Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://www.jutarnji.hr/novac/trziste_kapitala/clanak/art-2009,4,10,dow_0904,159086.jl

Na promjenu raspoloženja na tržištu ukazuje i jučerašnji pad VIX indeksa Čikaške burze opcija, poznatog i kao ‘indeks straha’, na najnižu razinu od rujna prošle godine.

Copy/Paste iz prethodnog posta

Očekivanja neto dobiti toliko su niska da je potencijal ugodnih iznenađenja enorman. Mi vidimo cijene dionica kako uzlijeću sve do kasnog ljeta”, izjavio je Bruce Bittles, glavni investicijski strateg u Robert W. Baird & Co. koji upravlja sa 16 milijardi američkih dolara.


The future is so bright – I got to wear shades! [cool]

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd


http://www.jutarnji.hr/novac/trziste_kapitala/clanak/art-2009,4,10,dow_0904,159086.jl

Na promjenu raspoloženja na tržištu ukazuje i jučerašnji pad VIX indeksa Čikaške burze opcija, poznatog i kao ‘indeks straha’, na najnižu razinu od rujna prošle godine.

Copy/Paste iz prethodnog posta

Očekivanja neto dobiti toliko su niska da je potencijal ugodnih iznenađenja enorman. Mi vidimo cijene dionica kako uzlijeću sve do kasnog ljeta”, izjavio je Bruce Bittles, glavni investicijski strateg u Robert W. Baird & Co. koji upravlja sa 16 milijardi američkih dolara.

Ti si očigledno zadnji ušo (zasad)[huh]

sve su to "zlatni dečki" iscenirali



http://www.jutarnji.hr/novac/trziste_kapitala/clanak/art-2009,4,10,dow_0904,159086.jl

Na promjenu raspoloženja na tržištu ukazuje i jučerašnji pad VIX indeksa Čikaške burze opcija, poznatog i kao ‘indeks straha’, na najnižu razinu od rujna prošle godine.

Copy/Paste iz prethodnog posta

Očekivanja neto dobiti toliko su niska da je potencijal ugodnih iznenađenja enorman. Mi vidimo cijene dionica kako uzlijeću sve do kasnog ljeta”, izjavio je Bruce Bittles, glavni investicijski strateg u Robert W. Baird & Co. koji upravlja sa 16 milijardi američkih dolara.

Ti si očigledno zadnji ušo (zasad)[huh]
[/quote]

Ako nitko poslije mene nije ušao u DLKV ( a ja sam ušao na 241,00) onda jesam zadnji. Bilo kako bilo,
tranutno sam
[cool]

Ecce hommo! Peter Schiff. Covjek koji je, jedan od rijetkih, predvidio sta ce se dogadjati sa trzistem kapitala. Izdvojio bih iz interviewa:

TGR: The government is printing money. What is going to be the impact of all that money coming into the economy?

Peter Schiff: Well, it’s going to force up prices. Eventually real estate prices will start to rise, stock prices will start to rise; but Americans aren’t going to be richer because the cost of living is going to rise a lot faster. The price of food and the price of energy are going to rise much faster than the price of stocks or real estate.

A ja bih dodao… USA kontinuirano gubi jeftinu dobavu nafte. Amerima ce nafta biti jako skupa cim se dovrsi politicki pritisak na Iran, Rusiju itd. Tako je vec krenuo investicijski boom u "green energy" a paralelno ce rasti administrativni pritisak na zemlje u razvoju , u prvom redu Kinu i Indiju, da smanje carbon emissions. Uz to, jacat ce vec papagajsko ponavljanje o potrebi za odrzanjem otvorenih trzista … u prvom redu financijskih trzista
Rezultat vam je jasan – nove industrije ce kreirati novi mjehur i na krilima novog mjehura uz izvoz kapitala ce se spasiti i USA TK.

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.


Tako je vec krenuo investicijski boom u "green energy" a

Green energy je financijski pušiona i to se uglavnom namiruje iz džepova poreznih obveznika.

Najisplativija energija je nuklearna, naravno jedini smo mi toliko "pametni" da nam ne treba nuklearka.



Tako je vec krenuo investicijski boom u "green energy" a

Green energy je financijski pušiona i to se uglavnom namiruje iz džepova poreznih obveznika.

Najisplativija energija je nuklearna, naravno jedini smo mi toliko "pametni" da nam ne treba nuklearka.
[/quote]
Manje više je sve na početku financijski pušiona.
Čista energija je kao prvo velika civilizacijska potreba, a kao drugo guraju je (financiraju i lobiraju) najrazvijenije zemlje svijeta (jer im je to sljedeća konkurentna prednost koju će iskoristit)…
dakle sve pretpostavke za ogroman uspjeh su tu….jedino pitanje je oćeš se ogrebat za svoj dio kolača.

Vjetroenergija i solarna energija nisu isplative bez da je otkupna cijena energije sufinancirana od strane države. To je činjenica koja se neće tako skoro promijeniti, osim ako nekim čudom proizvodnja takvih elektrana ne postane daleko jeftinija a u što iskreno sumnjam.

