Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

neka iskrcaj pred kraj, ljepše je otvoriti zse kad su futuresi u blagom zelenom, trenutno SP malkoc +0,16, nasdaq također, Dow 0,10% ispod, taman petak da završimo jedan kako spada

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

U.S. jobless claims at 26-year high
WASHINGTON (Reuters) – The number of U.S. workers filing new claims for jobless benefits surged to a 26-1/2-year high last week, data showed on Thursday, indicating that layoffs have yet to peak even as other reports signaled some improvement in the economy.
Vaš link

http://www.index.hr/vijesti/clanak/novac-nije-u-pitanju-austrijski-bankar-meinl-platio-100-milijuna-eura-jamcevine/428116.aspx




Hehehehe, ovo je najveća provala ikada.

"Naša poduzeća posluju bez ičije pomoći."

– kolika je zaduženost u bankama "tih "tvrtki koje posluju sa "dobitima", vjeruj mi da je pregolema.
– gospodarstvo nam ovisi o 2 najjače banke koje smo prodali talijanima
rat nije bio poslijedica krize, daj malo prouči stanje u Njemačkoj 1937. kad je na vlast došao
Hitler. U tim godinama je Njemačka bila najrazvijenija.
– prouči malo prije nego li bubneš, molim te.

Hitler je dosao na vlast 1933. i svojim mjerama razvio Njemacku
[/quote]

A ti isto ides objasnjavati svakome. Napisao je toliko gluposti u dva reda da je to za prilagodjeni program…
[/quote]

Malo znanja mogu podijeliti neukom puku. Za vise nek plate [wink]
[/quote]
kaj se s pajacem zajebavate?! [lol]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Zanimljivo……

VIX Falls Even as Options Traders Brace for Stock Rally to End
“The VIX isn’t convinced that this rally will hold,” said Randy Frederick, director of trading and derivatives at Charles Schwab & Co. in Austin, Texas. “If the market is sharply higher and the VIX isn’t a lot lower the VIX would appear to have concerns that the market will give back some of the gains.”
Vaš link

izgleda da ce azija danas odbraniti jucerasnji skok…

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

Evo, gledam jutros na CNBC-u alive u 06:30, ponovo se vrti GM, te izjave i tvrdnje o mogućem, a sve izglednijem bankrotu.

Eto, izgleda da ga tržište ipak nije apsorbiralo u jednom trgovinskom danu, realno stanje gospodarstva i dalje ostaje više manje nepromjenjeno u odnosu na prethodni mjesec – dva, s kojima se tek treba uhvatiti u koštac.

… a tek AIG .. !?


sad kolega vidim da nemate pojma,rat je bio prouzrocen krizom,inace mi je povijest jaca strana…
upravo zbog velike nezaposlenosti hitler je diga vojnu industriju na visok nivo,zaposlio ljude,zbog krize je i mrzio jevreje bio je u vojsci austrugarske ranjen u belgiji,sta te jos zanim sto se povijesti tice…..????????

… a da čujem nastavak priče!? Naime, nakon ranjavanja u kojoj je bolnici bio i ukojem gradu, koje godine, te tko je sve bio s njime u sobi u tom periodu, da vidimo koliko ti uopće pojma imaš o povijesti!?

pa moguce da GM ide u kontrolirani bankrot poslije cega bi uslijedio preustroj tvrtke ne i gasenje,pa to i ptice na grani znaju a da neznaju veliki investitori,jedino tako ce se svjetka gospodarsva i izvuc iz krize,mora se prekinuti upumpavanje novaca u tvrtke koje nisu rentabilne i posluju s velikim minusom sve drugo je prodavanje magle,to je i prije trebalo napraviti,normalno da ce biti bolnih rezova ali samo tako se moze izvuci iz krize da su bar to napravili pocetkom prosle godine do sad bi vec bili vani,bit ce tu i nezaposlenih jos i svasta,ali da bi zdravo ostalo bolesno moras odstraniti,i na zdravim temeljima ici dalje,upravo da je nastavljeno upumpavanje novca u GM to bi bilo samo produzavanje agonije,veiki investitori u USA to znaju,i burza je vec odradila pad zbog toga… ali kad smo vec kod podataka iz usa mogli ste napisati i da im je industrijska pootraznja u 3mj +1,8 dok je u 2mj bila -3,5,a to su konkretni gospodarski podatci,to je ono sto treba,iskreno kolega mislim da se drugi mjesec vise nece ponoviti,bar ne amerima,juce je G20 nesto konkretno i dogovorio,sto nitko nije ocekivao,i to je veliki korak za svjetska gospodarstva…mi kolega,kako ce biti kod nas to je druga prica,ako budemo pratili svijet bit ce dobro no sve je manje vise u rukama nekolicine fond menadžera,kako se njima bude dalo tako ce i biti mi smo plitko trziste tako da moze netko s 50 milja kuna raditi sta mu se da s burzom,aali i to ce valjda proci….puno pozdrava…

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

u srpnju 1918 ranjen u nogu…nego kakve to ima veze s ekonomijom,hocemo sad malo o povijesti jer nemate argumenata za drukanje prema dolje,daj malo da vidim sta imas o AIG-u??

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......


Zanimljivo……

VIX Falls Even as Options Traders Brace for Stock Rally to End
“The VIX isn’t convinced that this rally will hold,” said Randy Frederick, director of trading and derivatives at Charles Schwab & Co. in Austin, Texas. “If the market is sharply higher and the VIX isn’t a lot lower the VIX would appear to have concerns that the market will give back some of the gains.”
Vaš link

Malo da se pravimo pametni. VIX nakon dužeg vremena, a to je već treći puta ovog mjeseca, a zadnji puta je to učinio u kolovozu 2008. godine probija odozgo SMA 200 što opet ne mora ništa značiti. Pokušaji probijanja nisu urodili plodom, ali ako uzmeš i ostale usporedbe grafova indeksa, moguće je probijanje i odlazak duboko ispod SMA 200. Da skratim, ovaj rast još uvijek traje i trajat će, s povremenim korekcijama. No, za daljnji jači rast trebat će još koja dobra vijest. Isto tako, moguća je kratka korekcija ili jači pad. Kad malo bolje razmislim, tko će ga znati što će biti.
Danas imamo nekoliko jačih vijesti i to sve prije otvaranja američke burze.

http://www.minyanville.com/articles/VIX-volatility-wave/index/a/21999/from/yahoo

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Wall Street: S&P u tri dana ojačao 6%
Autor/izvor: SEEbiz / Bloomberg News
ZAGREB – Američke dionice su uzletjele, produžujući uzlet globalnog tržišta, nakon što su se svjetski vođe na sastanku G20 dogovorile mjere za borbu protiv recesije i nakon što su regulatori računovodstvenih politika dogovorili promjenu pravila koja će potaknuti profitabilnost banaka.
Nafta je uzletjela najviše u tri tjedna, dok je američki dolar oslabio kao posljedica povlačenja investitora iz trezorskih vrijednosnih papira

http://www.seebiz.eu/hr/analize/wall-street-s_p-u-tri-dana-ojacao-6%25,41828.html

AZIJSKA TRŽIŠTA
Azija: Dionice nastavljaju globalni uzlet

Autor/izvor: SEEbiz / Bloomberg News
ZAGREB – Azijske dionice u petak rastu, produžujući uzlet MSCI World indeksa na najvišu razinu u zadnja dva mjeseca, nakon što su se svjetske vođe dogovorili o mjerama borbe protiv globalne recesije.

http://www.seebiz.eu/hr/analize/azija-dionice-nastavljaju-globalni-uzlet,41831.html

New Report

Close