Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Neki bi derivate shortanje i ostala sranja na zse a ameri ce ukinit cak i short selling !!
http://www.cnbc.com/id/30101253

Ja vidim u buducnosti burzu koja samo moze rast a nikako padat [lol]

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.

Mislim da bi na ZSE shortanje bilo apsurdno i da bi dovelo do još gorih manipulacija tržištem.

A ameri nema šanse da ikad ukinu shortanje, možda jedino stave neka dodatna ograničenja.


Gledam VIX … opet smo poljubili 40 ! [wink]
Koja bitka od 40 do 43!

1:04pm ET: 38.70 -1.69 (-4.18%) CBOE VOLATILITY INDEX (^VIX)

[thumbsup] [kiss]

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.

U Hrvatskoj šortaju odabrani, dok u Americi mogu šortati svi.
Kod nas vlada lopovluk i svi investitori nemaju ista prava
dok hanfa spava, mnoge boli glava.

rekao bih da imaju svi skoro ista prava,ali nemaju svi iste informacije [thumbsup]
kad bi se ukinulo sortanje na zse ,bas me zanima koliki bi promet ,dnevni bio … [lol]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

Na ZSE bar možeš daytradeati do mile volje dok u USA postoje određena ograničenja.


rekao bih da imaju svi skoro ista prava,ali nemaju svi iste informacije [thumbsup]
kad bi se ukinulo sortanje na zse ,bas me zanima koliki bi promet ,dnevni bio … [lol]

Na ZSE nije dozvoljeno šortanje, ovo što fondovi rade je najobičnije trejdanje, kada bi se dozvolio Short onda bi imali i višestruko veće promete te realnije cijene dionica.

SHORT SELLING: prodaja dionica koje ne posjedujemo jer anticipiramo da ćemo u budućnosti moći kupiti istu dionicu po manjoj cijeni i tako moći vratiti vrijednosnicu financijskom posredniku od koje smo je posudili. Ova strategija temelji se na ocjeni menadžera da je neka dionica precijenjena ili očekuje pada zarade kompanije koja često može biti prouzrokovanim pogreškama u računovodstvu, dolazak nove konkurencije, promjene menadžmenta kompanije itd.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA



rekao bih da imaju svi skoro ista prava,ali nemaju svi iste informacije [thumbsup]
kad bi se ukinulo sortanje na zse ,bas me zanima koliki bi promet ,dnevni bio … [lol]

Na ZSE nije dozvoljeno šortanje, ovo što fondovi rade je najobičnije trejdanje, kada bi se dozvolio Short onda bi imali i višestruko veće promete te realnije cijene dionica.

SHORT SELLING: prodaja dionica koje ne posjedujemo jer anticipiramo da ćemo u budućnosti moći kupiti istu dionicu po manjoj cijeni i tako moći vratiti vrijednosnicu financijskom posredniku od koje smo je posudili. Ova strategija temelji se na ocjeni menadžera da je neka dionica precijenjena ili očekuje pada zarade kompanije koja često može biti prouzrokovanim pogreškama u računovodstvu, dolazak nove konkurencije, promjene menadžmenta kompanije itd.

[/quote]

Bogme bilo bi belaja da ima shortanja na ZSE

Resistance is futile! You will be assimilated!

Koja rasturačina u Aziji, ovaj rast više nitko ne može zaustaviti.

Nikkei 225 8,907.44 +312.43 +3.64%
Chart for Nikkei 225
Hang Seng 14,808.78 +333.92 +2.31%
Chart for Hang Seng
Straits Times 1,835.58 +51.62 +2.89%
Chart for Straits Times

Futuresi u ogromnom plusu.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

I sad kad potegnemo danas gore neko će reći ta je to pokazala. Jedina TA za crobex su svijetske burze.
Dax futursi već na +1.7%
Mi ne otvaramo ispod +2%

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=9b41837d-1397-49cd-8c31-fe9277dea67c&open=sec

OŠTAR UZLET
Azija: Proljeće na dioničkim tržištima
Autor/izvor: SEEbiz / Bloomberg News
TOKIO – Azijske dionice u četvrtak rastu nakon tri uzastopna dana pada nakon što je Japan predložio potrošiti dodatnih 154 milijarde američkih dolara te nakon što su narudžbe za industrijskom proizvodnjom u toj zemlji porasle.

http://www.seebiz.eu/hr/analize/azija-proljece-na-dionickim-trzistima,42356.html

PREKID PADAJUĆEG NIZA
Wall Street: Osiguravatelji predvodili rast američkih dionica
Autor/izvor: SEEbiz / Bloomberg News
NEW YORK – Američke dionice u srijedu su porasle, prekinuvši padajući niz koji je trajao dva uzastopna dana. Cijene dionica osiguravajućih društava uzletjele su zbog svjetlije perspektive sektora. Pulte Homes Inc. pristao je kupiti Centex Corp. te će tako nastati najveći graditelj kuća u zemlji.

http://www.seebiz.eu/hr/analize/wall-street-osiguravatelji-predvodili-rast-americkih-dionica,42353.html

New Report

Close