Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

da i u nastavku c


Bježite iz SAD-a, kupujte azijske i brazilske dionice

Tržišta kapitala mogla bi se stabilizirati u drugom kvartalu, ali gotov je novac i dalje najsigurnije ulaganje, procjenjuju analitičari austrijske Erste grupe uz upozorenje da kriza još nije gotova.

Obveznice treba polako napuštati, a s dionicama valja biti vrlo oprezan. Ulagati treba u azijske i južnoameričke dionice, dok američke, pogotovo one financijske, i dalje treba zaobilaziti u širokome luku, za razliku od europskih dionica koje pokazuju znakove stabiliziranja. To je temeljna procjena analitičara pod vodstvom Fritza Mostböcka, direktora odjela istraživanja Erste grupe, u analizi Globalne ulagačke strategije za drugi kvartal 2009. koju je banka objavila u četvrtak.

"Smatramo da će se tržišta kapitala u svakom slučaju barem stabilizirati u drugom kvartalu te je stoga naša globalna preporuka za udjele i imovinu "neutralno". No, niske vrijednosti s početka ožujka 2009. mogle bi se ponovo naći na testu pa se i dalje preporučuje oprez i zato smo novčanim pozicijama dali pozitivnu ocjenu", objašnjava Mostböck.
Vaš link


da i u nastavku stoji da je bolje s tehnickog stajalista, ulagati u dionice japana, kine, hong konga,tajvana ili pak juzne amerike: brazil ,cile,koje,su puno bolje kad se radi o temeljitim pokazateljima (pokazateljima oporavka baron)znas sta to znaci znaci da je globalni oporavak poceo,analiticari dalje kazu da se na europskom trzistu kapitala moze uocti znakovi da je dno dosegnuto,…..kad si se potrudio napisati prvi dio clanka trebao si to napraviti do kraja,ovako malo zbunjujes ljude…. [thumbsup]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

Članak je reprezentativan, a to što ne znaš čitati između redova, ja ti nisam kriv. Pokazatelji oporavka su naravno kratkorični i samo je pitanje vremena kad ćemo ponovno dogegati se u loše pokazatelje. A prognoza za hrvatsku, se ne može uopće uspoređivati sa Amerikom, jer je kod nas ekonomija u puno gorem stanju nego kod amerikanaca. Dno ne mogu proreći niti najveći ekonomisti svijeta, a kamoil neki Dodjoh, na nekom forumu u našoj maloj zemljici. Razina vašeg znanja o ekonomiji se uči u srednjoj školi, ali ne znam da li za ozbiljno se pravite da ne znate da kriza nije gotova, ili svaki dan iznostie neistine da je kriza gotova i na taj način želite da Crobex u par dana dođe do vaših razina ukrcaja, koje su otprilike negdje na 3000 bodova.

Jedno su želje, a drugo je realnost.

Postoje procjene da bi razina nezaposlenosti u HR mogla ovih mjeseci dosegnuti 15% (prije turističke sezone i sezonskih zaposlenja).
Amerikanci su nedavno objavili porast nezaposlenosti na 8,5%.
Ne možemo uspoređivati kruške i jabuke.


Ne želim se raspravljati s burzovnim laikom oko nickova. Ipak sam ja iznad toga.

Kad se ljudi na forumu počnu histerično smijati i kad se počnu baviti međusobnim nickovima, to je očiti SELL signal. Pametnom dosta. [wink]


kolega ako je sell signal ti prodaj ako imas sta,ako si iznad iceg onda nemoj mijenjati nickove stalno ostani na jednom i budi dosljedan sebi a ne covijek sam sebe hvali sa dva razlicita nicka,pa iznad cega si ti haha…opet kazem slobodno prodaj ako imas sta [thumbsup]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......



Ne želim se raspravljati s burzovnim laikom oko nickova. Ipak sam ja iznad toga.

