Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj kretanja svjetskih indeksa i cijene nafte na TK Hrvatska

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kad krene inflacija najbolje je biti u dionicama [thumbsup]

Pojasni mi tu teroiju !? Valjda posjeduješ veliko iskustvo.

Kako to da u zemljama u kojima je inflacija ogromna, burze padaju ko kruške.’

Jedna bitna ili nebitna info (kako za koga).

Trenutna procjena casha (što privatnog što tvrtka) je oko 4.000$ mlrd koji čeka.
Neki dio će ići u preuzimanja neki u obveznice neki u dionice, ali nastao je veliki cash baloon kojeg nitko ne voli.

pa vi sada vidite.

Samo, isto tako kažu da će većina investitora ući u market tek kada s&p500 probije 860-880.
E hebiga jučer je bio 800 danas 860, no nije bitno blizu je.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Jedna bitna ili nebitna info (kako za koga).

Trenutna procjena casha (što privatnog što tvrtka) je oko 4.000$ mlrd koji čeka.
Neki dio će ići u preuzimanja neki u obveznice neki u dionice, ali nastao je veliki cash baloon kojeg nitko ne voli.

pa vi sada vidite.

Samo, isto tako kažu da će većina investitora ući u market tek kada s&p500 probije 860-880.
E hebiga jučer je bio 800 danas 860, no nije bitno blizu je.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

@

pobjeda

Osobno sam potpuno suprotnog stava, a on je, da kapital čeka razinu S&P-a od 380, tj. cca 400 bodova da se počne sa ulazom na market!

To je samo moje viđenje situacje, te isto tako nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica!


Jedna bitna ili nebitna info (kako za koga).

Trenutna procjena casha (što privatnog što tvrtka) je oko 4.000$ mlrd koji čeka.
Neki dio će ići u preuzimanja neki u obveznice neki u dionice, ali nastao je veliki cash baloon kojeg nitko ne voli.

pa vi sada vidite.

Samo, isto tako kažu da će većina investitora ući u market tek kada s&p500 probije 860-880.
E hebiga jučer je bio 800 danas 860, no nije bitno blizu je.

Objasnite, kako će to na nas djelovati !!??

Mi nemamo taj kapital, niti ćemo ga dobiti.

Kolega to nije kapital koji imaju ameri, već CASH koji je trenutno neaktivan i vrlo pasivan.

Taj cash će ići svugdje pa i u crobex.
Kada?
nemam pojima i živo mi se hebe.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Jedna bitna ili nebitna info (kako za koga).

Trenutna procjena casha (što privatnog što tvrtka) je oko 4.000$ mlrd koji čeka.
Neki dio će ići u preuzimanja neki u obveznice neki u dionice, ali nastao je veliki cash baloon kojeg nitko ne voli.

pa vi sada vidite.

Samo, isto tako kažu da će većina investitora ući u market tek kada s&p500 probije 860-880.
E hebiga jučer je bio 800 danas 860, no nije bitno blizu je.

Gdje si samo isčupao podatak o 4 trilijarde?

Hell is Empty and all the Devils are Here


Kolega to nije kapital koji imaju ameri, već CASH koji je trenutno neaktivan i vrlo pasivan.

Taj cash će ići svugdje pa i u crobex.
Kada?
nemam pojima i živo mi se hebe.

Prvo kolega, ne trebate psovati ko kočijaš kad ne raste.

Drugo, ….Kako će Američki cash ići svugdje? Objasnite? Hrvatska ima dug od 32 mlrd eura.

Prvo kolega, ne trebate psovati ko kočijaš kad ne raste.

Kako će Američki cash ići svugdje? Objasnite?

Ovako, hod, hod, hod, hod, hod, hod, hod, hod, hod, hod, hod.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Prvo kolega, ne trebate psovati ko kočijaš kad ne raste.

Kako će Američki cash ići svugdje? Objasnite?

Ovako, hod, hod, hod, hod, hod, hod, hod, hod, hod, hod, hod.
[/quote]

Objasnite kolega, odgovor koji očito samo vi razumijete?

