Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jesam rekao da je korekcija gotova pred nama je razdoblje rasta i samo rasta sa kratkotrajnim korekcijama.

Evo Ameri su to sinoć potvrdili.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


Jesam rekao da je korekcija gotova pred nama je razdoblje rasta i samo rasta sa kratkotrajnim korekcijama.

Evo Ameri su to sinoć potvrdili.


indianeri rade i korekcije i nastavljaju rast sve u jednom danu [thumbsup]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......


Jesam rekao da je korekcija gotova pred nama je razdoblje rasta i samo rasta sa kratkotrajnim korekcijama.

Evo Ameri su to sinoć potvrdili.

Drugo su ameri a drugo smo mi.
Oni su korake za rješenje krize povukli puno ranije i sad čekaju da vide rezultate.

A ovi naši još diskutiraju oko toga što treba učiniti i u međuvremenu kupuju autiće… Stvarno imamo razloga za optimizam.



Jesam rekao da je korekcija gotova pred nama je razdoblje rasta i samo rasta sa kratkotrajnim korekcijama.

Evo Ameri su to sinoć potvrdili.

Drugo su ameri a drugo smo mi.
Oni su korake za rješenje krize povukli puno ranije i sad čekaju da vide rezultate.

A ovi naši još diskutiraju oko toga što treba učiniti i u međuvremenu kupuju autiće… Stvarno imamo razloga za optimizam.
[/quote]
Kolega držte si vašeg FAS i vaše virtualne burze jer tu nećete ništa izgubiti ali bome ni zaraditi.

p.s neke nicove ste totalno zapostavili a do jučer su bile vaše perjanice……

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

Kolega, očito se još niste iskrcali pa ne želite čitati ništa negativno dok to ne obavite.
Zar trebamo zaboraviti da se Hrvatska nalazi u ozbiljnoj situaciji? Zabiti glave u pijesak ko nojevi i kupovati slijepo dionice jer su one prema prošlogodišnjim rezultatima i trenutnim cijenama potcjenjene?

p.s. Nemam ni jedan drugi nick, ako sumnjaš onda pošalji pritužbu administratorima pa nek provjere IP adrese.



Jesam rekao da je korekcija gotova pred nama je razdoblje rasta i samo rasta sa kratkotrajnim korekcijama.

Evo Ameri su to sinoć potvrdili.

Drugo su ameri a drugo smo mi.
Oni su korake za rješenje krize povukli puno ranije i sad čekaju da vide rezultate.

A ovi naši još diskutiraju oko toga što treba učiniti i u međuvremenu kupuju autiće… Stvarno imamo razloga za optimizam.
[/quote]

Kako sad odjednom drugo su Ameri a drugo mi ….
Pa koliko ja znam pratimo se u stopu .. ono kad oni rastu i mi rastemi i obrnuto …
Jedina razlika je to što su oni pali 40% a mi 80tak% (ako se izuzme HT)….
Druga razlika i to što se njihove firmo u 2008. radile bez dobiti a naše skoro sve odlične …

Rocky , uvjerio si se ovih dana da FI nemaju skoro nikakav uzjecaj na burzu …

Pratimo USA i EU i to je to , ako budu rasli i mi ćemo ……..

smanjuje se minus.......

Ono što sam u dosadašnjem praćenju stranih indexa dokučio je da nije ništa sigurno. Stvar se okrene naglavačke preko noći. Sad se Ameri "oporavljaju" ali…
Ne zaboravimo koliko se love pumpa, čitaj štampa, u sustav, koliki je deficit njihovog proračuna, kome će uopće moći plasirati obveznice (osim FED-a), a još ne postoje konkretni rezultati svih akcija, osim da su si menagementi dojučerašnjih utopljenika pobrinuli za sebe. Puno je nepoznanica da bi se jednadžba izračunala.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Ne mislim da smo burzovno toliko različiti nego gospodarstveno. Što je naša vlada bitnog učinila da izbjegnemo krizu? Istinabog ograničeniji su jer ne mogu pumpati lovu u sustav kao ameri…

Samo me strah da nam gospodarstvo ne kolabira jer nas tad neće spasiti niti porast S&P od 100%.


