Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ako je ovo stvarno istina, onda ne bu dobro[angry]

Vaš link
PROCURILI STRESS TEST REZULTATI

………………………….

izgleda da je stvarno, u americi je pravi potop.
http://finance.yahoo.com/indices?e=dow_jones
sutra bolje ne paliti comp

moje pisanje nije poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje



Ako je ovo stvarno istina, onda ne bu dobro[angry]

Vaš link
PROCURILI STRESS TEST REZULTATI

………………………….

izgleda da je stvarno, u americi je pravi potop.
http://finance.yahoo.com/indices?e=dow_jones
sutra bolje ne paliti comp
[/quote]
ne kolega,upali ga cim zavrse pa pogledaj premarket ili ti futurese…

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

*flick
Kada sam napisao da neće biti dobro mislio sam na US TK a ne na ZSE!
Također ne vjerujem u potope, več smo svi poprilično imuni, prije da će se opreznije trgovati , možda čak i lagani plus

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Znalo se kakvi će biti stres rezultati. Sve je već uračunato u cijene, danas su samo otpali još neki trejderi. Koliko danas minus, toliko sutra plus. [thumbsup]

Zanimljivo je da su večina Američkih dionica narasle više od hrvatskih u prosjeku 50%

sad se više baš i ne isplate

a kada padaju padaju za isti postotak kao Hrvatske.

Primjer DRYS poznata svima se nalazi 130% iznad svojeg minimuma

Znači u prijevodu njihov brodar koji je u ogromnim gubitcima je narasao duplo više nego naši

najbolji brodari koji su možda 50-60 % od svoga minimuma.

Neka recimo USA i hrvatski brodari padnu za 50%

mi čemo biti na dnu a oni če biti 50% iznad dna….

ko pljuje po dionici = htio bi ju kupiti...........ko dionicu hvali = već ju je kupio



Ako je ovo stvarno istina, onda ne bu dobro[angry]

Vaš link
PROCURILI STRESS TEST REZULTATI

………………………….

izgleda da je stvarno, u americi je pravi potop.
http://finance.yahoo.com/indices?e=dow_jones
sutra bolje ne paliti comp
[/quote]
ili samo čitaju index.hr pa očekuju smak svijeta
( http://www.index.hr/vijesti/clanak/smak-svijeta-2012-godine-sunceva-superoluja-izbrisat-ce-civilizaciju-kakvu-poznajemo-/430402.aspx ) [lol]

Kako god nama super, što se tiče naših banaka, pod uvjetom da HNB održi tečaj – sve je super i sa bankama skroz suprotno od njihovog stanja, naše su i više neg well capitalized (i po duplo veću adekvatnost kapitala imaju nego je minimalno propisanih 8 %, ZABA preko 17 % npr.)

P.S. U onom indeksovom katastofičnom članku mi je upalo u oči "transofmaotori se rastopiti"- bit će posla za Končar [lol]

kolega niti jedan nas brodar nije u ovom rastu skocio 50% od dna,ako su i 20% to je super..nazalost ziva istina,ali jebiga kod amerna nema blokada nase izblokiraju u pedjuvremenu futuresi okrenu ovi iz pozitivne blokade idu jos i u minuse,presmijesno…

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

DOW
7841.73
-289.60
-3.56%
NASDAQ
1608.21
-64.86
-3.88%
S&P 500
832.39
-37.21
-4.28%

trebali bi mi izbaciti nase futurese,sad je vise nego ocito da oni nas prate… [lol] [lol] [lol] [lol]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......


trebali bi mi izbaciti nase futurese,sad je vise nego ocito da oni nas prate… [lol] [lol] [lol] [lol]

To ti je sve kompjutorska igrica. Svo smeće koje dolazi dolazi upravo iz Amerike. I dalje su velesila no.1 koja drže sve konce u svojim rukama. Povećavaju promet, smanjuju, sve kao iz knjiga Kostolanya, Buffeta i sličnih. Tržište kapitala postoji stolječima, zna se točno kada gdje i zašto treba nešto napraviti.

Najbitnije je da se ZSE odvoji od lihvarskih manijaka i krene koliko toliko svojim putem, jer postoje tolike razlike između Amera i nas u sljedećem:

1. likvidnost
2. ukupan promet u jednoj transakciji kod njih – naš tjedni promet
3. 3500 dionica najmanje u USA = 10-15 CROBEX
4. zarađuje se na padu kao i na rastu, možeš x2, x3, bear, bullish, što god poželiš
itd.

Što se blokada tiče, njih bi prvi trebalo ukinuti.

Npr. zbog čega je trebao biti napuhivan IGH toliko. Sada ide nadolje, možda i više ako ovo američko kompjutorsko ludilo potraje.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


DOW
7841.73
-289.60
-3.56%
NASDAQ
1608.21
-64.86
-3.88%
S&P 500
832.39
-37.21
-4.28%

Strašno! Pa što se ovo danas dogodilo da je sve ovako potonilo ko kamen? Strah me sutra upaliti mostich [cry]

sve što pišem je osobno mišljenje, nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica

Malo o stress testu:

http://turnerradionetwork.blogspot.com/

Rezultati banaka u US:

http://www.moneyandmarkets.com/big-bank-profits-are-bogus-massive-public-deception-33228

I jedan newsletter od strane Weiss Inc. sa gornjeg linka:

Washington and Wall Street are now fully engaged in a shameless shell game specifically designed to deceive millions.

Savers and investors who believe the hype are about to be set up for massive losses and searing financial pain in the months ahead.

Here’s what you MUST do NOW to get your money to safety before it’s too late:

Dear Subscriber,

Washington and Wall Street are now playing a financial con game that would make an Enron executive turn green with envy:

Last Friday, I warned you that the bank “stress tests” now being conducted by Washington are little more than a shameless hoax: Based on the irrational assumption that the economy won’t get as bad as it already is!

The regulators’ notion of “stress” is a 3.3 percent economic contraction and 8.9 percent unemployment in 2009 …

But the economy is already shrinking at the annual rate of 5 percent and unemployment is already at 8.4 percent with the Obama administration itself warning that it could hit 10 percent this year!

Worst of all, as I documented in this morning’s Money and Markets, the rosy earnings that banks announced last week are based on jury-rigged accounting rules:

Rules that allow the banks’ accountants to simply wave a magic wand and …

* Instantly inflate the book value of toxic assets they own …

* Miraculously vaporize liabilities they are responsible for, and …

* Magically erase billions of losses in their quarterly reports – treat them like they never even happened.

Put simply, Washington and Wall Street are now so terrified by the true condition of America’s banks, they have resorted to COOKING THE BOOKS!

Their goal is to try to restore confidence. But ultimately, the true consequence is to shatter trust … and in the meantime, promote the fleecing of millions of savers and investors who allow themselves to be seduced by this shameless scam.

QUESTION:
WHY are Washington and Wall Street
engaging in this blatant deceit?

ANSWER:
Because they already know the TRUTH
— and it has them TERRIFIED!

This is why I’ve warned you that, in the next phase of this crisis, hundreds of banks and other lenders will be pushed to the brink — and OVER the brink — demanding hundreds of billions of dollars; perhaps even trillions in new bailouts.

This is why I’ve repeatedly warned you that the recent stock market rally was nothing more than a dead cat bounce — a bear market trap — and urged you to use it to dump stocks before it’s too late.

And this is why I’m doing everything in my power to end these disastrous bailouts.

Keš je trenutno princ, do kraja godine biti će kralj a u 2010 car ili diktator!

New Report

Close