Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ako mogu komentirati Amerikance:

" Ajne katastrofiše kataklizme"

a meni su rekli da se nebrinem da će roknut samo 40%

A rekli su da smo u bullu i da je recesija gotova.

Idem u kapelicu, počinjem moliti već putem Oče na….. [pray]

Ujutru ljepo futuresi u plusu 1% a mi ljepo za njima u plus.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

Znači sutra kada futuresi budu u plusu1,5%, teško sine rekao bi Ćiro…………………..


Evo da se i ja jedanput s tobom složim, ovi rokaji oko 2,5% i ako ne isprave pred kraj onda će sutra fut. biti u dobrome plusu

Dirty Sanchez is a term for a sex act when a man, after the anal sex, takes his penis and rubs it on the girls upper lip leaving a moustache.

Da utvrdimo gradivo čitajmo štivo:
Tako je govorio Sorke
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=142daff6-1261-4364-b8ba-9fd9864b5826&open=sec

A Sorke je ozbiljan čovjek u najboljim godinama.

a dok svoj život živim samom sebi Ja se divim

Ako nekoga zanimaju earning reports na jednom mjestu:

Vaš link

Nego jel istina što ljudi pričaju da do 600 bodova s&p čisti zicer za ulzak?

molim poštene komentare za nas koji se još učimo.

lijepa hvala


Ako nekoga zanimaju earning reports na jednom mjestu:

Vaš link


Tnx! [thumbsup]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Deca, sad je bilo na narodnom radiju da je Alcoa objavila gore izvješće neg kaj su mislili za prvi kvartal. Mislim da to baš nije dobro,bik mamicu

Dececi fjucursi otvaraju u zeleno.Idemo mi naprijed prerano ste se ponadali.

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA


Da utvrdimo gradivo čitajmo štivo:
Tako je govorio Sorke
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=142daff6-1261-4364-b8ba-9fd9864b5826&open=sec

A Sorke je ozbiljan čovjek u najboljim godinama.


Normalno da Đorđe zna … gjubre je to staro !
Pratim ja razne analiticare (ipak se ovih dana pise povijest) pa vam mogu povedat da starina Đorđe UVIJEK kaze poluistinu ili NE KAZE CIJELU istinu.
Recimo, ono sto on sad propovijeda jest da je glavni udar prosao ali da dionice/rast nije odrziv… to bi znacilo otprilike STAGFLACIJSKI nivo ekonomije.
Kurva zna da to nije moguce jer je upumpano toliko umjetnog novca da nam slijedi malo zesci i dulji udar inflacije koja ce sahraniti mnoge a ojacati samo pojedine dionice, obezvrijediti mnoge ostale svjetske/lokalne valute itd.
Citava prica se svela na to da su se USA+GB toliko istrosile posljednjih 10tak godina, da su se pocele urusavati pa sad treba srusiti sve ostale ekonomije koje se srusiti dadu kako bi se storili "uvjeti za novi rast".
A kome je najlakse kontrolirati inflaciju deflaciju i ostala sranja na svijetu – pa samo amerima jer jedino kod njih je "narodna banka" (FED) u vlasnistvu komercijalnih/investicijskih banaka !!
Kod svih drzava svijeta se NB bore protiv komercijalnih a kod njih svi zajedno sjede, piju, zagrljeni pjevaju i stampaju papirice!! [bye]

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.


Deca, sad je bilo na narodnom radiju da je Alcoa objavila gore izvješće neg kaj su mislili za prvi kvartal. Mislim da to baš nije dobro,bik mamicu

Kolega, sami se potrudite, i nije tako strašno ako znamo da je dionica pala Alcoa već poprilično, s 44$ na 7,5$.

Excluding a loss from discontinued operations, Alcoa lost 59 cents per share, which was more than the 56 cents per share expected by analysts surveyed by Thomson Reuters, who usually excludes special items.

Znači, 3 cent manje EPS od očekivanog.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Također, tehnički gledano i zlato će nastaviti korektivno s povremenim odbijancem. Ispao je iz uzlaznog kanala i lijepo zaronilo. Moguć je pad i do 800$. [bye]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close