Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





Ameri se hlade!


Dobro se hlade

Dow 8,033.60 +64.04 +0.80%

Al nas hebu svaki dan ujutru futuresi 100% u minusu a mi onda lijepo u minus.
[/quote]

Ameri u minusu zatvorili, fjučersi u plusu trenutno.

Znači li to da mi idemo s plusom, pa padamo do -2%, -3%, jer to se da zaključiti iz vašeg posta.
[/quote]
Opet sve krivo, otvorili sa minusom i sada smo u plusu oko 1%.

Nije mi jasno kako uspiješ uvjek pogrješiti.
[/quote]

Nije niti meni jasno, no pretpostavimo da je ovo otvaranje s plusom, a Vi recite kaj oćete, zavaršavamo li mi s minusom od 2 ili 3% ili s plusom od 2 ili 3%.
To mi je jako bitno da znam da li da prodam ili da kupim, nekek tipujem na prodaju, no pošto stalno fulavam na kupnju, al opet ak sam tak odlučio na prodaju, nikak nije dobro, no ok, napravit ću kao i Vi:

50% da će rasti
50% da će padati
pa bum se kladio na obadvije solucije, prodavat ću, a istovremeno se postaviti niže na asku i kupnju dogurati svojih cijena :-)))

Ameri u plusu. Očekivano! [thumbsup]


Ameri u plusu. Očekivano! [thumbsup]

sad su crveni,vidjet cemo dali sam u pravu ali mislim da je ovo igrokaz za europu,i oni se pomalo cini se igraju svjesni da ih svijet prati,samo to kod njih rade puno veci od nasih velikih igraca,mozda grijesim,ali upravo to mi je juce govorilo da ne trcim da ih pohvalim,poslije europskog zatvaranja oni su krenuli s previranjem,ljudi si tempiraju izvijesca kako im odgovara i igra ide i tako vec godinama i kad se dodirne plafon izbije neka kriza pa ponovno nanovo cca svakih 10tak godina tako i na taj nacin globalni igraci vladaju svijetom usudio bih se nazvati ih gospodari krize,ako je kako mislim da je zavrsiti ce u plusu ako ne zavrse……ostat cu nedorecen…

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

dodjoh*
vidjet ćemo zatvaranje, ali kolega,
– izvješća su ispucana (bila su bolja od očekivanog i rast na temelju toga je odrađen)
– Jobless Claims at 640,000; Continuing Claims Rise – ne smanjuje se (ili sam ja lud)

Ne vidim koja vijest bi mogla dignuti amere, osim cryslera da je gotovo i da je ostao živ tj. prežio ovo sranje.
A Hrvatska?
E tu je druga priča. Tu će katastrofalne vijesti tek doći, a neke su već došle. Ako tko očekuje dobre rezultate je lud. Promet se smanjuje i slabo se kupuje.

dodjoh,
puno smo pričali na PM i poštujem te, ali molim te, nemoj se zaljubljivat u dionice jer je to ravno samoubojstvu.
Stanje u Hrvatskoj je vrlo vrlo loše, a biti će još gore, nakon izbora očekujem da će vladajuči otvoriti svoje karte i kazati nam gdje smo. Sama činjenica, da smo prije 4 mjeseca svi vikali da će BDP biti oko 2%+ (osim Ljube), a danas bi svi potpisali ako neće biti više od -3%.
Nije li tako????
Sorry ja ne vidim svijetlo na kraju tunela, niti za USA (premda oni barem nekaj rade da se kriza smiri) a bogami za nas vidim samo veliku crnu rupu.

Opet sam postao crnjak, kao za vrijeme ljeta, i opet se bojim da sam u pravu.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

