši sve farmaceutske kompanije da ubrzaju svoja istraživanja na lijekovima koji bi pomogli u suzbijanju ‘svinjske gripe’.
………
Prema dr. Richardu Besseru, direktoru centra za kontrolu i prevenciju bolesti (CDC), u državi New York je virusom H1N1 zaražena 51 osoba, u Teksasu 16, u Kaliforniji 14, a zabilježeni su slučajevi u državama Massachusetts, Michigan, Arizona, Nevada, Indiana, Kansas i Ohio.

Dr. Besser je upozorio da se svinjska gripa u SAD-u i dalje nastavlja širiti.

Dok iznosim ove podatke, oni su već zastarjeli – rekao je Besser

forumsko pisanje nije financijsko savjetovanje za ulaganje na tržištima kapitala

OŠTAR UZLET
Wall Street: Poslovni rezultati lansirali dionice
Autor/izvor: SEEbiz / Bloomberg News
NEW YORK – Američke dionice u srijedu su uzletjele, dižući Standard & Poor’s 500 indeks prema najoštrijem mjesečnom rastu od 2000-te godine. Razlog uzleta su objave poslovnih rezultata kod kojih je većina poduzeća značajno nadmašila očekivanja.

http://www.seebiz.eu/hr/analize/wall-street-poslovni-rezultati-lansirali-dionice,44042.html

E ali mogu sutra do 10 futuresi biti crveni i što ćemo onda? [lol]

Fed: Recesija usporava, i dalje politika niskih kamatnih stopa
Autor/izvor: SEEbiz
NEW YORK – Američke Federalne rezerve priopćile su večeras kako usporava trend pada američke ekonomije.

http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomija/svijet/fed-recesija-usporava%2c-i-dalje-politika-niskih-kamatnih-stopa,44035.html

mislim da futuresi vise nisu tako bitni,bar meni nisu, trend je odradjen…to je meni bitno..no to je samo moje razmisljanje…

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

Bogami se japanci zalaufali. Jučer nisu radili i svom silom žele nadoknaditi zaostatak za amerima. Zašto kod nas nema želje za hvatanjem amera? Zašto kod svih dionica tako velik otpor na prodaji na ovim niskim razinama?
Puno pitam,znam!;-)

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

kolega mogu ja tebe pitati,zasto si se iskrcao na kraju korekcije…???

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

ekipa morate prestat prodavat dionice kaj su vam ostale jer bute i bez te šaćice jada ostali. Razumijem da niste baš voljnji kupovati, tja… pa ko voli kupovati jeftino…osjećaš se odmah manje vrijednim… ali sada na crobex 1500 prodavati? pa dajte malo razmislite pobogu i o marži sigurnosti. Pa pogledajte da ni ove sa lošim izvješćima ne padaju..zašto si činite harakiri kad ste već toliko ranjeni? Ne razumijem…a valjda vi znate bolje. pozdrav [bye]

I'LL BE BACK

Dodjoh
Mene pitaš?
Ja sam 100% u dionicama.
Možda neznam bit u kešu,jer kad izlazim íz jedne,već sam razmotrio nešto drugo gdje ući. Nisam u kešu proveo 10dana od kad sam na burzi.

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

Uf, loše nam se piše, Švedska je u minusu. Idem dat naloge i sve prodat. [wink]

New Report

Close