Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolega, pa zar vi smatrate da bi trebalo biti drugačije. Normalno je da je nakon svih ovih šokova oprez investitora na visokom nivou i da će volatilnost biti jaka, ali dugoročno gledajući dno je dosegnuto i trend će nadalje biti uglavnom uzlazni, polako ali sigurno. Normalno je da će dolaziti do korekcija i to posebno prilikom objave rezultata poslovanja za 1 i 2 Q, koji će kako svi znamo biti najlošiji, ali važno je da su investitori ugledali svjetlo na kraju tunela i sada će ulijediti proces polaganog oporavka burzi koji će ići ispred oporavka realne ekonomije. Naravno da će neki sektori prije krenuti u oporavak, a neki će kaskati ( auto ). Ono što je zabrinjavajuće je to da viška kapitala nema i da će kapital teško na strana tržišta, ali činjenica je da su domaće dionice 50 % ispod svoje fer vrijednosti i ako ih mi sami ne dignemo na tu vrijednost, destiti će sa da će uletiti par špekulatnskih fondova izvana, pokupovati sve živo i neživo za siću, podići cijene 100 % i odna sve pretopiti nazad u portfelje domaćih dioničara. Zar smo stvarno tako glupi ( pri tome uglavnom mislim na domaće fond managere i kavazi analitičare ) da se takmičimo tko će dati goru procjenu i prognozu poslovanja domaćih firmi, umjesto da sagledamo situaciju u realnom stanju i tržište dovedemo u fer vrdijednost, a to je grobex oko 3000 – 3500.

@
dodjoh

Niste odgovorili na pitanje, s obzirom kako navodite, o vašem vrsnom poznavanju povijesnih činjenica!?

Europa u Crvenom.

European shares dip early, eyes on US jobs data
Vaš link

znam da je bio u 16 bavarskoj pricuvnoj brigadi,jedini prijatelj mu je bio pas foxel,dobitnik ordena za hrabrost zeljezni kriz,na kratko ostao slijep za vrijeme saveznickih napada u kojima je koristen plin,u lazaretu docekuje vijest o kapitulaciji ne miri se s tim i odlucuje se baviti politikom…neznam u kojoj je bolnici bio,mozda bas u lazaretu…

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

kolega poslije se cujemo,danas je dan za kupnju idem zadavati naloge malo po bidu… [thumbsup]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......


kolega poslije se cujemo,danas je dan za kupnju idem zadavati naloge malo po bidu… [thumbsup]

Samo daj, nekolicina čeka jači bid. [wink]

PROCEDURA
Oba doma Kongresa usvojila prijedlog proračuna
Autor/izvor: SEEbiz
WASHINGTON – Oba doma američkog Kongresa, Predstavnički dom i Senat usvojili su noćas nacrt proračuna administracije Baracka Obame za 2010. godinu u iznosu od oko 3.500 milijardi dolara.
Nacrt proračuna je u Predstavničkom domu usvojen sa 233 glasa za i 196 protiv. Nešto kasnije, u Senatu za isti nacrt je glasalo 55 senatora, dok je njih 43 bilo protiv.

http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomija/svijet/oba-doma-kongresa-usvojila-prijedlog-proracuna,41842.html

Oporavak na vidiku: Kineska proizvodnja porasla prvi put u 6 mjeseci
Autor/izvor: SEEbiz / Hina
ŠANGAJ – Kinesko gospodarstvo pokazuje znakove oporavka o čemu svjedoče najnoviji podaci o rastu proizvodnih aktivnosti u ožujku, prvom u posljednjih šest mjeseci.

Indeks menadžera nabave za kineski sektor proizvodnje u ožujku je uvećan na 52,4 boda, nasuprot 49 bodova u veljači, objavilo je kinesko udruženje logistike i nabave. Vrijednosti indeksa iznad 50 bodova ukazuju na rast aktivnosti u sektoru proizvodnje, dok vrijednosti niže od te granice upućuju na opći pad. Po prvi put taj je indeks zabilježio pozitivne vrijednosti od rujna prošle godine kada je iznosio 51,2 boda. U studenome lani spustio se na rekordno niskih 38,8 bodova.

"Navedeni indeks ne samo da svjedoči o očitim učincima državnih mjera poticaja za gospodarstvo već ukazuje i na stabilizaciju i oživljavanje gospodarstva", kazao je direktor nacionalnog statističkog ureda Ma Jiantang.

Ma je aludirao na 4.000 milijarde kineskih juana (584,8 milijardi dolara) vrijedan plan poticaja koji je najmnogoljudnija zemlja svijeta objavila u studenome prošle godine.


Europa u Crvenom.

European shares dip early, eyes on US jobs data
Vaš link

Ne vise. Lagano okrecu

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!



Europa u Crvenom.

European shares dip early, eyes on US jobs data
Vaš link

Ne vise. Lagano okrecu
[/quote]
Zelenjava, DAX 0,50+ [thumbsup]

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomija/svijet/obama-summit-g-20-je-prekretnica,41836.html

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=f3472de9-89a7-41f6-8651-40797347d8f9&open=sec

Posljednji podaci definitivno pokazuju da se pad gospodarstva značajno ublažava, te u mnogim područjima vidimo skok sa dna. Ako se takvi pokazatelji održe, mogao bi se nastaviti brz rast cijena dionica, kakvom svjedočimo posljednjih mjesec dana. Trenutačno je najveći rizik za ulagače da će propustiti početak novog tržišta bikova", kaže David Kreinces, portfelj menadžer u ETF Portfolio Managementu.

EUROPSKA TRŽIŠTA
Europske dionice u blagom plusu
Autor/izvor: SEEbiz / Reuters
ZAGREB – FTSEurofirst 300 indeks europskih dionica nadoknadio je gubitke sa početka trgovinskog dana.

http://www.seebiz.eu/hr/analize/europske-dionice-u-blagom-plusu,41883.html

New Report

Close