ne zaljubljujem se u dionice nemate bige kolega,ali ajmo ovako da smo se zabavljali stvarima u domovini crob bi trenutacno bio oko cca 3500 da nismo pratili svijet..u sto bi vlada trebala upumpati novce u banke ili autoindustriju ili je mozda upumpati u gradjevinare koji su na stanogradnji zaradili za tri zivota,pogledajte izvijesca nasih tvrtki za proslu godinu,pogledajte americke oni na gubitak lijepe gubitak mi na prste se mogu izbrojati gubitasi a ti isti gubitasi nikad nisu niti bili dobitasi,mozda osim ine…to me navodi na zakljucak da ako smo u padu pratili svijet pratit cemo i kad krene oporavak,ubrzo ce i refinanciranje vanjskog duga poslije kojeg ocekujem povecanje likvidnosti..razlog vlada trenutacno ako ne sva onda veliku vecinu sredstava usmjeravaju u tu svrhu,dio koji dolazi na naplatu ce se isplatiti pa ponovno zaduziti,tad ce vjerojatno i fondovima i bankama biti vraceno sto su im dali i isplaceni dugovi ili bar vecina tvrtkama kojima su duzni tj bit ce povecana likvidnost,normalno nece ici lako ali mislim da ipak nismo niti blizu problema koji imaju zemlje zapada,nasa sreca u nesreci je sto je roha osigurao likvidnost bankama u prvom udaru,autoindustriju prakticki nemamo,a i izvoz nam nikad nije bio jaca strana a ti su setori vani pogodjeni, to je moje vidjenje situacije ,normalno kolega da se ne zaljubljujem u dionicu,i kad i ako zagusti necu je drzati kod sebe ali trenutacno ne vidim razlog panici koju neki prizivaju,kolega neznam dali vidite ali sve je manje panicara,otjerali su ih ili opeljesili u valovima…nema panicne rasprodaje…

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

pobjeda prije nego si bio u pravu, dok si drukao na žešći pad (koji se na kraju i dogodio) bio si u krivu jer se crobex dobro držao čitavo ljeto i tek onda je došlo šta je došlo, dakle..

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Opet Ameri zeleni. Ali brzo pogledati, možda neće dugo. [lol]

EUROPSKA TRŽIŠTA
Europske dionice zaronile u “šarenom i turbulentnom” trgovinskom danu
Autor/izvor: SEEbiz / Reuters
LONDON – Europske dionice u četvrtak su pale 0,35 posto, nakon što su dionice oštro reagirale na objave poslovnih rezultata i nakon što su se cijene dionica banaka povukle zbog razočaravajućih podataka o prihodima od prodaje američkih kuća.
FTSEurofirst 300 indeks europskih dionica u četvrtak je potonuo 0,35 posto, na 791,49 bodova, nakon što je tijekom dana uzletio na 801,27 bodova. Od dna dotaknutog 9. ožujka FTSEurofirst 300 indeks europskih dionica uzletio je 20,31 posto, dok je od početka godine 4,87 posto u minusu, dodajući na prošlogodišnji pad za 45 posto. NAR je priopćio da su prihodi od prodaje postojećih američkih kuća u mjesecu ožujku pali za tri posto.

http://seebiz.eu/hr/analize/europske-dionice-zaronile-u-%e2%80%9csarenom-i-turbulentnom%e2%80%9d-trgovinskom-danu,43518.html

LOŠA GODINA
Hypo 2008. izgubio 520 milijuna eura, otpušta četvrtinu zaposlenih

http://seebiz.eu/hr/banke/hypo-2008.-izgubio-520-milijuna-eura%2c-otpusta-cetvrtinu-zaposlenih,43519.html

zasto jednostavno ne napisu ameri su okrenuli do 18h u crveno za njima i europske kolege….

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

krenulo je napokon gore nakon cjelodnevnog hopsanja. samo što to u ovakvom kaosu znači opet crvene futurese ujutro i nama daljnju obezglavljenost.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]


pobjeda prije nego si bio u pravu, dok si drukao na žešći pad (koji se na kraju i dogodio) bio si u krivu jer se crobex dobro držao čitavo ljeto i tek onda je došlo šta je došlo, dakle..

šefe,
ja sam govorio da dolazi nemoguća kataklizma (nisam rekao danas ili sutra), a vi ste mi se svi smijali i proglasili me ludim, pa smo na kraju zveknuli.
Btw tada, nisam govorio o burzi, jer neznam gdje će burza, nezna nitko, već sam govorio na stanje u gospodarstvu, o kojem i sada pričam. No nije bitno, ja sam u cashu, vi u dionicama još da oboje zaradimo bilo bi genijalno.
Neki su govorili da sam ista osoba kao i baron.
Niti sada ne govorim da će sutra pasti, čak dapače, govorim da će još gore, ali oko ljeta, pred kraj ljeta ćemo se nas dvoje opet dopisivati pa vidjeti gdje smo.
pozdrav

p.s. najavio sam svoje ulaske i izlaske u zadnjih 6 tjedana (točni u dan BEZ ikakvog znanja u TA)
pozzzz

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

New Report

Close