Ono što sam u dosadašnjem praćenju stranih indexa dokučio je da nije ništa sigurno. Stvar se okrene naglavačke preko noći. Sad se Ameri "oporavljaju" ali…
Ne zaboravimo koliko se love pumpa, čitaj štampa, u sustav, koliki je deficit njihovog proračuna, kome će uopće moći plasirati obveznice (osim FED-a), a još ne postoje konkretni rezultati svih akcija, osim da su si menagementi dojučerašnjih utopljenika pobrinuli za sebe. Puno je nepoznanica da bi se jednadžba izračunala.

I to je istina.
Najbolje je ne imati sva jaja u istoj košari. A ako je dio portfelja u HR i dio vani, valjda neće baš sve otići u 3pm.

bit ce da ce ovaj vikend biti napetiji nego prosli,dosta se ekipe nije ukrcalo ali dosta je i ekipe koja neda dionice ispod cijene,vidjet cemo u ponedjeljak tko ima jace zivce,mislim da ce biti kako futuresi kazu …. osim toga hrvatska ima problema tako je ali daleko manje nego zapad,tko je blize zagreba juce je na otv mogao slusati gospodina novotnya bit ce najvjerojatnije plasirani trezorski zapis u vrijednosti milijardu i dvijesto milijuna eure na zapad,novotny govori da nije problem naci kupce za njih,ako bude tako onda nista od mmf a nista niti od bankrota,no vrijeme sve bude pokazalo…ja znam da postoje drzave koje su bankrotirale poput madjara i bosne ali su im burzovni indexi manje pali nego nas,ali neznam niti jedan index koji je izgubio blizu 80% vrijednosti a mi niti imamo bankarski slom niti kreditnu krizu,niti posrnulu autoindustriju,imamo zato analiticare koji su kad treba ici gore ,govore da nista nevalja a kad slijedi pad sve im je super na taj nacin zbunjuju ljude,ali nazalost ih i udaljavaju od burze, …. [thumbsup]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

govorimo da svijet nema nikakve veze s nama,ja bih rekao da ima porastom proizvodnje u svijetskim gospodarstvima raste i potraznja za sirovinama,samim tim raste i BDI,nasi brodari koliko mi je poznato ne prevoze robu iz ploca u rijeku nego su manje vise orijentirani na prekooceansku plovidbu,gradjevinari kazu neki sta ce da rade,koliko mi je poznato iz sabora je plasirano da u 5mj krece gradnja autoputa zg-kc-bj…osim toga treba i dovrsiti koridor c5 do madjarske granice pa i famozni most peljesac sve je izglednije da ce ici,kazemo da je hrvatska izgradjena da se razumijemo ja zivim u zagrebu,zagreb je izgradjen,dalmacija jedva taknuta da ne govorim,ako je zagreb hrvatska onda smo stvarno izgradjeni mozda malo i previse osim toga gradjevinci su i dok je jugoslavija bila jako puno radili vani tako i dan danas,po podatcima nase banke u prvom mjesecu biljeze porast dobiti u odnosu na proslu godinu koja je budimo realni bila za banke i vise nego dobra,ima i poduzeca koja ce mozda propasti zato pogotovo oni koji imaju u planu dugorocna ulaganja neka provjere u sta ulazu a dobit nece izostati… ..

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

Bježite iz SAD-a, kupujte azijske i brazilske dionice

Tržišta kapitala mogla bi se stabilizirati u drugom kvartalu, ali gotov je novac i dalje najsigurnije ulaganje, procjenjuju analitičari austrijske Erste grupe uz upozorenje da kriza još nije gotova.

Obveznice treba polako napuštati, a s dionicama valja biti vrlo oprezan. Ulagati treba u azijske i južnoameričke dionice, dok američke, pogotovo one financijske, i dalje treba zaobilaziti u širokome luku, za razliku od europskih dionica koje pokazuju znakove stabiliziranja. To je temeljna procjena analitičara pod vodstvom Fritza Mostböcka, direktora odjela istraživanja Erste grupe, u analizi Globalne ulagačke strategije za drugi kvartal 2009. koju je banka objavila u četvrtak.

"Smatramo da će se tržišta kapitala u svakom slučaju barem stabilizirati u drugom kvartalu te je stoga naša globalna preporuka za udjele i imovinu "neutralno". No, niske vrijednosti s početka ožujka 2009. mogle bi se ponovo naći na testu pa se i dalje preporučuje oprez i zato smo novčanim pozicijama dali pozitivnu ocjenu", objašnjava Mostböck.
Vaš link

Jedno su želje, a drugo je realnost.

New Report

Close