Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

PONOVO UZLET
Wall Street: Geithner lansirao bankarski sektor
Autor/izvor: SEEbiz / Bloomberg News
NEW YORK – Američke dionice u utorak su porasle nakon što je američki ministar financija Timothy Geithner izjavio da su velika većina nacionalnih banaka dovoljno kapitalizirane.
Citigroup Inc. i Bank of America Corp. uzletjele su 9,5 posto, pomažući dionicama financijskog sektora u sastavu Standard & Poor’s 500 indeksa da podignu za sobom i ostatak Wall Streeta. General Motors Corp. porastao je 6,5 posto nakon što je državna riznica odlučila pomoći tom proizvođaču automobila.
http://www.seebiz.eu/hr/analize/wall-street-geithner-lansirao-bankarski-sektor,43328.html

NAFTNO TRŽIŠTE
Nafta raste zbog pada zaliha i rasta dionica
Autor/izvor: SEEbiz / Bloomberg News
NEW YORK – Nafta u New Yorku raste drugi uzastopni dan nakon što je izvještaj industrije pokazao pad američkih zaliha, što je podiglo optimizam da će se potražnja za gorivom povećati kako gospodarska kriza nestajehttp://www.seebiz.eu/hr/analize/nafta-raste-zbog-pada-zaliha-i-rasta-dionica,43338.html

AZIJSKA TRŽIŠTA
Azija: Tehnološki sektor predvodi rast azijskih dionica
Autor/izvor: SEEbiiz / Bloomberg News
TOKYO – Većina je azijskih dionica u srijedu porasla predvođena poduzećima tehnološkog sektora nakon što je Elpida Memory Inc. priopćila da planira povećati cijene memorijskih čipova. Dionice telekomunikacijskog sektora su skliznule.
http://www.seebiz.eu/hr/analize/azija-tehnoloski-sektor-predvodi-rast-azijskih-dionica,43341.html

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Jučer kad smo zatvorili, tamas se EU indexi počeli oporavljati, i završili u plusu većinom, dok smo mi ostali u finom minusu.
Ameri jučer u lijepom plusu + 1,63 DOW, +2,25 S&P.

EU futuresi ujutro u plusu, dakle Europa otvara sa plusom.
A gdje bismo mi onda mogli?

[smiley]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala


Jučer kad smo zatvorili, tamas se EU indexi počeli oporavljati, i završili u plusu većinom, dok smo mi ostali u finom minusu.
Ameri jučer u lijepom plusu + 1,63 DOW, +2,25 S&P.

EU futuresi ujutro u plusu, dakle Europa otvara sa plusom.
A gdje bismo mi onda mogli?

[smiley]

Jučer su indexi u europi završili u malom plusu, ali plusu, no taj plus je manji nego nego u vrijeme završetka našeg trgovanja.

Ameri su završili u puno manjem plusu nego što se moglo očekivati, pošto smo u bull tržištu, tako da je potreban oprez danas, znači eventualno hold. Oni koji su jučer gledali, ja sam samo bacio pogled na mr. Geithner na saslušanju, neka kaže malo više o tome, mislim da je rekao neke bitne stvari, koje se naravno tiču amerike, ali tako i cijelog svijeta.
Ukratko: još nije krenuo oporavak, još se "traže".

E sad mr. Blue kaže svojim [smiley] da ukoliko dođe do pada u europi kupujte, a ukoliko mi počnemo rasti prodajte.

Ili sam ja nešto propustio između redaka.

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Neki vide da su futuresi u plusu, no kod mene na ekranu su crveni. I sve crveniji. A i EU otvara u crvenom. Pa kako to majku mu da isto gledamo a vidimo u drugacijim bojama?

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Ameri mogu rasti ili padati, ali to sve manje ima veze sa većim djelom našeg tržišta, osim onog dijela koji veći dio prihoda ostvaruje u izvozu, ili kao brodari, radi vani.
Ameri upucaju 1000+ milijardi dolara u gospodarstvo i bankarstvo, dok trepneš, a mi smo bliže zemljama tipa BiH, koje u proračunu imaju par stotina maraka konvertibilnih. [lol]

sutra je novi dan.

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala


Neki vide da su futuresi u plusu, no kod mene na ekranu su crveni. I sve crveniji. A i EU otvara u crvenom. Pa kako to majku mu da isto gledamo a vidimo u drugacijim bojama?

I kod mene pokvaren monitor .isto sve crveno.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala


Jučer kad smo zatvorili, tamas se EU indexi počeli oporavljati, i završili u plusu većinom, dok smo mi ostali u finom minusu.
Ameri jučer u lijepom plusu + 1,63 DOW, +2,25 S&P.

EU futuresi ujutro u plusu, dakle Europa otvara sa plusom.
A gdje bismo mi onda mogli?
[smiley]

http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe
http://finance.yahoo.com/indices?e=futures
Evropa je u minusu, fjučursi u minusu…baš i mene zanima kud bismo danas mogli [bye]

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala


Jučer kad smo zatvorili, tamas se EU indexi počeli oporavljati, i završili u plusu većinom, dok smo mi ostali u finom minusu.
Ameri jučer u lijepom plusu + 1,63 DOW, +2,25 S&P.

EU futuresi ujutro u plusu, dakle Europa otvara sa plusom.
A gdje bismo mi onda mogli?

[smiley]


nas val zaobišao
dole [sad]

mi smo ipak zemlja slučaj

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Najgora kombinacija za nas: ameri jučer u + ,futuresi danas u – ,a mi ćemo prema futuresima [bye]

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

gaithner je kolega zapravo i podigao burze svojom izjavom,izgleda da ovo sa štres testom i nije tako lose ispalo neznam kako ce danas ameri otvoriti,neznam niti kako ce zavrsiti,ali tipujem na zelenu boju…

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala


Najgora kombinacija za nas: ameri jučer u + ,futuresi danas u – ,a mi ćemo prema futuresima [bye]

i juce su futuresi bili popodne u minusu i preko 1% medjutim na otvaranju iznenadjenje,pa trka za dionicama,jos je rano kolega..vidjet cemo futurese oko podne…show must go on…

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Dax lagano okreće u plus, poprilično su oprezni.

Uhljebe na ulicu!!!!!

New Report

Close