Za proizvodnju struje će još dugo dugo vremena ostati najisplativija i najefikasnija nuklearna energija, bar dok ne dođe doba fuzije, a do toga ćemo čekati još barem koje desetljeće. Hidroelektrane su već izgrađene skoro svugdje gdje je to moglo biti učinjeno.

Ostaje naći alternativu nafti kao gorivu, ali ne znam što bi to moglo biti. Hrane u svijetu nema dovoljno i nije moguće naftu generalno zamijeniti biodizelom, jednostavno nema dovoljno obradivih površina za to. Elektromotori i hibridna vozila su ok, ali mislim da će to još dugo vremena biti u povojima. Vodik i slično? Tko zna kad će to zaživjeti i kakvi će uopće biti troškovi takvih vozila i tog goriva.
Ja se neću nadati nekim zelenijim izvorima energije sve dok ih ne vidim u svakodnevnoj uporabi i to po cijeni koja je na razini sadašnjih.

A za zelenu energiju razvijene zemlje lobiraju kako bi mogle plasirati svoj proizvod.

Ovdje upišite svoj komentar…

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/



Tako je vec krenuo investicijski boom u "green energy" a

Green energy je financijski pušiona i to se uglavnom namiruje iz džepova poreznih obveznika.

Najisplativija energija je nuklearna, naravno jedini smo mi toliko "pametni" da nam ne treba nuklearka.
[/quote]
kako kome, kako gdje i zavisi kako racunas.. Mi ionako nemamo novaca za izgraditi nuklearku pa se ne trebamo time zamarati..

greenenergy je ok za kucanstva. solarni paneli za toplu vodu, vjetrenjace za struju tamo gdje ima vjetra isl., no tesko da moze napajati industriju. Jos jedna stvar o kojoj mi u Hr ne trebamo brinuti. U biti kad malo bolje razmislis, sto ce nama u Hr struja? kavu, kao i janjce, mozemo kuhati na vatri, a kafici se ionako zatvaraju kad padne mrak. [smiley]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


kako kome, kako gdje i zavisi kako racunas.. Mi ionako nemamo novaca za izgraditi nuklearku pa se ne trebamo time zamarati..

Mogao bi se iznenaditi negdje 2020-e, osim ako ne odustanu od projekta zbog neukih ljudi koji su protivnici nuklearki (a koji zaboravljaju da je jedna na 30km od Zagreba i vjerojatno ne znaju da ih ima 4 u Mađarskoj, 4 u Slovačkoj, 6 u Češkoj, da jedna od njih ode kvragu isto bi nam bilo kao i da je recimo u Slavoniji)

Ne ulazim u to koji oblik čiste energije će uspjet, za to treba bit stručnjak…ali koncept čiste energije je sljedeći korak gospodarskog razvoja 101%, pa budućnost zapada se temelji na tome, sve razvijene zemlje guraju to jer se više cijenom nikako ne mogu nosit s nerazvijenima, uskoro i kvalitetom.
Ovaj model centrlizirane, monopolizirane energije s emora mjenjat, u tome je poanta, a ne koje gorivo će se sljedeće pržit.
Nuklearna energija je jako komplicirana, zahtjeva jako puno novaca, znanja i vremena…a to imaju samo najjači….kladim se da ak hrvatska završi svoju nuklearku 2025. peak uranium ćže bit 2020. [lol]
u 10kn (valutna klauzula 1,5€).


Ne ulazim u to koji oblik čiste energije će uspjet, za to treba bit stručnjak…ali koncept čiste energije je sljedeći korak gospodarskog razvoja 101%, pa budućnost zapada se temelji na tome, sve razvijene zemlje guraju to jer se više cijenom nikako ne mogu nosit s nerazvijenima, uskoro i kvalitetom.

Poanta je u tome da trenutno nema ekonomski isplativog alternativnog izvora energije. To će se s vremenom vjerojatno promijeniti ali ne tako skoro.


Ovaj model centrlizirane, monopolizirane energije s emora mjenjat, u tome je poanta, a ne koje gorivo će se sljedeće pržit.
Nuklearna energija je jako komplicirana, zahtjeva jako puno novaca, znanja i vremena…a to imaju samo najjači….kladim se da ak hrvatska završi svoju nuklearku 2025. peak uranium ćže bit 2020. [lol]
u 10kn (valutna klauzula 1,5€).

Evo ti u prilogu usporedba cijena proizvodnje električne energije. Vidi se da je kod nuklearki veće početno ulaganje ali je i nakon toga cijena po proizvedenoj jedinici energije najpovoljnija, vidljivo je da je uran još uvijek najpovoljnije gorivo. A ima ga dovoljno za još cca 250 godina po trenutnoj potrošnji.
I nuklearna energija uopće nije tako komplicirana, pa nije to znanstvena fantastika pobogu. Kakva je to bedastoća da samo najjači imaju lovu za nuklearke? Ima ih i u Bugarskoj i Rumunjskoj koje su sve samo ne bogate. A ako su ih Francuzi mogli izgraditi 60 onda bome možemo mi 1.

New Report

Close