Pitao se kako će američki cash ići svugdje, ja sam napisao

hod, hod, hod, hod, hod, hod, hod, hod, hod, hod, hod

znači hodajući okolo, kužiš?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Pitao se kako će američki cash ići svugdje, ja sam napisao

hod, hod, hod, hod, hod, hod, hod, hod, hod, hod, hod

znači hodajući okolo, kužiš?

Ne razumijem kako će cash kod Ameri pomoći nama ovdje u hrvatskoj?

Jedna bitna ili nebitna info (kako za koga).

Trenutna procjena casha (što privatnog što tvrtka) je oko 4.000$ mlrd koji čeka.
Neki dio će ići u preuzimanja neki u obveznice neki u dionice, ali nastao je veliki cash baloon kojeg nitko ne voli.


nije bitno samo koliko je keša spremnoga za uči u američke dionice nego i to koliko su trenutni vlasnici tih dionica spremni na prodaju ili nisu spremni…

Trenunto je ukupna tržišna kapitalizacija svih američkih dionica kojima se truguje na američkim burzama oko 10.000 milijardi USD (31.12.2007. je bila 19.500 mlrd USD, vidite kako i više nego duplo veće količine "vrijednosti" nego tih vaših 4.000 mlrd USD fino ispare za tek nešto više godinu dana).

Bitno je koliko su sada ovi koji imaju dionice spremni na prodaju a koliko ovi koji imaju keš spremni na kupnju,

Još uvijek je dakle 2,5 puta više tržišne vrijednosti američkih dionica nego je američkog keša.

To znači kada bi došlo do apokalipse i baš svi htjeli baš sve što imaju prodati, a ovi sa kešom ipak spremni kupiti, i spremni potrošiti na to i sav keš koji imaju, tada bi cijene dionice ugrubo rečeno pale još ((10.000 mrld USD – 4.000 mlrd USD) / 10.000 mlrd USD) za 60 %.

Dakle ne daje potpunu sliku samo količina keša, nego što je i sa ovima koji prodaju… ako nitko ne želi prodati moguće je i sa stotine puta manje keša dignuti cijene u nebo, a kao što vidimo kada bi svi odlučili prodati (i uspjevali to taman dinamikom trošenja keša ovih koji imaju keš) tada bi cijene i dalje padale i to do 60 %, više od 60 % bi pale tek kada bi svi htjeli prodati, a ovi koji imaju tih 4.000 mlrd keša odlučili nešto ipak i sačuvati i ne potrošiti sve na dionice i po onim cijenama po kojima prodavači nude.

Drugim riječima američki keš američkim dionicama može donijeti sve od dodatnog pada od cca. 60 % do rasta do +beskonačno %.

No imate pravo… možda amerikanci sa svojim kešom neće kupovati svoje dionice.. nego baš odluče isključivo tuđe, sasvim moguće, pa neka njihova burza dakle pada a naša između ostalih svjetskih nek raste… ili ipak budimo razumni pa zamislimo da će u nekom ravnomijernom omjeru raspodijeliti sav taj svoj keš u dionice što u USA što posvuda po cijelom svijetu (radi diverzifikacije :rotfl:, ali samo u doinice, "neće više obveznice niti ništa, jer smo na dnu") izračunajmo onda koliko bi tada porasla da Amerikanci odluče plasirati svojih dakle nekih 0.1 % keša na našu ZSE! 😀 (pretpostavimo da bi plasirali baš oko 1 promil, jer je naš GDP baš točno 1 promil svjetskog GDP, kako lijepo okrugla brojka, koja slučajnost! 😛 ).

To znači 4 milijarde USD na ZSE, a vrijednost svih dionica je danas oko 38.4 mlrd USD, dakle imali bi Ameri od onoga "što na nas otpadne" za kupiti ogromnih 10.4 % naše mcap, kada bismo im dali po sadašnjim cijenama, da im želimo pošto poto prodati sve što imamo za tih 4 mlrd koje nude… pale bi nam cijene još 89.6 % [lol] , ako pak ne damo… e onda cijene mogu rasti… ovisno o tome koliko jako nedamo, do +beskonačno %! 😀

New Report

Close