Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Baš sam se tebe sjetio pobjeda. Odakle ovaj preokret na DJI iako mi se čini da bi sutra bolje prošli da su oni danas dobrano pali. Na čemu temeljiš predviđanja?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

vjerojatno temelji na tome ako su ova losa izvijesca prosla ovako, sentiment ostaje pozitivan,inace ovaj tjedan cini mi se da smo svi pomalo izgubljeni bili,no jos ima do kraja…ne vidim nesto sto bi moglo u ovom trenutku da nas gurne u jacu korekciju prema dolje…bumo vidli…

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......


Idu loša vremena to je svima jasno ali još će neko vrijeme proći prije nego li ovaj sentiment završi i sve pozitivne vijesti budu uračunate u cijenu dionica a onda će se polako uračunavati negativne koje slijede nakon ovog uglavnom pozitivnog niza krobeksa i kulminirat će početkom jeseni kao prošle godine.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Ameri plus 1,17% [thumbsup]
I stalno raste. Prometi veliki!

Stanje u Hrvatskoj je vrlo vrlo loše, a biti će još gore, nakon izbora očekujem da će vladajuči otvoriti svoje karte i kazati nam gdje smo. Sama činjenica, da smo prije 4 mjeseca svi vikali da će BDP biti oko 2%+ (osim Ljube), a danas bi svi potpisali ako neće biti više od -3%.
Nije li tako????
Sorry ja ne vidim svijetlo na kraju tunela, niti za USA (premda oni barem nekaj rade da se kriza smiri) a bogami za nas vidim samo veliku crnu rupu.

Opet sam postao crnjak, kao za vrijeme ljeta, i opet se bojim da sam u pravu.

Malo činjenica iz Nemačke:

Vodeći gospodarski instituti upozorili su u četvrtak da će se dramatičan pad aktivnosti u njemačkom gospodarstvu nastaviti i u 2010. i uzrokovati snažan rast nezaposlenosti, pozivajući Europsku središnju banku (ECB) da snažnije sreže kamatne stope u eurozoni.
Govoreći na tiskovnoj konferenciji povodom objave toga izvješća, Kai Carstensen iz njemačkog Ifo instituta kazao je da je gospodarski potres, proizašao iz ovogodišnjeg kolapsa proizvodnje, sada iza Njemačke.
No,upozorio je da su sada na redu sekundarni šokovi, i to ponajviše na tržištu rada. "To će trajati dugo i biti vrlo bolno", kazao je.

Instituti u izvješću prognoziraju da će njemačka stopa nezaposlenosti skočiti na 10,8 posto u 2010., u usporedbi s 8,6 posto u 2009. U ovoj se godini očekuje 6-postotni pad njemačkog gospodarstva.

Vaš link

Ako je ovakva prognoza za Njemačku onda je kol.pobjeda još preoptimističan sa padom BDP-a -3% za HR

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

hahaha US zakucava u plusu ono sto je mozda jos bitnije,futuresi ostaju u debelom plusu ha ha ha,nego zasto danas nije biolo navale na kupnju kad su ameri krenuli spustati,bit ce da su ljudi postali svesni nema trcanja na rasprodaju,5mj je vec tu i sve smo blize 2010g…

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......


Baš sam se tebe sjetio pobjeda. Odakle ovaj preokret na DJI iako mi se čini da bi sutra bolje prošli da su oni danas dobrano pali. Na čemu temeljiš predviđanja?

Pisao sam tko mi je tamo i kaj taj priča. Neda mi se ponavljati. Priznao sam da neznam TA i hebe mi se živo za analizu, kada imam druge info o realnom stanju u USA, a i kod nas.

kliring*
pa jezus niti mislim da ćemo slijedeći tjedan roniti. Ići ćemo gore (barem USA) ovaj sentiment neće nestati preko noči i to je sigurno, ali u konačnici….vidjet ćemo.