Kad se ljudi na forumu počnu histerično smijati i kad se počnu baviti međusobnim nickovima, to je očiti SELL signal. Pametnom dosta. [wink]


kolega ako je sell signal ti prodaj ako imas sta,ako si iznad iceg onda nemoj mijenjati nickove stalno ostani na jednom i budi dosljedan sebi a ne covijek sam sebe hvali sa dva razlicita nicka,pa iznad cega si ti haha…opet kazem slobodno prodaj ako imas sta [thumbsup]
[/quote]

Zakucavaš se sve niže i niže. Očiti SELL signal, i opet histerični smijeh.
Kolega, ne razumijem koji vam je to Baron? Buncate!

Znam da ste, ili kraljica2, ili gusar, ili neki od mnogobrojnih, ali me to ne zanima.
Samo čovjek sa problemima u razvoju po 500x na temi Utjecaji, spominje nekog Barona.

Pametnom dosta.

Jedno su želje, a drugo je realnost.




Ne želim se raspravljati s burzovnim laikom oko nickova. Ipak sam ja iznad toga.

Kad se ljudi na forumu počnu histerično smijati i kad se počnu baviti međusobnim nickovima, to je očiti SELL signal. Pametnom dosta. [wink]


kolega ako je sell signal ti prodaj ako imas sta,ako si iznad iceg onda nemoj mijenjati nickove stalno ostani na jednom i budi dosljedan sebi a ne covijek sam sebe hvali sa dva razlicita nicka,pa iznad cega si ti haha…opet kazem slobodno prodaj ako imas sta [thumbsup]
[/quote]

Zakucavaš se sve niže i niže. Očiti SELL signal, i opet histerični smijeh.
Kolega, ne razumijem koji vam je to Baron? Buncate!

Znam da ste, ili kraljica2, ili gusar, ili neki od mnogobrojnih, ali me to ne zanima.
Samo čovjek sa problemima u razvoju po 500x na temi Utjecaji, spominje nekog Barona.

Pametnom dosta.
[/quote]
Barone barone,
pa samo ti moraš svaki dan raditi novi nick i samo ti drukaš na ovoj temi i na tehničkoj.
I naravno opet će ti nick biti pobrisan i opet češ se vratiti sa novim nickom i opet češ reći tko je taj baron.

Nije vrag da želiš da se nick baron zaboravi?
To ti je legendo nemoguće jer je samo jedan baron na poslovnom, a da ga nema morali bi ga izmisliti.

Moj savjet ti je:
napravi novi nick i nemoj sa njime ništa pisati jedno dva tjedna pa te možda Vjeko ne skuži i možda ne pobriše.
Lijepi pozdrav.

p.s. baronček da si samo normalan i da napišem 5-10 postova dnevno a ne 60 nitko ti nebi zamjerio, pa svatko ima pravo na svoje mišljenje, ali ovo kaj ti radiš je suludo.
lijepi pozdrav i daj više odgovori na PM koji ti šaljem (ali neznam dali ne želiš odgovoriti ili te moderi pobriše prije nego ga pročitaš).

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Kolega Baron je onomad prognozirao veliki pad kad ja Ceobex bio na 5000 bodova.
Prava je faca, kao i Ivek1234, koji je legenda isto.

Samo znam da je pravi majstor. [thumbsup]

Jedno su želje, a drugo je realnost.


Kolega Baron je onomad prognozirao veliki pad kad ja Ceobex bio na 5000 bodova.
Prava je faca, kao i Ivek1234, koji je legenda isto.

Samo znam da je pravi majstor. [thumbsup]


Pa zi majstora kako se zaribao.
Gore kaže tko je taj baron????

A sada kaže da je baron faca.
barone bogami si faca.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!



Kolega Baron je onomad prognozirao veliki pad kad ja Ceobex bio na 5000 bodova.
Prava je faca, kao i Ivek1234, koji je legenda isto.

