Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Amerikanci su uspjeli potaknuti rast cijena nafte već je na preko 50 dolara, kinezi kupuju hard assets po cijelom svijetu, financijski sektor će se u Americi prvi oporaviti, ne zaboravite da američke banke nikad neće propasti, iza njih stoji FED sa toliko dolara koliko im je potrebno. Tako da s te strane ne očekujem probleme.
Puno teže će biti oporaviti američki realni sektor ako se ova situacija produži.

Što se tiče Hrvatske, evo napokon smo saznali sa najvišeg mjesta ono što ja znam već mjesecima, a to je da smo bankrotirali. Pa ipak crobex nije potonuo na nulu već je pristojnih cca 1.400.
Može on i pasti ponešto ali ne više značajno kako se neki nadaju.

Tko preživi priučati će unucima kako je bilo, ako ih bude imao. [thumbsup]

Spekuliranje nije za glupane, mentalne lijenčine i osobe inferiorne EIQ


U veljači nastavljen snažan pad industrijske proizvodnje

Nakon rekordno snažnog pada industrijske proizvodnje u siječnju od 14,1 posto, iznimno nepovoljna kretanja u promatranoj djelatnosti nastavljena su i tijekom veljače.

Samo da budu potpuniji podaci:

I) Ukupna industrijska proizvodnja u siječnju 2009. manja je za 14,1% u usporedbi sa siječnjem 2008. U usporedbi s prosječnom mjesečnom proizvodnjom u 2008. industrijska proizvodnja u siječnju 2009. manja je za 21,2%. (Izvor: Priopćenje DZS za siječanj)

II) Ukupna industrijska proizvodnja u veljači 2009. manja je za 12,4% u usporedbi s veljačom
2008. U usporedbi s prosječnom mjesečnom proizvodnjom u 2008. industrijska proizvodnja u veljači 2009. manja je za 14,8%. (Izvor: Priopćenje DZS za veljaču)

Tehnički gledano, američki indeksi pokazuju znakove oporavka, što znači dugoročno možemo očekivati poboljšanje. Kratkotočno, idemo dolje nakratko, a možda nas iznenadi.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Što se tiče Hrvatske, evo napokon smo saznali sa najvišeg mjesta ono što ja znam već mjesecima, a to je da smo bankrotirali. Pa ipak crobex nije potonuo na nulu već je pristojnih cca 1.400.

Prave reperkusije kraha hrvatske države saznat ćemo vrlo brzo, najavljen je dolazak MMF-a, što znači još drastičnije rezanije svih socijalnih prava i neprofitnih investicija poput Pelješkog mosta. Uslijedit će novi valovi otkaza, smanjenje mirovina, vjerojatno povećanje poreza itd.
Što mislite, da će ljudi kad ne budu imali što jesti čuvati dionice? Bit će na žalost masovna rasprodaja koja će potrajati najmanje do kraja godine.
Fondova na burzi nema, tj. ulažu u državne obveznice i trezorske zapise (po nalogu države). Jednostavno ne vidim snagu koja bi održala crobex na ovim razinama, a kamo li da bi ga dizala prema gore tako da mi do kraja godine možemo zaboraviti svijet, oni će svojim putem, mi svojim [embarass]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Odličan članak o mirovinskom sustavu u Mađarskoj i općenito o stanju u zemlji.
http://online.wsj.com/article/SB123793340762430957.html

The difficulty lies not so much in developing new ideas as in escaping from old ones

http://www.cnbc.com/id/29862286

Spekuliranje nije za glupane, mentalne lijenčine i osobe inferiorne EIQ


Što se tiče Hrvatske, evo napokon smo saznali sa najvišeg mjesta ono što ja znam već mjesecima, a to je da smo bankrotirali. Pa ipak crobex nije potonuo na nulu već je pristojnih cca 1.400.

Prave reperkusije kraha hrvatske države saznat ćemo vrlo brzo, najavljen je dolazak MMF-a, što znači još drastičnije rezanije svih socijalnih prava i neprofitnih investicija poput Pelješkog mosta. Uslijedit će novi valovi otkaza, smanjenje mirovina, vjerojatno povećanje poreza itd.
Što mislite, da će ljudi kad ne budu imali što jesti čuvati dionice? Bit će na žalost masovna rasprodaja koja će potrajati najmanje do kraja godine.
Fondova na burzi nema, tj. ulažu u državne obveznice i trezorske zapise (po nalogu države). Jednostavno ne vidim snagu koja bi održala crobex na ovim razinama, a kamo li da bi ga dizala prema gore tako da mi do kraja godine možemo zaboraviti svijet, oni će svojim putem, mi svojim [embarass]
[/quote]

Nazalost, dijelim isto misljenje

Prave reperkusije kraha hrvatske države saznat ćemo vrlo brzo, najavljen je dolazak MMF-a, što znači još drastičnije rezanije svih socijalnih prava i neprofitnih investicija poput Pelješkog mosta. Uslijedit će novi valovi otkaza, smanjenje mirovina, vjerojatno povećanje poreza itd.
Što mislite, da će ljudi kad ne budu imali što jesti čuvati dionice? Bit će na žalost masovna rasprodaja koja će potrajati najmanje do kraja godine.

Fondova na burzi nema, tj. ulažu u državne obveznice i trezorske zapise (po nalogu države). Jednostavno ne vidim snagu koja bi održala crobex na ovim razinama, a kamo li da bi ga dizala prema gore tako da mi do kraja godine možemo zaboraviti svijet, oni će svojim putem, mi svojim [embarass]


Za prvi dio posta postoje svi preduvijeti i poprilična mogučnost da će slijed događanja uglavnom biti takav kako si napisao.
U drugom dijelu, o fondovima, se ne slažem da ulažu u drž. papire isključivo zbog naloga države nego i na osnovu procijena rizika, a dionice su trenutno, kratkoročno gledajući(6-18mj.) bez konkurencije.
Dioničko tržište jedino i isključivo može oporaviti samo dotok sviježeg kapitala kojega za sada nema ili je na stand-by, a kako se stvari u HR razvijaju biti će ga još i manje!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Cela Europa u pluseku, sunčani dan i u Prepuštovcu

Europa krenula u zelenom a Američki futuresi od +0.4-0.6 u plusu.
Vidjet ćemo naš smjer danas.

EU u plusu [thumbsup]

Spekuliranje nije za glupane, mentalne lijenčine i osobe inferiorne EIQ


Prave reperkusije kraha hrvatske države saznat ćemo vrlo brzo, najavljen je dolazak MMF-a, što znači još drastičnije rezanije svih socijalnih prava i neprofitnih investicija poput Pelješkog mosta. Uslijedit će novi valovi otkaza, smanjenje mirovina, vjerojatno povećanje poreza itd.
Što mislite, da će ljudi kad ne budu imali što jesti čuvati dionice? Bit će na žalost masovna rasprodaja koja će potrajati najmanje do kraja godine.
Fondova na burzi nema, tj. ulažu u državne obveznice i trezorske zapise (po nalogu države). Jednostavno ne vidim snagu koja bi održala crobex na ovim razinama, a kamo li da bi ga dizala prema gore tako da mi do kraja godine možemo zaboraviti svijet, oni će svojim putem, mi svojim [embarass]

nažalot je tako, rastovi burzi vani nemaju više utjecaja na nas, mi moramo prvo vidjeti hoćemo li opstati kao država i preživjeti ili odosmo svi skupa k vragu [cry]

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti, tekst je predmet diskusije !!!!!!!!!

New Report

Close