Btw ponavljam da je barem sranju kraj, da se ukrcam i živim bez promatranja burze i razmišljanja o tome, i da svi lijepo zaradimo i mirno živimo i odhebemo ovaj forum.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Stanje u Hrvatskoj je vrlo vrlo loše, a biti će još gore, nakon izbora očekujem da će vladajuči otvoriti svoje karte i kazati nam gdje smo. Sama činjenica, da smo prije 4 mjeseca svi vikali da će BDP biti oko 2%+ (osim Ljube), a danas bi svi potpisali ako neće biti više od -3%.
Nije li tako????
Sorry ja ne vidim svijetlo na kraju tunela, niti za USA (premda oni barem nekaj rade da se kriza smiri) a bogami za nas vidim samo veliku crnu rupu.

Opet sam postao crnjak, kao za vrijeme ljeta, i opet se bojim da sam u pravu.

Malo činjenica iz Nemačke:

Vodeći gospodarski instituti upozorili su u četvrtak da će se dramatičan pad aktivnosti u njemačkom gospodarstvu nastaviti i u 2010. i uzrokovati snažan rast nezaposlenosti, pozivajući Europsku središnju banku (ECB) da snažnije sreže kamatne stope u eurozoni.
Govoreći na tiskovnoj konferenciji povodom objave toga izvješća, Kai Carstensen iz njemačkog Ifo instituta kazao je da je gospodarski potres, proizašao iz ovogodišnjeg kolapsa proizvodnje, sada iza Njemačke.
No,upozorio je da su sada na redu sekundarni šokovi, i to ponajviše na tržištu rada. "To će trajati dugo i biti vrlo bolno", kazao je.

Instituti u izvješću prognoziraju da će njemačka stopa nezaposlenosti skočiti na 10,8 posto u 2010., u usporedbi s 8,6 posto u 2009. U ovoj se godini očekuje 6-postotni pad njemačkog gospodarstva.

Vaš link

Ako je ovakva prognoza za Njemačku onda je kol.pobjeda još preoptimističan sa padom BDP-a -3% za HR
[/quote]
[lol] [lol] [lol]
Ja sam samo rekao, da bi svi potpisali za -3%.
Ono kaj ja mislim da će biti, nemogu reći javno, da me ne proglase ludim.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

MUUUUUUUUUUU
MUUUUUUUUUUU
MUUUUUUUUUUU

I'LL BE BACK

Kaj si ti krava?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


dodjoh*
vidjet ćemo zatvaranje, ali kolega,
– izvješća su ispucana (bila su bolja od očekivanog i rast na temelju toga je odrađen)
– Jobless Claims at 640,000; Continuing Claims Rise – ne smanjuje se (ili sam ja lud)

Ne vidim koja vijest bi mogla dignuti amere, osim cryslera da je gotovo i da je ostao živ tj. prežio ovo sranje.
A Hrvatska?
E tu je druga priča. Tu će katastrofalne vijesti tek doći, a neke su već došle. Ako tko očekuje dobre rezultate je lud. Promet se smanjuje i slabo se kupuje.

dodjoh,
puno smo pričali na PM i poštujem te, ali molim te, nemoj se zaljubljivat u dionice jer je to ravno samoubojstvu.
Stanje u Hrvatskoj je vrlo vrlo loše, a biti će još gore, nakon izbora očekujem da će vladajuči otvoriti svoje karte i kazati nam gdje smo. Sama činjenica, da smo prije 4 mjeseca svi vikali da će BDP biti oko 2%+ (osim Ljube), a danas bi svi potpisali ako neće biti više od -3%.
Nije li tako????
Sorry ja ne vidim svijetlo na kraju tunela, niti za USA (premda oni barem nekaj rade da se kriza smiri) a bogami za nas vidim samo veliku crnu rupu.

Opet sam postao crnjak, kao za vrijeme ljeta, i opet se bojim da sam u pravu.

a zašto ti tražiš neke razloge? dionice će rasti zato jer su podcjenjene. Komplicirate stvari koji su u suštini jako jednostavne. Ja jedva čekam da zakotrlja crvenilo da utrpam i ovo love što mi ostade kad već nisam imo mudonjeze za full ulaz prije mjesec ipo.

I'LL BE BACK

Podcjenjenost/precijenjenost su vrlo diskutabilni, pogotovo prema jediničnoj vrijednosti dionice koja je potpuno nebitna osim psihološki.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close