Samo znam da je pravi majstor. [thumbsup]


Pa zi majstora kako se zaribao.
Gore kaže tko je taj baron????

A sada kaže da je baron faca.
barone bogami si faca.
[/quote]

Ja znam samo jednog Barona,

Čovjek je faca. Zarađuje masno, jer je ovladao sa TA.
Uvijek je kontra struje. Da nije bilo njega, bio bih u ogromnim gubicima.

Zahvaljujem mu.

Jedno su želje, a drugo je realnost.

Zahvljujes sam sebi? [lol]

Koliko sam truda, pa za to vrijeme si mogao nauciti TA i FA i jos iazmisliti svoju analizu koliko si vremena na forum potrosio.

Sto se tice teme, gibamo se kako futuresi kazu do 15.30, nakon toga gledamo Amer.burzu. To je bilo vidljivo u petak, Crobex je pao 2%)ispravite me ako grijesim) nakon sto je objavljeno da je nezaposlenost 8.5% u Americi.

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

Dolar i DJI, korelacija

In 1995-2000, the DJIA rallied. The USD rallied, too. (Positive correlation.)
In 2000-2002, the DJIA lost big – and so did the USD. (Positive correlation.)
In 2003-2004, the DJIA rallied. The USD lost. (Negative correlation.)
In 2005, the DJIA stayed flat. The USD rallied. (No correlation.)
In 2006, the DJIA gained. The USD lost. (Negative correlation.)
In 2007, the DJIA gained. The USD lost big. (Negative correlation.)
In 2008, the DJIA lost big. The USD first lost, then gained, then lost again. (No correlation.)
Since the start of 2009, the USD gained — as the DJIA kept falling. (Negative correlation.)
Finally, in March, right before the Dow bottomed, the USD reversed and started falling. (Negative correlation.)

When trying to answer a question like that, you could go a couple of routes. You could consider the “fundamentals.” Why would the USD rally when U.S. stocks decline? Well, it could be because, “as the money flows out of the stock market, it goes into other dollar-denominated assets – i.e., Treasury bonds.”

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Samo citam naslove. Par cinjenica koje ukazuju:
– US bonds su se sunovratile prosli tjedan
– FED je najavio otkup istih u masovnom opsegu
– Centralizacija USA FEDova na pomolu … glavni ce naravno ostati NY FED
– majstori planiraju uvaliti toxic assets privatnim ulagacima ?? pitam se kako ce ih prevariri ovaj put. Offshore ce se morati lagano vratiti kuci. Jel neko spomenuo peljesac?
– zlato se korigiralo
– nadalje… IMF mora prodati dosta zlata kontinuirano po nalogu G20 da se spase svjetski fiati
– USD je pao a G20 su najavili SDR u poprilicnoj svoti na raspolaganju – likvidnost mora gore i to ne samo u USA
– FED i Treasury su ukapirali da se s losim bankama ne moze ovako dalje: prelazi se sa mark-to-market na mark-to-? a Geithner je najavio da nece bas sve banke prezivjeti
– Home sales je pokazao prve znakove stabilizacije
– ECB, Brazil, Canada, Australia (?) cuts interest rates … ostali dolaze
– Kina dogovorila swap sa Argentinom, tesko im je kontrolirati deflaciju koja ih je najjace udarila … morat ce i oni odrijesiti kesu i/ili upaliti stampariju
– ameri ce lagano devalvirati USD ali moraju ostaviti vremena kinezima i ostalima koji imaju dosta rezervi da poinvestiraju to po svijetu. Kinezi probali u Australiji ali im politka ne da. Sad ce nastaviti turneju po svijetu … Ako ne – kinezi ce sa ostalima shebati USD zauvijek
– dogovoren financijski shut za east european junkies
… itd

Naravno, realna ekonomija stenje do bola ali ovo gore ukazuje na uspostavljanje ravnoteze medju novim i starim ekonomskim silama. Jel ovo bullish zar ne?

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.

New Report

Close